мъжа ми много се вълнува от заплатата ми

  • 1 908
  • 18
  •   1
Отговори
и това много ме озадачава. Периодично ме пита дали са ми увеличили заплатата и като кажа, че не са, побеснява.  Започват едни лекции, как може да оставям нещата така, какво трябвало да направя още утре и т.н. И всичко това с необяснимо бесен тон. Заплатата ми не е малка, въпреки че за работата, която върша считам, че трябва да е по-висока. Неговата обаче е в пъти по-висока от мойта.. Как бихте си обяснили поведението му?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ми нека ти намери по-добре платена работа.

# 2
  • Мнения: 15 619
Парите са много, много важни за него.
Да не се изразявам по-грубо.
Постави му въпроса ребром, ако искаш.

# 3
  • Мнения: 1 937
Що бе, luna?
Може просто да му е терсене, че съпругата му е недооценена и я "експлоатират"!?!
И с поведението си да я "ръчка" да направи нещо по въпроса...

# 4
  • Мнения: 15 619
Много зависи от Няма.
Ако тя не прави нищо по въпроса, може би й е трудно!
Може работата да й харесва, може да има много причини и не на последно място - ние не я познаваме. Тя така поставя въпроса, значи е  смутена от поведението на съпруга си.
Понякога е доста стресиращо да те ръчкат постоянно за нещо, за което ти не си готов.

# 5
  • Мнения: 1 172
Ако авторката непрекъснато говори и се оплаква от това колко е недооценена, нормално е мъжа й да пита всеки ден какво е направила, за да разреши този проблем. Ако обаче на нея й е добре с тази заплата и семейството няма финансови затруднения, тогава поведението на съпруга й си е истински тормоз.
Моят съвет е да поговори директно със съпруга си, без заобикалки, и да го пита защо се интересува от заплатата й.

# 6
  • Мнения: 9 990
Моят отговор е пряко свързан с темата в съседство за любовно-паричните взаимоотношения и дали една жена, останала сама може да се справи.В тази връзка-и моят ме подканя и държи да съм независима.Т.е.-да изкарвам толкова пари, че децата и аз да сме ок, ако него го няма.Без оглед на това колко са, нека приемем, че за всеки е различно и ние си знаем възможностите и потребностите и си правим сметка за конкретна някаква цифра.Конкретно не държи да знае точна цифра, а да знае, че работата ми е перспективна и с нея мога да отгледам децата нормално и сама.Когато се оставям на течението ме ръчка по същият начин и наистина не е особено приятно, но пък смятам, че е прав...

# 7
  • Мнения: 1 893
Имах подобен проблем преди години, когато започвах в сферата, в която работя и до сега. Не получавах достатъчно за работата, която вършех, но пък много я харесвах. Понеже мъжа ми не искаше да работя, често ми го натякваше. И понеже не съм от търпеливите много скоро му заявих в прав текст, че няма да се откажа от работата си, тъй че да свиква.
Сега вече е друго- получавам много повече, отколкото работя  Wink

# 8
  • Мнения: 1 400
Ако авторката непрекъснато говори и се оплаква от това колко е недооценена, нормално е мъжа й да пита всеки ден какво е направила, за да разреши този проблем. Ако обаче на нея й е добре с тази заплата и семейството няма финансови затруднения, тогава поведението на съпруга й си е истински тормоз.
Моят съвет е да поговори директно със съпруга си, без заобикалки, и да го пита защо се интересува от заплатата й.
Мда, това си е така. Но има и нещо друго - много е важно какво е било мнението на съпруга преди тя да започне работа. При положение, че има мн. добри доходи (както излиза от постинга) , може човека да е бил против тя да работи и то за този дето духа( според него). Може, да речем, да е решил той да е този дето ще работи и осигурява норм. живот на семейството, а тя да е тази, която ще се грижи за всичко останало - деца, дом и т.н.
Истината е, че можем само да гадаем и най-най - правилното решение в случая е та сама да разбере на какво се дължи това отношение.
Би било тормоз, ако той не работеше или пък не носеше достатъчно вкъщи и има претенции тя да го прави. Така мисля.
Моят отговор е пряко свързан с темата в съседство за любовно-паричните взаимоотношения и дали една жена, останала сама може да се справи.В тази връзка-и моят ме подканя и държи да съм независима.Т.е.-да изкарвам толкова пари, че децата и аз да сме ок, ако него го няма.Без оглед на това колко са, нека приемем, че за всеки е различно и ние си знаем възможностите и потребностите и си правим сметка за конкретна някаква цифра.Конкретно не държи да знае точна цифра, а да знае, че работата ми е перспективна и с нея мога да отгледам децата нормално и сама.Когато се оставям на течението ме ръчка по същият начин и наистина не е особено приятно, но пък смятам, че е прав...
 202uu thumbsup , но струва ми се, че жената не е в такава ситуация... или нещо не съм доразбрала... newsm78

# 9
  • Мнения: 3 423
Според мен той иска да те мотивира, амбицира, или
както там искаш го наричай, ама да се поразмърдаш
и да се бориш за повече. Сигурно има колеги, които
са по-добре платени, пък ти си стоиш на старите пари
и не смееш да си поискаш повишение. Поискай, за да получиш.
Не намирам нищо нередно в мераците на мъжа ти.
Като изключим бесния тон. Ако говорите спокойно, едва
ли толкова ще си блъскаш главата какво иска да ти каже.

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Започни и ти да се "интересуваш" от неговата ....може пък да се усети колко е досаден

# 11
  • Мнения: 1 446
А може би просто трябва да седнеш и да поговориш с него, вместо всички дружно да гадаем какво е искал да ти каже?
1. Може парите да са важни за него.
2. Може ти да си важна за него.
3. Може би това е начинът му да те попита как е минал деня ти.
4. Може би не се чувства сигурен в своята работа и иска да види дали има стабилен партньор до себе си.
5. Може би всичко изброено дотук.
6. Може би никой от тези отговори.

# 12
  • Мнения: 358
Парите са много, много важни за него.
Да не се изразявам по-грубо.
Постави му въпроса ребром, ако искаш.
И особено бесно-обвинителния тон..... и то при положение, че той печели добре...... нещо партньорското чувство ми се губи. Може би се чувства използван, ще му се повече да остава за други удоволствия, не просто за битови нужди newsm78

# 13
  • Мнения: 3 268
Имах подобен проблем преди години, когато започвах в сферата, в която работя и до сега. Не получавах достатъчно за работата, която вършех, но пък много я харесвах. Понеже мъжа ми не искаше да работя, често ми го натякваше. И понеже не съм от търпеливите много скоро му заявих в прав текст, че няма да се откажа от работата си, тъй че да свиква.
Сега вече е друго- получавам много повече, отколкото работя  Wink
Как става тава,бе мила?Я сподели,да не би нещо с шефа,а... Wink

# 14
  • Мнения: 1 893
Имах подобен проблем преди години, когато започвах в сферата, в която работя и до сега. Не получавах достатъчно за работата, която вършех, но пък много я харесвах. Понеже мъжа ми не искаше да работя, често ми го натякваше. И понеже не съм от търпеливите много скоро му заявих в прав текст, че няма да се откажа от работата си, тъй че да свиква.
Сега вече е друго- получавам много повече, отколкото работя  Wink
Как става тава,бе мила?Я сподели,да не би нещо с шефа,а... Wink
Ааа не така, пък и шефа е далеч. Просто съм на по-висока длъжност и юркам подчинените  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт