Предстои ми лапароскопия

  • 79 712
  • 545
  •   1
Отговори
Здравей на всички, които сте в този форум и обменяте полезна информация.
Дълго се колебах дали да пиша, защото не знаех дали ще намеря правилният отговор. Но накрая след дълги колебания се реших.
Предстои ми лапароскопия, със съмнение за ендометриоза или нещо такова беше.
Но не разбрах точно трябва да ли да съм в менструалец цикъл при лапароскопията или не. Моля ви, ако може да ми кажете.
Благодаря ви, предварително!
Пожелавам на всички успех с забременяването!

# 1
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Но не разбрах точно трябва да ли да съм в менструалец цикъл при лапароскопията или не.
Здравей, разбира се, че не трябва да си в цикъл и е по желателно да е през първата половина на цикъла, т.е. преди овулация.Успех!

# 2
  • Мнения: 2 259
Точно така.Аз съм минала по този път.

# 3
  • Мнения: 67
Здравей Илкана и аз правих лапороскопия октомври месец няма нищо страшно заспиваш за секунди а после като се сабудиш всичко е приключило.Моята беше на втория ден след като спря да ми кърви.Успех

# 4
Благодаря ви, много!
Хубаво е човек да знае, че има някой който е минал по този път и може да ти даде съвет.
Успех на всички!

# 5
  • Мнения: 812
kъде и при кого ще правиш лапаро,4е и аз съм за там

# 6
Лапароскопия ще правя при д-р Бързашки, в клиника Авис-Медика в Плевен.
Получих много добри отзиви за него и работата му.
Лошото е, че не работи с НЗОК и диагностичната лапароскопия ще ми струва 500 лв., а ако недай си Боже премине в операционна - 900 лв.
Но това което очаквам отдавна с нетърпение да имам бебе, си заслужава цената, каквато и да е тя.

# 7
  • Мнения: 107
и на мен ми предстои лапаро, но лекарят ми насрочи дата на 20-тия ден от цикъла!!! това трябва ли да ме притеснява?

# 8
  • Мнения: 812
и на мен ми предстои лапаро, но лекарят ми насрочи дата на 20-тия ден от цикъла!!! това трябва ли да ме притеснява?

незнам newsm78

# 9
  • Мнения: 55
Здравей Илкана. Аз също имам една лапароскопия зад гърба си. Не е страшно, всичко е с пълна упойка. Правих я няколко дни след като ми спря  цикъла. Аз също имам ендометриоза, която не е доказана и сигурно ще трябва да пристъпя към някакво лечение. Ще те помоля след като направиш твоята лапароскопия да споделиш мнение, защото и аз се чудя дали пак да не си направя. newsm78 Желая ти успех и стискам палци1 Laughing

# 10
  • Мнения: 812
 много е куварна ендометриозата ,аз също имам такава киста

# 11
  • Мнения: 55
Киста и ендометриоза са две различни неща. Аз имам недоказано втората диагноза. ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 381
и на мен ми предстои лапаро, но лекарят ми насрочи дата на 20-тия ден от цикъла!!! това трябва ли да ме притеснява?
Май, няма да е проблем. Моята беше на 18-я ден от цикъла, а знаех, че се прави до 16-я. Но все пак попитай лекаря. Ако може да я изтегли, все пак. Не знам... Но не се притеснявай за самата операция. Ако постъпваш ден преди нея, си вземи книжка за четене, защото няма да има какво да правиш, освен да ходиш често до тоалетната.  Wink

# 13
  • Мнения: 37
момичета,ако не греша лапарото не се ли прави в средата на цикала,т.е.когато си в овулация/разбира се има и момичета,на които не е тогава,но рядко се среща/,та нали за това се прави тази манипулация,освен да  огледат тръбите и всичко останало,да видят дали имаш и овулация,поне при мен беше така.направиха ми я в точно на 15 ден,поне при мен беше така.   Embarassed  при мен слава Богу не ми откриха нищо.  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 2 381
момичета,ако не греша лапарото не се ли прави в средата на цикала,т.е.когато си в овулация/разбира се има и момичета,на които не е тогава,но рядко се среща/,
и аз първоначално знаех, че се прави между 11-я и 16-я ден от цигъла, именно за да видят овулацията. Ама, при някои момичета, на които им махаха кисти (както и на мен между другото), им я правихе веднага след цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт