Какво да направя с червено цвекло?

  • 8 740
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Запърви път реших да направя нещо с червено цвекло, но как да е вкусно за малката? Сложила съм да го варя, но после....? newsm78

# 1
  • Мнения: 3 447
На салата можеш да го направиш - с оцет, олио и малко чесън; можеш да направиш и крем-супа - заедно със сварени картофи. Аз лично го предпочитам сурово на салата с морков и ябълка - като е сурово, не мирише така на пръст.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Пак на салата - подварено леко, със заквасена сметана, сол и малко оцет/лимон, по желание чесън, Доно, гръм да те убие, приплюнчих се.

# 3
  • Мнения: 139
с майонеза на розова салата Simple Smile Laughing

# 4
  • Мнения: 177
а дали мога на някакво пюре да го направя... но наистина вони на пръст. не трябваше да го варя... дано малката го опита поне

# 5
  • Мнения: 5 713
Ми да, можеш. С картоф и морков примерно. Малко магданоз и маслини, ако прибавиш, съвсем няма да се усети, че мирише на пръст.
Иначе аз си правя много често напоследък една салата от варени червено цвекло и моркови- нарязани на кубчета; царевица и кис.краставички- пак на кубчета. Добавям сол, лимонов сок и магданоз. Опитвала съм я и с варени яйца, с майонеза, сметана. Всякак ми харесва.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 315
Аз давам на малкия всеки ден салата от настъргани цвекло и ябълка. Без подправки пак е вкусно Simple Smile.

За мен - сварявам цвеклото, натъпквам го добре в буркан и заливам с оцет да го покрие (може да се добавят и скилидки чесън) и чакам да поеме. Става кисел разкош  Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 177
а как да не се омажем целите. аз вече съм все едно съм клала великан... като го стържете по-малко ли цапа?

# 8
  • Мнения: 3 743
Аз правя салата, но не го сварявам. Настъргвам го на ситното ренде, слагам сок от лимон и зехтин и сол.

# 9
  • Мнения: 47 973
цвекло-пипа  се само с ръкавици Wink Joy
аз го правя на супичка за децата-с картоф,морков,лук,чушка и т н,като обикновенна супа плюс цвекло Peace
за нас-сурово,настъргано плюс моркови,ряпа,ябълки-настъргани,подправени с лимон и олио/зехтин,сол-малко-става фантазия!съчетавала съм го и със зеле,карфиол и моркови(бяха останали след приготвяне на други салатки)-яде се Hug

# 10
  • Русе
  • Мнения: 410
Бих ти предложила салата "Сельодка", но със сигурност не става за малката госпожица, а за мама, татко и компания. Laughing

Сельодка

Продукти: червено цвекло, картофи, моркови, маринована херинга, ябълка, лук, майонеза, заквасена сметана.
Цвеклото, картофите и морковите се сваряват /по отделно/. Лука се нарязва на ситно. Ябълката също се нарязва на ситно. Херингата - на ситно, без кожата. Сметаната и майонезата се смесват и се разбъркват добре.
В прозрачна стъклена купа се редят отделните редове, кото между тях се маже със сместта от майонеза и сметана. Отгоре се маже със сметана и майонеза и се украсява по ваш избор. Трябва да престои в хладилник няколко часа. При мен - 1 нощ.


Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 15:49 от mama1+2

# 11
  • Мнения: 3 447
Да, и на супа може - с лук, морков, картоф, карфиол, зелен фасул... каквото още имаш, като градинарска. Аз я оставям бистра, без застройка - много хубав цикламен цвят придобива  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 177
 mama1+2 , страхотна салата! благодаря ви, момичета! от огроммна помощ са ми съветите ви! имам още две глави цвекло и ще експериментирам

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Настъргваш червено цвекло и моркови на равни части, добавяш сол, оцет и олио на вкус, малко магданоз или копър и готово!  Peace

# 14
  • Мнения: 7 474
Направи го на салата с картофи, кис. краставички и лук. Crazy  Ако детето не яде лук без него.

Общи условия

Активация на акаунт