Въпрос за стволовите клетки

  • 1 399
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 784
Скъпи мами, съсвем скоро ми предстои раждане и в момента със съпруга ми сме в процес на избор към коя клиника да се обърнем за вземането и съхранението на стволови клетки. До тук вариантите са ЦИЛАБ, Клиника Малинов и "Св.Лазар", като за сега май в избора ни надделява последната. Споделете моля ви, ако имате опит или ако знаете нещо по въпроса. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 701
Шейново?

# 2
  • Мнения: 4 784
Чух, но не съм проверила със сигурност, че там процедурата се извършва от нелицензирана банка.

# 3
  • Мнения: 1 701
Няма такова нещо! Банката е в Белгия, просто имаше спорове относно законността и по-точно адресната регистрация на фирмата в БГ, относно това, че в БГ все още не е регламентиран със закон въпроса със стволовите клетки /но това се отнася за всички/ и т.н. ... Така или иначе аз рискувах! Цената е 3000 лв., без годишни такси.

# 4
  • Мнения: 4 784
Благодаря за информацията. А как е точно името на банката?

# 5
  • Мнения: 592
Аз лично след множество питане насам натам се доверих на клиника Малинов.Родих преди две седмици и днес ми се обадиха ,че замразяването е успешно,т.е.годни ств.клетки.Замразени в две сакчета,казаха,че са готови с всички протоколи.Към края на седмицата ще ходим да си ги вземем и да платим

# 6
  • Мнения: 34
Аз родих през август в Шейново.От там ми взеха стволови клетки.Много съм доволна!Струва 3000 лв. и дано никога не се наложи да ги ползваме!Успех при избора!

# 7
  • Мнения: 4 784
Ние също първоначално към Малинов се бяхме насочили, но после ми казаха, че там било голяма мизерия и апаратурата им за съхранение била много стара.... Но пък там без допълнително зъплащане ти съхраняват 2 сакчета със стволови клетки, което си е галямо приемущество.... ооохххх, незнам вече, от много чудене ще взема да родя без да сме я свършили никаква  newsm78

# 8
  • Мнения: 133
родих преди 5 дни, ние избрахме ТЪКАННА БАНКА АД- при лаборатория Цибалаб, съвместно с проф. Кюркчиев(нац. консултант по генетика към БАН). Те имат разрешително от 2 месеца, на срещата договора ни беше разяснен от юрист, което се оказа решаващо за нас, защото другите банки ти говорят само за медицинската част и как едва ли не стават чудеса с тези клетки. да но тук имаме закони за трансплантации и др. с които е хубаво да  се запознаеш. лабораторията е оборудвана с последна техника,ще отговорят на всичките ти въпроси.нищо не струва да идеш на една среща- ето ти тел.829 91 70- търсиш Иво Доков -юриста им. успех и дано това са пари, които хвърляме на вятъра

# 9
  • Мнения: 125
родих преди 5 дни, ние избрахме ТЪКАННА БАНКА АД- при лаборатория Цибалаб, съвместно с проф. Кюркчиев(нац. консултант по генетика към БАН). Те имат разрешително от 2 месеца, на срещата договора ни беше разяснен от юрист, което се оказа решаващо за нас, защото другите банки ти говорят само за медицинската част и как едва ли не стават чудеса с тези клетки. да но тук имаме закони за трансплантации и др. с които е хубаво да  се запознаеш. лабораторията е оборудвана с последна техника,ще отговорят на всичките ти въпроси.нищо не струва да идеш на една среща- ето ти тел.829 91 70- търсиш Иво Доков -юриста им. успех и дано това са пари, които хвърляме на вятъра

Кажи ни нещо повече за тази лаборатория.Какви са цените?Аз съм от Варна и скоро ще раждам.Някакъв сайт имат ли ?

# 10
  • Мнения: 1 701
Благодаря за информацията. А как е точно името на банката?
Cryo-Save
Ние също първоначално към Малинов се бяхме насочили, но после ми казаха, че там било голяма мизерия и апаратурата им за съхранение била много стара.... Но пък там без допълнително зъплащане ти съхраняват 2 сакчета със стволови клетки, което си е галямо приемущество.... ооохххх, незнам вече, от много чудене ще взема да родя без да сме я свършили никаква  newsm78
В Шейново също съхраняват 2 сакчета със стволови клетки! /не правя реклама, просто там бях аз/

# 11
  • Мнения: 639
Ние също първоначално към Малинов се бяхме насочили, но после ми казаха, че там било голяма мизерия и апаратурата им за съхранение била много стара.... Но пък там без допълнително зъплащане ти съхраняват 2 сакчета със стволови клетки, което си е галямо приемущество.... ооохххх, незнам вече, от много чудене ще взема да родя без да сме я свършили никаква  newsm78

А ти провери ли ??? Единствено Клиника Малинов имат лиценз от Комисията по трансплантация, имат акредитация и в момента тече стандартизация по ИСО. За мизерията - чисто нова апаратура, "последен  писък" на технологиите в тази насока, немска. Няма никаква мизерия, иди и виж!
Обработката се извършва от хематолог (а не от биолог), дават подробни разчети за състоянието, виталността и годността на пробите, извършват типизация на клетките, издават магнитна карта с всички данни за съхранените клетки, имаш непрекъснат и директен контрол върху клетките си - когато пожелаеш можеш да отидеш на място.  Банката има статут на тъканна...  Вместо да се чудиш иди си на място във всички банки и провери !
За Шейново- скандала не е за адресната регистрация, а за начина по който се изнася кръвта навън и за документите, договорите и т.н. Кръвта се изнася като отпадъчен продукт в хладилна чанта, но никой не знае как се връща обратно при нужда.  Пробите трябва да се употребят веднага след размразяването им, т.е. трябва да се размразят на място, тук. А как се транспортира през граница съд с течен азот и замразени кръвни продукти?

# 12
  • Мнения: 1 701
А как се транспортира през граница съд с течен азот и замразени кръвни продукти?


Както всички стоки, подлежащи на температурен режим - има си специални охладители, има също така и DHL и други експресни куриери, чрез които пратката може да бъде доставена за часове! Както и да е, дано само да не се налага... а ако някой някъде си играе мръсни игрички с надеждите на хората, с най-ценното - здравето и живота на децата, мисля, че ще му се върне под някаква форма...

# 13
  • Мнения: 639

Както всички стоки, подлежащи на температурен режим - има си специални охладители, има също така и DHL и други експресни куриери, чрез които пратката може да бъде доставена за часове! Както и да е, дано само да не се налага... а ако някой някъде си играе мръсни игрички с надеждите на хората, с най-ценното - здравето и живота на децата, мисля, че ще му се върне под някаква форма...
Нямам предвид практически, а как е уредено внасянето документално. Защото дюаровия съд е бая големичък и не може да се скрие, той е под налягане пълен с течен азот и не може да мине в графа "отпадъчни продукти", а за да транспортираш кръвни продукти през граница се изискват специални разрешителни...а те ги нямат. А за това, на кой какво му се връща да ти кажа честно изобщо не ме "грее" . Ако съм от потърпевшите пациенти (да не дава Господ) изобщо нищо не би ме компенсирало, колкото и да им се е върнало...

# 14
  • Мнения: 4 784
Благодаря за ценното инфо. Понеже не съм от София и нямам тази възможност да обиколя лаболаториите, съм Ви много благодарна за полезната информация.

Общи условия

Активация на акаунт