Въпрос за фаянса

  • 910
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 178
Мили мами, знаете ли какви са предимствата и недостатъците на матираните фаянсови плочки за баня-например относно почистването?В голяма чуденка съм кои да предпочета гланцираните плочки /асортимента им е много по-голям/ или матираните.Моля за съвет тези които имат опит.Благодаря.

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моите са гланцирани (май), много лесно се почистват!  Peace

# 2
  • Мнения: 983
Свекърва ми е с матирани в банята и има големи проблеми, много трудно се почистват. Моите са гланцирани.

# 3
  • Мнения: 4 546
определено съм "за" гланцирани. не съм имала матирани, но ми се струва ,че по тях мръсотията би се задържала по-лесни и ще искат и повече търкане. аз много държах да са гланцирани

# 4
  • Мнения: 983
а
определено съм "за" гланцирани. не съм имала матирани, но ми се струва ,че по тях мръсотията би се задържала по-лесни и ще искат и повече търкане. аз много държах да са гланцирани
абсолютно вярно Peace

# 5
  • Мнения: 125
"ЗА" гланцирание.Аз съм с такива и много лесно се почистват!!!

# 6
  • Мнения: 62
На стените на моята баня са гланцирани, а на пода матирани. Не се почистват трудно. Предимството на матираните е, че не се хлъзгат толкова. Синът ми щеше да си счупи главата в баня с гланциран под.

# 7
  • Мнения: 1 558
По стените гланцирани - по-лесни са за поддръжка. Обаче пода трябва да се избира много внимателно, за да няма фрактури.

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 13:01 от HeYkpoTuMa

# 8
  • Мнения: 1 165
На стените на моята баня са гланцирани, а на пода матирани. Не се почистват трудно. Предимството на матираните е, че не се хлъзгат толкова. Синът ми щеше да си счупи главата в баня с гланциран под.
newsm10 поради тази причина и аз предпочитам матирани за под, а за стените-гланцирани.И на мен доста пъти ми се е случвало на косъм да ми се размине падането в банята.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 178
Много ви благодаря!Значително улеснявате избора ми.   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 449
Моите са матови, с лъскави жилки тук-там. Доволна съм, изобщо няма проблем с почистването. Зависи и от плочките разбира се, но гланцираните ми изглеждат старомодни  Confused

# 11
  • Мнения: 891
У нас на стената са гланцирани, а на пода - матирани.
Нямам проблем с почистването и на едните и на другите
Ако са гланцирани и на пода, можеш да се пребиеш когато е мокро  Naughty

# 12
  • Мнения: 5 362
У нас на стената са гланцирани, а на пода - матирани.
Нямам проблем с почистването и на едните и на другите
Ако са гланцирани и на пода, можеш да се пребиеш когато е мокро  Naughty
И вкъщи е така.

# 13
  • Мнения: 110
Какво да ви кажа-при нас водата е доста варовита !С каквото и да почиствам,не става до блясък,макар ча са гланцирани плочките!вярно е ,че са стари ,но...Мислим това лято да ги сменим и ще следя темата с интерес

Общи условия

Активация на акаунт