Мамчета от Варна едно въпросче

  • 856
  • 12
  •   1
Отговори
Бих искала да знам какво по точно трчбва да нося за престоя в Окръжна болница дните след раждане?Благодаря предварително на всички  bouquet

# 1
  • Мнения: 506
Необходими неща за раждане в:
 

АГ БОЛНИЦА и ОКРЪЖНА БОЛНИЦА

- ЛК , направление за раждане , обменна карта
-памперси - 15 бр.
- чехли и джапанки
- нощници - 2 бр.
-тоалетни принадлежности
- вилица , лъжица,купичка и чашка
- лигнин - 500 гр.
- дам.превръзки - 2 пакета
- къси чорапки
-3-4 блузки за бебчо
-хавлия
-бельо

МАЙЧИН ДОМ

-2 нощници
-чехли
-тоалетни принадлежности
-бельо
-дам.превръзки
-хавлия
-биберон-залъгалка

Копнах го от Варненската тема, дано ти помогне, успешно раждане!

# 2
  • Мнения: 603
Аз си носих и помпа за кърма. Родих секцио и ме беше страх да не получа мастит ако не се цедя. За това веднага започнах с изцеждането. Носех също и противоалергичен лейкопласт. Имах и Garmastan - крем за гърдите. Когато малката започна да суче на втория ден гърдите започнаха много да ме болят. Един ден ги мазах и ми мина болката, но продължих да мажа.
Носех 1 малка хавлия. Преди да започна да кърмя поливах кърпата с много гореща вода и налагагах върху гърдите. Това ги стилмулираше.

# 3
  • Мнения: 44
Подложки за легло за родилки-задължителни са за ОБ-ца. Купуват се от аптеките. Аналгин и лидокаин в случай, че има епизиотомия.

# 4
  • Мнения: 5 178
Преди 3 месеца не искаха подложки
Блузки за бебчето не са ти нужни, там ги повиват
Вземи си жилетка или елече - в стаите е топло, но по коридорите не
Емма леко раждане и в резултат едно сладко здраво бебе!!!

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Раждах лятото там. Багажът задължително да е в торби, а не в сакове, няма място и за това искат да е в торби.
Лятото давах и камизолка с къс и дълъг ръкав за бебка.
Иначе тоалетни принадлежности, лични вещи, зарядно за телефона и телефон, монети за телевизора. За бебето памперси от време на време ми искаха и мокри кърпи.
Лигнин, йод, риванол, ако имаш шевове може да си вземеш и Оксикорт, който после успешно може да ползваш и за пъпчето на бебчо.
Подложки не са искали, даваха ни ги там.
За кремчето за гърди препоръчвам Лансиноха пред Гармастана, просто защото Лансиноха не се отмива преди кърмене за разлика от Гармастана.
Аз лично си носех и чаршафи, така се чувствах по-комфортно.
В общи линии това е.

# 6
  • Мнения: 817
О,и аз ще се възползвам от препоръките Laughing

# 7
  • Мнения: 1 081
Да кажа само нещо за гърдите-в аптека "Попова" на 27ми юли правят вълшебен крем за зърна-Благ мехлем DULCE 2, акушерките от окръжна ми го препоръчаха, че нищо друго не ми помагаше. И задължително помпа за кърма-аз отидох с Чико, после ми донесоха Авент, и в крайна сметка ми донесоха най-обикновена от Санита за 3.50, тип спринцовка, "bebe" пише на нея. В началото е важно да е малко по-силна попмата, за да се отпушат каналите. Пробвай с някоя по-обикновена, да видиш как ще тръгнат нещата с кърменето, да не се "набутваш" като мен(Чико-то и Авент-аз ги оставих в един оказион да се продават)
Леко раждане:)

# 8
Много ви благодаря,наистина ми помогнахте  Hugпелени не съм купила и ми е някак си отживелица,но щом в Окръжна искат ОК ко да правя.Чакам всеки момент да родя и даже се моля,защото лекарката ми каза,4е бебчето ми е големичко и ако не побързам ще тръбва секцио,пък съм много против,готова съм да се понапъна и да си родя нормално,но каквото стане важното е и двете да сме добре.

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Много ви благодаря,наистина ми помогнахте  Hugпелени не съм купила и ми е някак си отживелица,но щом в Окръжна искат ОК ко да правя.Чакам всеки момент да родя и даже се моля,защото лекарката ми каза,4е бебчето ми е големичко и ако не побързам ще тръбва секцио,пък съм много против,готова съм да се понапъна и да си родя нормално,но каквото стане важното е и двете да сме добре.
Пелени си имат техни и не се налага да купуваш, аз си бях купила два комплекта, като сега са ми от полза да ги постилам да ляга върху тях бебо, нося си на консултация, в количката постилам чат пат, не са излишни. А лятото завивах в големите жеги бебка с пелени. Но да купиваш пелени, за да повиват бебето в Окръжна е безпредметно, няма да вземат твоите.
Леко и безпроблемно раждане ти желая.

# 10
  • Мнения: 1 353
. И задължително помпа за кърма-аз отидох с Чико, после ми донесоха Авент, и в крайна сметка ми донесоха най-обикновена от Санита за 3.50, тип спринцовка, "bebe" пише на нея. В началото е важно да е малко по-силна попмата, за да се отпушат каналите. Пробвай с някоя по-обикновена, да видиш как ще тръгнат нещата с кърменето, да не се "набутваш" като мен(Чико-то и Авент-аз ги оставих в един оказион да се продават)
Леко раждане:)
Само не ми е ясно защо да е задължителна помпата-че да си отпушиш каналите дрън-дрън.Бебето достатъчно добре ще те отпуши(е ако няма някаква основателна причина която затруднява кърменето -Да)Мое си е мнението и не искам да го натрапвам,но за мене помпата проваля цялото кърмене.Почнеш ли един път с нея и малко по малко спираш да кърмиш Tired

# 11
  • Мнения: 5 178
В Окръжна не искат пелени, имат си стерилни

# 12
  • Мнения: 1 081
. И задължително помпа за кърма-аз отидох с Чико, после ми донесоха Авент, и в крайна сметка ми донесоха най-обикновена от Санита за 3.50, тип спринцовка, "bebe" пише на нея. В началото е важно да е малко по-силна попмата, за да се отпушат каналите. Пробвай с някоя по-обикновена, да видиш как ще тръгнат нещата с кърменето, да не се "набутваш" като мен(Чико-то и Авент-аз ги оставих в един оказион да се продават)
Леко раждане:)
Само не ми е ясно защо да е задължителна помпата-че да си отпушиш каналите дрън-дрън.Бебето достатъчно добре ще те отпуши(е ако няма някаква основателна причина която затруднява кърменето -Да)Мое си е мнението и не искам да го натрапвам,но за мене помпата проваля цялото кърмене.Почнеш ли един път с нея и малко по малко спираш да кърмиш Tired

Весенце, радвам се, че си била късметлийка, и не ти се е налагало да се цедиш, докато ти тръгне кърмата:)

Общи условия

Активация на акаунт