Помогнете ми в избора на крем за лице - мазна кожа

  • 4 570
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
Здравейте, момичета!

На 20 години съм, с мазна кожа, не много, но достатъчно. От време на време ми се появява някоя друга пъпчица, черни точки по носа също се намират. В общи линии положението на моята кожа не е нито идеално, нито трагично.

Ще се радвам дами препоръчате продукти (основно крем, но защо не и тоник, маска и т.н.) подходящи за такава кожа. До скоро не полагах достатъчни грижи за лицето си (откъм бяла козметика), дори малко претупвах нещата и сега ме е хванала параноята, че рано ще ми излязат бръчки и т.н. Затова от сега нататък искам да съм максимално полезна на кожата на лицето си.

Насочила съм се към Clinique, какво е мнението Ви за тях?

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 22:52 от Denichkata

# 1
  • Мнения: 12 301
Склонна ли си да пробваш нещо българско? Бих ти препоръчала козметиката на Талодерма. Аз самата съм много доворна от нея. Кожата ми е мазна и доста проблемна, но с техните продукти се чувства много добре. Както казах, марката е българска, наблягат на натуралните продукти и са по-скоро медицинска козметика, а цените им са просто пренебрежим разход на фона на останалата специализирана козметика, така че си заслужава да се пробват. Дори да не ти допаднат, няма да си хвърлила на вятъра една камара пари  Wink

# 2
  • Мнения: 198
Здравейте и аз имам същия проблем като Деничката,каквото опитам все не ми действа-имах кремове на Дева,Арома,Елеа все евтини и реших да си взема нещо по-скъпо поне то да има ефвект и си купих на Garnier серията за мазна кожа и то не помогна,а и още някакъв крем гел на Биле съм ползвала,ама не ми действа Sad.Не знам какво биха казали момичетата които имат суха кожа,но аз лично бих казала че да имаш мазна кожа е ужасно,ма то като ти блесне челото,като ти избият едни черни точки по носа си е гадна работа,колкото и усилия да полагам (а те не са малко) ефект никакъв.Ако можете да ми препоръчате цяла серия и да кажете кое е по-добре за мазна кожа-ексфолиант или гел,може и някоя маска.За Талодерма съм чувала но само като марка-никакви отзиви,цяла серия ли е или само крем,такава маска има ли Rolling EyesАко можете помагайте Praynig

# 3
  • Мнения: 440
На тази възраст единствено против бръчки можеш да ползваш околоочен крем, а като се има предвид, че кожата ти е по-скоро мазна го слагай само вечер. По принцип мазните кожи се сбръчкват по-бавно, така че споко. Иначе за лицето - мий го с измиващ гел, после някакъв тоник, а крем дори не ти е нужен ако ползваш фон дьо тен, който  ти предпазва кожата от запушване на порите. Аз съм със смесена кожа и ползвам след тоника фон дьо тен на Лореал - "Кашмир перфект", той се нанася както всички други, но на кожата седи като пудра и не ми лъщи лицето. Марки кремове не мога да ти препоръчам, но се надявам с това инфо да съм ти била полезна.

# 4
  • Мнения: 9 063
Спазвай трите стъпки: почистване, тонизиране, защита Simple Smile
Почистване: против пъпки, а и с отлично почистващо действие е серията на Clean&Clear. Гелът за измиване струва 5 и нещо.
Тонизиране: тоник на Лореал, от серията Dermo Expertise, Струва към 8 лв. Избери си за мазна кожа.
Защита: крем, дневен, за мазна кожа, Лореал, от серията HappyDerm. Цена: към 12 лв.

Аз ги ползвам, кожата ми е като твоята, на места ми е суха и се лющи малко, затова предпочитам да ползвам продукти за смесена кожа. От Лореал засега съм най-доволна. Финансите ми засега не позволяват да се обърна към бялата козметика...

# 5
  • Мнения: 661
BIODERMA  или  Avene. И двете са много добри. Скъпички са, но са икономични и най- важното ефикасни.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
Ползвам сега един на ДЕВА - синьо и бяло е опаковката - много съм доволна Peace

# 7
  • Мнения: 5 362
От зелената серия на AVON - Pure Pore Fection съм много доволна.
Имат измиващ гел,тоник,лосион и маска.За мазна кожа са идеални Peace
А и са на достъпна цена Peace

# 8
  • Мнения: 198
Ползвам сега един на ДЕВА - синьо и бяло е опаковката - много съм доволна Peace
И на мен ми го препоръча продавачката в магазина,случайно минах от там по другас причина и я питах за хубав крем за мазна и тя ми каза за този

# 9
  • Мнения: 281
BIODERMA  или  Avene. И двете са много добри. Скъпички са, но са икономични и най- важното ефикасни.

 Peace

# 10
  • Мнения: 1 254
За Талодерма съм чувала но само като марка-никакви отзиви,цяла серия ли е или само крем,такава маска има ли Rolling EyesАко можете помагайте Praynig

Тук, в "красива мама", "Козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4"  Blush

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Аз имам омазняване само в Т-зоната.Ползвам крема на Лореал в тубичката.Много съм доволна.

# 12
  • Мнения: 1 734
Аз бих те посъветвала да се насочиш към Йосерин - има сирии за всякакъв тип кожа. Аз лично съм много доволна от тази марка козметика, нищо че идва малко скъпа. Заслужава си.

# 13
  • Мнения: X
BIODERMA  или  Avene. И двете са много добри. Скъпички са, но са икономични и най- важното ефикасни.

 Peace
AVENE - има прекрасни кремчета - например за контрол  на омазняването и черните точки. Мирише приятно, икономичен е, само цената е по - височка от българските - към 23-4 лв.
Ето такъв, например:  или

# 14
  • Мнения: 9 063
Аз имам омазняване само в Т-зоната.Ползвам крема на Лореал в тубичката.Много съм доволна.
И аз съм така и ползвам същия крем Blush

Общи условия

Активация на акаунт