Бронхиален спазъм?!?

  • 11 951
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 863
От около месец Ивко кашля и има сополи,пием бронхикум еликсир за кашлицата ,но няма ефект,продължава си,като стой ,та гледай,сополите понамаляха,или поне аз така си мисля newsm78От миналата седмица насам пием Вентолин и Зиртек(противоалергични капки),тъй като според педиатърката ни,Ивко прави бронхиален спазъм Cry Само че проблемът е,че аз не виждам никакво подобрение от петък насам,да не кажа даже ,че става по-зле,снощи не сме спали от кашлица,тази вечер се очертава да е същата,иначе досега не беше кашлял нощем Cryне знам ве4е какво да правя newsm78иначе през деня си е весел,яде си що-годе,прави белички,обаче тази кашлица не знам какво да я правим...температура не е вдигал,сополи не текат ,само като правя промивки,иначе самички не,но през нощта като кашля,се чуват някакви хъркания като че ли гърлото му е пълно със сополи newsm78 newsm78 newsm78
мислите ли,че трябва да настоявам за някакви допълнителни изследвания-секрети от  носа или нещо подобно newsm78може ли да е вирусна пневмония,от тези,които се виждат само на рентген???И ако се окаже наистина бронхо спазъм,какво се прави в такъм случай,някакви мерки,за да не се повтаря?
Много моля,ако някой друг се е сблъсквал с такъв проблем,да сподели,много ще съм ви благодарна,защото май почвам да се шашкам Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 082
отиди да му чуят гърдите за да не е станал бронхит.има вероятност да кашля и от хремата.може да поискаш инхалации,ако има спазъм и този вентолин толкова дълго ли се пие..?

# 2
  • Мнения: 1 680
Как така ще кашля и ще има сополки 1 месец. През това време не го ли лекуваха? За толкова време нищо чудно да е станала бактериална инфекция дори в началото да е била само вирусна. Изследвайте носен или гърлен секрет и ако се налага дайте антибиотик.
Вентолин се дава при спазъм и противоалергично също. Трябва да минат няколко дни, за да подействат. Но ако кашля от сополи първо трябва да преборите тях.

# 3
  • Мнения: 863
Гърдичките му са чисти,гърлото не е зачервено,вече почти няма сополи,само когато му промивам нослето се появяват някакви,иначе не са така да му текат от ноздрите и например да се дави с тях,но кашлицата си седи,може 2 часа да не кашля,но вече 3 нощи не сме спали,дави се с кашлица,снощи направи един пристъп,4ак повърна  от напъни,за4ерви се целия и не може да спре да кашля,обадихме се на педиатърката,тя казва -отивайте в спешния кабинет,с който ДКЦ-ето има сключен договор,за да му бият урбазон,тръгнахме ,ама не можахме да го намерим,питахме в района ,ниокой не го знае къде се намира,егати и спешната помощ,Ивко през това време се поуспокои и по4ти не е кашлял в таксито newsm78ве4е наистина не знам какво да си мисля newsm78накрая отидохме в спешната помощ на 25 поликлиника и там дежурната педиатърка каза,че това било спазъм на ларинкса и 4е трябва да овлажнявам въздуха в жилището,понеже сме с парно,и да спра вентолина,защото при такива спазми,той даже бил противопоказен(нещо,което май и аз забелязах,защото по сериозните кашлици идваха малко след даването на вентолин newsm78 дали е възможно това newsm78
ве4е съвсем се обърках и наистина не знам какво да правя-днес пак ходихме при педиатърката,преслуша го и каза,4е нищо му няма на гърдите и все пак изписа Фромилид,за да си върже гащите newsm78та сега се чудя да давам ли антибиотик или да не давам?Междувременно тази нощ пак се очертава да не спим...нямам нерви ве4е,честно Cry

забравих да пиша,4е като спи и понякога хърка,от какво-не знам ,при условие ,4е няма сополи?!?

# 4
  • Мнения: 1 883
Искренно ти съжувствам миличка . Малката ми беше така преди седмица и се разминахме с АБ . Вие даже сте по добре , нашите ушенца бяха зачервени .При спазмите знам, че трябва да изведеш детенце на въздух , тоест на балкона за 5мин . За овлажняването на въздуха са прави доФторите . Аз ползвам овлажнител и в него слагам лайка или сода бикарбонат.Това , че се е поуспокоила кашлицата " в таксито " най- вероятно е от чистия влажен въздух . Успех миличка и пиши какво става с детенце.Вентолина до колкото знам се дава , когато има хрипчета в гърдите , а вие като нямате защо го пиете? Хремата най- вероятно ви е задна , щом не се " виждат" сополчета .А за хремата какво даваш? Аз й слагах Сребърна вода и като че ли от нея се сгъстиха . А за АБ , мисля , че ти най - добре можеш да прецениш детето към по добре или към зле отива . Така съм спестила мнооого от изписаните АБ на мойте момичета   bouquet

# 5
  • Мнения: 863
vikuna,благодаря ти,че се включи  bouquet
според личната лекарка не трябва да овлажнявам въздуха newsm78тя казва да не слагам например дрехи на парното,защото от това щял да кашля пове4е newsm78 аз знам ,че за да се овлажни въздуха,когато се отопляваш с парно ,трябва да сложиш или мокра кърпа или една чаша с вода ,за да може да са изпарява водата и да овлажнява въздуха,забранява ми също да суша дрехи в стаята,по същата причина,днес обаче съм сложила една купичка с вода и дано спим малко по-добре,на всичкото отгоре спрях и вентолина и ми се струва ,че днес беше малко по-спокоен Peaceоткъм кашлица имам предвид,защото той иначе си беснее като за световно,изобщо не можеш да кажеш,че му има  нещо,което пък ме обърква още повече
иначе промивам носа със Стеримар и доскоро капех Тобрекс,но го спрях ве4е,защото стана доста дни ,а доколкото разбрах може само 7-8 дена да се слагатутре ще взема да пробвам един бабешки лек,който Ню беше дала някъде,поне ако не помогне,няма да навреди,си мисля аз Thinking

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ох, това хъркане и тази кашлица - колко познато да му се невиди, ама много сте малки да е това, което си мисля Tired

# 7
  • Мнения: 1 883
утре ще взема да пробвам един бабешки лек,който Ню беше дала някъде,поне ако не помогне,няма да навреди,си мисля аз Thinking

Пробвай и с лимон в носа - много е гадно , но бързо изсушава лигавицата . Сребърната вода също върши работа , ако решиш има я във всяка аптека и е 2лв .Дано да спинкате и двата спокойно през ноща  newsm78 то като видях колко е часа , още малко и ще се съмне  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 883
ох, това хъркане и тази кашлица - колко познато да му се невиди, ама много сте малки да е това, което си мисля Tired

3та сливица ли имаш пред вид ?

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ох, това хъркане и тази кашлица - колко познато да му се невиди, ама много сте малки да е това, което си мисля Tired

3та сливица ли имаш пред вид ?

оф, да Whistling само като чета това неспане от кашлица нощно време и сещам колко безсънни нощи сме имали от пристъпи, повръщане при закашляне, пустото хъркане, гадните сополи, и т.н., но дано не е това де Praynig в този случай Praynig

# 10
  • Мнения: 863
ох, това хъркане и тази кашлица - колко познато да му се невиди, ама много сте малки да е това, което си мисля Tired
Лиорена,знам много добре какво си мислиш  bouquet,наясно съм с вашите неволи покрай третата сливица,ама наистина сме малки май за това,да не говорим,че ни е за първи път,досега не ни се случвало....
да не говорим,че от около един час спи спокойно ,без да се е изкашлял,нито изхъркал,а пък аз убивам време във форума,защото се готвех за поредната кошмарна нощ newsm78 newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 1 883
а пък аз убивам време във форума,защото се готвех за поредната кошмарна нощ newsm78 newsm78 newsm78

Аааа не се притеснявай , поне до 3 часа ще имаш компания   bouquet

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ох, това хъркане и тази кашлица - колко познато да му се невиди, ама много сте малки да е това, което си мисля Tired
Лиорена,знам много добре какво си мислиш  bouquet,наясно съм с вашите неволи покрай третата сливица,ама наистина сме малки май за това,да не говорим,че ни е за първи път,досега не ни се случвало....
да не говорим,че от около един час спи спокойно ,без да се е изкашлял,нито изхъркал,а пък аз убивам време във форума,защото се готвех за поредната кошмарна нощ newsm78 newsm78 newsm78

Дай Боже Praynig, косите ми настръхват като чета подобни симптоми, и наистина както писах по-горе сте малки, въпреки, че четой kalli беше писала, че доктори са и казали, че вадели, при нужда 3та сливица на 9 мес. бебета, което аз лично няма как да го разбера, не съм лекар....но явно и това го има.....

стискам палци всичко да е приключило, че нощна кашлица е много мъчителна

 Hug

# 13
  • Мнения: 872
Ако много се закашли ,можеш да пуснеш душа в банята и да подържиш детенце там няколко минути.
Или навън да го изкараш, на въздух както беше писано...
Пожелавам ти да се оправите бързо,знам какво е.

# 14
  • Мнения: 863
vikuna , а какво е твоето оправдание за висене във форума?  bouquet

мисля си дали пък не кашля пове4е от Вентолина,дали е възможно това?нощните приключения започнаха 2-3 дена след като започнахме с него,днес не съм давала и  кашлицата е по-малко май,може пък само да се навивам и аз newsm78
ама и снощи лекарката каза,че ако е спазъм на ларинкса,Вентолина дори бил противопоказен(което пък като го казах днес  на педиатърката,ми се изсмя в лицето и настоя да го продължа)
де да знам и аз ,минават ми разни ей-такива мисли из главата...

Общи условия

Активация на акаунт