Много завишени тромбоцити при 1годишно дете-ами сега?

  • 3 093
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
Много моля да ми помогнете с информация за това състояние.
Въпросите ми са наследствено ли се придобива? Лечимо ли е?Има ли надеждни медикаменти?
Днес откриха на момиченцето ми силно увеличени тромбоцити. Докторът казал, че нормално в кръвта стойността трябва да е между 200 и 400 хиляди. При нея е малко над милион. Праща ни на лаборатория за пълна кръвна картина и по-точни резултати, но аз ще се побъркам от притеснение.

# 1
  • Мнения: 3 506
Veselka73, тромбоцитите при малки деца се увеличават при някои инфекции, макар нашите педиатри, незнайно защо, не бяха чували това и ме ошашкаха и мен. Моята щерка при почти всяко боледуване качва тромбоцитите - при по тежките до към 900 (не са ми пред очите изследванията), при по-леките - 500-600. Добре, че Christian ме успокои, така и не съм я завела на хематолог.
Детето ти боледувало ли е наскоро? Не се шашкай предварително Hug

# 2
  • Мнения: 168
Много ти благодаря за отговора. Това е голямо успокоение.  bouquet Тя съвсем скоро преболедува(ушна инфекция) и беше на антибиотик. Ох, дано наистина това да е причина, но докторът знае здравната и история, а не направи такава връзка.
До сега си говорим за разни тромбофлебити(не съм сигурна, че така се пише) и съсиреци и трепера още. Много сме неосведомени по въпроса. Голям страх ще падне до изясняване на състоянието и. Утре сутринта ще усъмваме пред лабораторията да и вземат кръв от вената.

# 3
  • Мнения: 3 506
Мога да си представя какво ти е минало през главата... Дано да е от ушната инфекция, това 900 точно от един тежък отит си го спомням... Пожелавам ти всичко да е наред  Hug

Общи условия

Активация на акаунт