Кои столчета за кола имат isofix?

  • 3 195
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 013
Предстои ни купуването но столче за кола, нашата има такава система за закрепване на столче, но в магазините не могат да ни кажат кои столчета са пригодени за isofix. Ако знаете, моля изброявайте модели!

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Ето тук има обяснение за системата Изофикс, но на руски език  http://www.samakrasota.ru/cat.htm   Макси Коси, Жане и Бебе Конфорт имат столчета точно с този вид система за закрепване.
Например това http://www.maxi-cosi.nn-bg.com/priori_fix/priori_fix.html

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 11:11 от tala

# 2
# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
IsoFix: нов метод за инсталиране на детска седалка в автомобил. IsoFix означава „International Standard Organisation FIX“ (“Международна организация по стандартизация FIX”).
IsoFix е стандартизирана в целия свят система за закрепване на детски седалки за коли. Голямото предимство на IsoFix е, че системата изгражда здрава връзка между детската седалка и автомобила. Това дава възможност за допълнителна стабилност и предотвратява местенето на седалката; това е един от най-големите проблеми, когато детските седалки се закрепват с предпазни колани за възрастни. Благодарение на IsoFix седалката може да бъде поставена освен това много по-лесно, отколкото при използването на предпазен колан. Най-голямото предимство на IsoFix е, че се намалява риска от неправилно инсталиране.

http://www.maxi-cosi.nn-bg.com/topline/topline.html

# 4
  • Мнения: 784
А кои коли имат isofix?
И може ли да се монтира в колата допълнително и ако да - колко струва и откъде може да се купи?

# 5
  • Мнения: 4 428
А кои коли имат isofix?
И може ли да се монтира в колата допълнително и ако да - колко струва и откъде може да се купи?

Аз доколкото разбрах тази система е към столчето, не към колата.

# 6
  • Мнения: 1 013


Всъщност май наистина е така. Нещо много не ми е ясно, а мислех, че тези специални пластини за детско столче, които имаме в колата са за тази система.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
А кои коли имат isofix?
И може ли да се монтира в колата допълнително и ако да - колко струва и откъде може да се купи?

Аз доколкото разбрах тази система е към столчето, не към колата.
Не всички автомобили имат изофикс подготовка! Новите модели на различните марки автомобили вече са стандартно с такава!

# 8
  • Мнения: 346
LaDiDa e права. Системата изофикс е на столчето, но съответната кола трябва да е пригодена за тази система. Но и не всички нови коли го имат. Например моята е модел края на 2004 и няма, а на мъжа ми е 2003 и има...така че няма гаранция и в това, че ако колата е нова ще е пригодена а изофикс.
 А колкото до това кои производители на столчета имат такива - проучвах скоро много подробно въпроса: PLAY, Maxi Cosi, RECARO, BEBE CONFORT - със сигурност имат модели, които имат изофикс система. Цената им е между 600 -900 лв.
Мисля че е най удачен този на PLAY, защото е до 24 кг, а останалите са 9-18 кг.
Дано съм била полезна
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт