едно неудобно питане за раждането

  • 4 630
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Малко ми е неудобно, но ще питам. Предишния път като тръгнах да раждам  докато стигна до болницата вече беше късно за клизма  и можете да си представите какво стана като ме сложиха направо да се напъвам и да  раждам Embarassed.Та сега си мисля да си взема разхлабителни и като  тръгна да раждам да изпия едно, за да си свърша работата вкъщи. Дали е добра идея? Embarassed

# 1
  • Мнения: 276
Абе то си е божа работа! На мен не ми подейства клизмата за да се изходя нито по време на раждане то съм правила бели!Но затова пък моя приятелка по време на цялото раждане са и държали легенче до магарето и се беше сбъркала от неудобство.Но няма да си първата нито последната.Да не мислиш че на докторите им прави впечатления? Споко!

# 2
  • Мнения: 105
Няма неудобни въпроси!
Не разбирам защо да е било късно за клизма и как от вратата да са те сложили направо на масата  newsm78 ... явно е възможно.

Разхлабителните обаче не действат веднага, а след някакво време, така че по-добре сама си направи клизма вкъщи - по-бързо ще стане, щом не искаш да чакаш да ти направят. Дори да е само с вода (без сапун) - пак действа.
Ама пък не е ли по-лесно  да тръгнеш към болницата по-рано, когато контракциите ти са по - нарядко, тогава ще има време за всички подготовки (не само клизма) , а и сама ти ще си по-спокойна.


# 3
  • Мнения: 276
На мен ми правиха клизма,но аз преди това от притеснение бях изходила всичко,ако ще се чувстваш по добре вземи 2,3 капки дуфалак или пък свещичка действат веднага.Леко раждане  bouquet

# 4
  • Мнения: 174
На последната консултация ми казаха да си приготвя багажа за родилното. Аз споделих с акушерката, че много се притеснявам да не се случи това което си изпитала ти. Тя се разсмя и каза: "Няма да си първата" и после добави: "Нали това е работа на санитарите, те ще почистят." Тя ми говори за санитарите, а аз от срам ще умра ако се случи.....
Просто гледните ни точки са различни - споко. Те гледат от друг ъгъл на нещата.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
еми нямаще време от чат, да се сетиш и по-рано да отидеш да раждаш Wink

Сега, ако отидеш навреме ще те подложат на пълна програма.

Леко раждане   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 334
на мен ми правиха клизма и не съм правила бели при раждането,но една приятелка въпреки клизмата са стояли и при нея с легенче.............беше я много срам......................така,че с клизма или не както му дойде.Не му мисли от сега,а относно разхлабителните питай лекаря си Peace

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Може със суппозитория Бизалакс да си помогнеш сама, деъства до 5-10 мин.,но не ти говоря от собствен опит. Мисля си само. Обаче пък, ако имаш силни контракции, едва ли ще ти е до свещички, защото предполагам, че освен напъните от контракциите, ще имаш и напъни за до тоалетната. Не знам. Аз не съм имала контракции, не знам какво усещането при тях, защото родих секцио. И клизма не са ми правили.

# 8
  • Мнения: 829
Не разбирам защо да е било късно за клизма и как от вратата да са те сложили направо на масата  newsm78 ... явно е възможно.
ами Цвете, при мен беше точно така, за малко да родя в колата, та от вратата направо на стола с моите си дрехи и нямаше време за клизми. Но пък не знам дали съм правила срамотии докато родя...  Thinking и по-добре, че не знам  Embarassed

# 9
  • Мнения: 9 990
Самият акт на раждане, напъните са като напъни за голяма нужда.Абсолютно идентични.Т.е.-ти напъваш, като да се изакаш.Това казват и самите акушерки-напъни, изакай бебето...без срам, да подскажат правилният напън кой е.Така че-имаш ли в червото излишно-ще си излиза и то, много ясно.Конфузни ситуации ще има, разбира се, всяко раждане протича различно, при някои много бързо се слчува и наистина няма време за подобни чуденки и ги мятат направо на магарето.Има родили в колата  на път към болницата и без да са чатили преди това-просто се случва бързо.Аз например имам около час път до болницата в час пик, пък пред мен жени в родилна зала за толкова раждаха, от малко разкритие та до края.Та не се знае аз до къде ще го докарам. hahaha
Сега-хапчетата действат бавно, защото като ги погълнеш-докато се разтворят и влезнат в организма и предизвикат червата-минават часове.Обикновено , в болницата, но вече след раждане, ако не сте се изходили едно денонощие се дава Бизелакс-той действа след около 10-15 часа.Свещичките са по-бързи принципно, но пак-не изхвърлят много и са мазни.Най- си е добре клизмата и то там да ти я направят добре, че в домашни условия, ако нямаш нужното под ръка, а и опита-почти нищо не става.
Успех!

# 10
  • Мнения: 999
просто тръгни по рано ако е възможно. аз също много се притеснявах  Embarassedот това преди да родя, защото си мислех че клизмата се прави щом те сложат на магарето и си представях как ми висят над главата и ме чакат да си свърша работата.  
успех и леко раждане Peace

# 11
  • Мнения: 6 461
И двата пъти преди да отида в родилна зала  бях си поставила свещичка  и не бях яла от предния ден понеже си знаех кога ще раждам Whistling.
Не се притеснявай важното е всичко да мине без проблеми.
Успех и леко раждане. Peace

# 12
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Наистина е много неприятно, ама и като ти правят клизма не е много удобно. Е след нея е кеф. И при мен всичко стана много бързо, докато изпразвах червата в тоалетната, вече бях с много силни контракции и направо не знаех на кой свят съм.
Успех и не се притеснявай а ако ти е предизвикано раждането ще имаш време да се подготвиш.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 265
Извинявайте за малко тъпия въпрос, но понеже клизмата е едно от нещата, които най-0много ме притесняват за раждането.... Какво представлява всъщност клизмата? Кой ти я прави, къде (в коя стая имам предвид), има ли други хора наоколо, някаква специална апаратура ли трябва... изобщо може ли някои да разкаже, въреки неудобната тема, защото май не съм единствената притеснена от това Confused

Благодаря предварително.

# 14
  • Мнения: 5 026
Извинявайте за малко тъпия въпрос, но понеже клизмата е едно от нещата, които най-0много ме притесняват за раждането.... Какво представлява всъщност клизмата? Кой ти я прави, къде (в коя стая имам предвид), има ли други хора наоколо, някаква специална апаратура ли трябва... изобщо може ли някои да разкаже, въреки неудобната тема, защото май не съм единствената притеснена от това Confused

Благодаря предварително.
Ами клизмата е една от приятните манипулации при раждането. Прави я акушерката и санитарката й асистира, качват те на едно магаре и така...

Общи условия

Активация на акаунт