Българка роди деветото си дете

  • 15 861
  • 324
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 723
Една от водещите новини днес е , че интелигентна българка с завършени няколко висши образования роди 9- тото си дете:
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-01-11&article=174279

Аз мисля , засега да се въздържа от коментар, по- скоро ми е интересно вие какво мислите ?  Thinking

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 14:34 от Reza

# 1
  • Мнения: 25 590
Да, гледах снощи по новините. Жената била преподавателка в ПУ.
Да са им живи и здрави и деветте деца, явно са ги създали с любов и отговорност и не чакат на държавата да им ги издържа.  Hug  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 371
9тото, не 10тото  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 9 856
Доколкото аз разбрах е десетото,но едно от дечицата им е починало.
Да са им живи и здрави всички деца.Всеки може да прецени сам за себе си.Аз лично не бих могла да родя,отгледам и възпитам девет деца.Имам две/да са ми живи и здрави/,исках три,но финансово не бихме издържали.Децата са радост,но също са грижа и отговорност.Така мисля!

# 4
  • Мнения: 656
10-то. Едно дете им е починало.

Колкото до държавната издръжка - по новините вчера казаха, че бащата получава социална помощ, по професия бил журналист на свободна практика. А в статията пише, че получавали помощи от роднини в САЩ. Ама нещо не приемам за нормално да имаш толкова много деца и да не можеш да ги издържаш, да принуждаваш другите да ти дават. Вярно, че роднините не са длъжни, но е злоупотреба с чувствата на роднините, поне според мен.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз разбрах, че това е 9-тото им дете и мислели да спрат, след като децата станат поне 10, че по-кръгличко им звучало  Shocked

Както и да е. Да са живи и здрави майката, таткото и всичките отрочета!  Peace Дай боже повече такива хубави събития.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това, че не ги разбирам, не значи, че не уважавам избора им. Явно тук не става дума за ниска сексуална култура. Да са им живи и здрави децата, пък и те самите.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
...колко различни са коментарите ви, като сравнявам с предни подобни теми, само защото жената е с образование...нямам думи просто.

Някак съм твърдо убедена, че ако жената не изглеждаше нормална, а примерно статията беше 'трактористка от село Долно Нанагорнище роди 10-то дете', нямаше да са точно такива честитките...

Тъй.

# 8
  • Мнения: 764
Майката симпатична ми се видя,ама бащата-тц!"Има нещо гнило в Дания "ли беше израза!Да са живи и здрави дечицата! newsm48

# 9
  • Мнения: 3 423
Ужас! Горките! В четиристаен апартамент!!!
Бу, не се ядосвай, ние сме избирателни, това
си е напълно в реда на нещата. Хеле пък, ако
беше циганка въпросната родилка! Мамма миа!

# 10
  • Мнения: 3 268
10-тото е,но едно им е починало.

# 11
  • Мнения: 25 590
...колко различни са коментарите ви, като сравнявам с предни подобни теми, само защото жената е с образование...нямам думи просто.

Някак съм твърдо убедена, че ако жената не изглеждаше нормална, а примерно статията беше 'трактористка от село Долно Нанагорнище роди 10-то дете', нямаше да са точно такива честитките...

Тъй.
Не съм съгласна!  Naughty
Какво значение има образованието? Има нискообразовани жени, които раждат и си отглеждат децата спокойно, без да ги лишават от най-важното. Все още има доходни професии, които не са свързани непременно с висше образование и намсиколко езика.
Виж, явно не съм слушала внимателно,  щом съм пропуснала факта, че чакат на роднинска и социална помощ. Чух само, че майката е преподавател, т.е. има възможност да изкарва достатъчно. Предположих и че бащата е заможен, останах с впечатление, че е арабин...  newsm78
А ако нямат средства да ги отглеждат, а ги създават, пак бих ги упрекнала, ако ще и академици да са и двамата.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Накакатанасийката, именно затова става дума в моя постинг.
Има много хора с повече деца - не заможни, но отглеждат децата, с каквото имат и пак правят хора от тях.
Но ако майката изглежда симпатична и начетена - като тази тук - 10 деца изглежда звучи едно, а ако е някоя неука жена на село (малък град, махалата и т.н.) - изглежда звучи като 'ние я храним, анатема' и коментарите съвсем не са ласкави... да не ровя за последната подобна тема, че ме мързи.

# 13
  • Мнения: 819
...колко различни са коментарите ви, като сравнявам с предни подобни теми, само защото жената е с образование...нямам думи просто.

Някак съм твърдо убедена, че ако жената не изглеждаше нормална, а примерно статията беше 'трактористка от село Долно Нанагорнище роди 10-то дете', нямаше да са точно такива честитките...

Тъй.

Да, нормално е да са коренно различни коментарите, защото и ситуацията е коренно различна-тук става въпрос за напълно осъзнат избор за раждане на деца и възможност да се отглеждат в нормално семейство с нормални условия за живот, а няма да се въргалят в кочина и да просят за коричка хляб. Жената наистина изглежда щастлива-такава майка бих поздравила с най-голямо удоволствие.
А и не съм съгласна, че разчитат на роднини и помощи-до колкото разбрах, ставаше въпрос само за помощ за по-голямо жилище, но не останах с впечатлението,че разчитат единствено на тези роднини  newsm78

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Да, нормално е да са коренно различни коментарите, защото и ситуацията е коренно различна-тук става въпрос за напълно осъзнат избор за раждане на деца и възможност да се отглеждат в нормално семейство с нормални условия за живот, а няма да се въргалят в кочина и да просят за коричка хляб. Жената наистина изглежда щастлива-такава майка бих поздравила с най-голямо удоволствие.
А и не съм съгласна, че разчитат на роднини и помощи-до колкото разбрах, ставаше въпрос само за помощ за по-голямо жилище, но не останах с впечатлението,че разчитат единствено на тези роднини  newsm78

Тоест да разбирам, че ако да речем, е 'проста' жена от село, която е родила 10 деца, то обезателно е било поради природна тъпота и ниска сексуална култура, а не съзнателен избор?! Айде няма нужда.

11 човека в 4-стаен апартамент дали е по-добре от по-бедна къща с двор на село?

Кочина и просия за коричка хляб?! Кой това?
Как точно преценяш ти (не е лично към теб, да уточна - сборен образ на осъждащата форумка), без да си видяла наживо нито едните, нито другите, кой как си гледа децата, дали ги възпитава добре, как ги храни и т.н.?

Страшно е дразнещо предварителното осъждане според социалния статус, който наблюдавам тук.
Не сте прави. Изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт