Моля за помощ! Четвърто възпаление на гърдите

  • 1 557
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 243
Мили мами, много ви моля ако някой е имал моят проблем да ми помогне. Бебо е само  на 47 дни и вече получавам четвърто възпаление на гърдите, като предишното  беше едва преди 5 дни. За тези, които са го преживели знаят, че е съпроводено с голяма болка,  а при мен и с  висока температура - над 38 градуса, като първият път беше 39, 6 градуса. Консултирах се със всякакви лекари - личен лекар, гинеколог, педиатър и отговорът беше цедене. Аз кърмя на приблизително 3 часа, а това означава понякога 4 понякога 2 часа. Кърмя и от двете гърди и губя страшно много време докато ги изцедя и двете. Не ми оставя време да се нагледам на бебето си. Вчера бях на мамолог и уж всичко беше наред.  Предишното възпаление беше отминало и нещата изглеждаха прекрасни. До тази сутрин. Отново болка и зачервяване и покачваща се температура. Съветът на мамолога е да изпия половин Бромокриптин за намаляване на количеството кърма, но аз не смея, защото искам да почна да кърмя от едната гърда и постепенно да огранича цеденето.  Гинекологът ми каза че ако нещата продължават така ще трябва да прекратя кърменето.
Много ви моля ако имате възможност помогнете ми да се справя с проблема. Предварително блгодаря на всички Praynig

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Вероятно имаш хиперлактация, вероятно - именно от допълнителното цедене. Може би ще е добре да помогнеш на тялото си да регулира лактацията, като плавно намалиш изцеждането, докато започне да произвежда само толкова мляко, колкото е нужно на бебето.
Виж тези статии:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22701.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0

Изцеждането наистина е основен помощник за запушени канали и препълнени гърди, но има и други помощни методи. Виж тези:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/852/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1594
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0

Основно правило в тези случаи е "Затоплете, Масажирайте, Почивайте, Изцедете гърдата"

Още: към горното - пий Лецитин. Това е хранителна добавка, която освен другите полезни действия действа като емулгатор и помага срещу запушвания на млечните канали. Безопасна за теб и бебето. Започни с ударни дози 4-5 капсули (1,200 мг всяка) на ден, като отмине проблема - много бавно и плавно намаляй с по една капсула на няколко дена, докато стигнеш до 1 на ден. Тази една пий по-дълго време всеки ден, за профилактика против подобни проблеми.

Пиши как върви.
А Бромокриптин остави като много краен вариант...

# 2
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ако това ще те разведри - при мен положението беше горе долу същото, а имах и ужасни рани. Първите два месеца ревях и кърмех, и тъкмо реша, че поне мастита ми се е разминал и хоп - температура. И също наличните медицински специалисти не ми помогнаха с нито един адекватен съвет. За мен поне досадното цедене се оказа неизбежно, всеки ден с мъничко по-малко, и така нещата горе-долу се нормализираха, но не стана бързо. Всъщност от всякакво излишно мляко се отървах, като оставих беба на баба и със замразена кърма за 2 дни и заминах на концерт в Каварна. Там уж цедих, ама друго си е бебето да засмуче... та като се прибрах отново имах буци и температура, бебето оправи нещата за един ден и после се оказа, че пък не и стига, намаляло било, и 48 часа ходихме като скачени съдове, и сега вече седми месец си се кърмим и вече е хубаво и лесно, и даже не ми се захранва... Та според мен цедене с мярка и търпение и накрая ще си доволна от себе си и ще даваш акъл на другите Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 243
Благодаря за отговорите
Благодарение на съветите от форумите и статиите се оправих предните пъти. Но вече ми е струва прекалено. Не знам може и да е от позата за кърмене. Досега кърмих от двете гърди, защото си мислех, че няма достатъчно мляко и бебо ще остане гладен. първият месец беше наддал само 650 грама. Сега за две седмици е наддал 700 грама. Може пък и млякото вече да ми е повече. Затова и исках да премина към кърмене от едната гърда.
вместо Бромокриптина смятам за сега да използвам прясно зеле. Дано помогне.

# 4
  • Мнения: 5 178
Колко познато до оня ден лекувах едната гърда.. вчера имах неблагоразумието да закъснея с яденето след обяд с 1 час и сега топчета и в двете гърди .. Аз мажа с реванол на паста и цедя.. Днес си купих и лецитин

# 5
  • Мнения: 260
и на мен ми случва вече много пъти, но не винаги с температура. всеки път се оправям само по един начин - кърмене, цедене и топли компреси. особено в началото ми се случваше много често - ту едната, ту другата гърда. мислех си: ако постоянно ще е така няма да издържа.
нещата се оправят, вече почти нищо не изцеждам. обаче продължавам да го правя след всяко кърмене, защото ме е страх. веднъж бяхме заспали с бебето и сме пропуснали едно хранене. образуваха ми се едни бучки, една силна болка, три дена се оправях след това

# 6
  • Мнения: 1 328
Аз направих мастит (не цедях преди това), но и не усещах да имам повече - бяха ми омекнали гъдите и реших, че се е регулирала кърмата. Но една сутрин - 6 часа не беше ядено от тази гърда, се събудх и беше доста напрегната. Обаче аз реших, че още 2 часа сън ще ми дойдат добре и после ще се цедя - е, цял живот ще съжалявам сигурно:( Резултатът беше 1 седмица мъки - 3-4 дни темп. 39.6-38-37.5 мин. Цедене ДЕНОНОЩНО на ръка, защото с помпа ниищо не излизаше. Ръцете ми се подуха от стискане, добре че беше и мъжа ми да помага и с цедене и с изсукване..БОЛКА-ужасна. Мускулно Окситоцин - 6 ампули за 2 дни, антибиотик - 2 пъти. Кърмене от тази гърда..
Толкова беше надута и напрегната, че бебето не можеше да засуче даже. Когато отидох в болницта на контролен преглед, ми се накараха едно хубаво, че не съм изцедила нищо.. а аз буквално съм цедила непрекъснато 4-5 дни..спали сме по 15-20 мин. на денонощие. Как издържахме не знам..и психически и физически.
За сиране на кърмата ми дадоха не БРОМКРИПТИН, а ПАРЛОДЕЛ - той е по-хубав за хора с ниско кръвно. Но има ужасен страничен ефект - ВНЕЗАПНО ЗАСПИВАНЕ.
И топлите компреси, които правих 2 дни - трябвало да правя студени. Но всички ми казваха да правя топли, вкл. и док... После една акушерка ми каза да правя студени и от тях започна първоначалното облекчение на гърдата.
И компреси правих с какво ли не - намачкани зелеви листа, печен лук на тиган..мед и реванол...
КЪРМЕНЕ ОТ ГЪРДАТА И ЦЕДЕНЕ !! ТОПЛИ КОМПРЕСИ САМО АКО НЯМА ВЪЗПАЛЕНО - това е от моя горчив опит.
Успех и дано не се случва на толкова много хора!

# 7
  • Мнения: 1 586
Бих добавила още една тема за размисъл - диетата. Прекалено големият прием на наситени (животински) и транс-мазнини (маргарини, пържено) също много увеличава риска от рецидивиращи запушвания на гърдите. Прегледай диетата си и елиминирай максимално вредните мазнини, като наблягаш на ненаситените мазнини (натурални растителни - сурови зеленчуци и ядки, студенопресовани раст. масла и пр.).

# 8
  • София
  • Мнения: 243
Е това е ! понеже намалих течностите и  не се храних редовно за да не се стига до пиене на лекарства сега пък кърмата ми толкова намаля,  че освен, че не мога да изцедя нищо, ами и не ни стига. Сега отново кърмя от двете гърди на едно хранене и май ни е малко недостатъчно.
Не знам колко още ще издържа преди да се регулират нещата.
Благодаря за подкрепата. Като знам, че и някой друг е преминал през този ужас и се е справил ще ми е по-лесно да не се отказвам

# 9
  • Мнения: 8 917
И аз минах през това - цедене му е майката. Пмпата на Авент ми помогна ммного. Дано се нормализират нещата възможно най-бързо Hug

# 10
  • Мнения: 9 467
Първо се успокой!
Не е станало нищо фатално-просто в началото си имала хиперлактация и е трябвало да цедиш след всяко кърмене излишъка.
Бу ти е отговорила компетентно и подробно  bouquet
Не се отказвай да си кърмиш бебето! Това е най-доброто за него, а и за теб, най-лесното, ако щеш- и евтиното!
Все още кърмя и ще спра когато бебето ми реши че няма нужда от това. Особено сега, когато му никнат зъби, единствено гърдата го успокоява.
И аз при първия мастит бях изпаднала в паника-представях си как ще се стигне до дренаж и т.н...споко-имаш време да реагираш  Peace
С този стаж /година и месец кърмене/ имам 4 такива ситуации, ама вече им хванах цаката Mr. Green
Желая ти успех и не се отказвай!

# 11
  • Мнения: 390
Не приемай Бромокриптина още.Аз бях така доста дълго време-през 3-4 дена и едната гърда-все запушена.Бяха мъки,рев,сълзи,цедене на ръка по цели дни и нощи,защото с помпата на Авент нищо не излизаше.Минах вече през 6 или 7 такива запушвания.Исках отчаяно да си спра кърмата-голям ад си е SadНо всеки път си казвах че бебка има нужда от нея и продължавах.Всичко отминава-само трябва повече упоритост и воля. Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 243
Добре, че не изпих Бромокриптина. Сега кърмата ми е значително намаляла и даже не достига.  Моля се скоро и аз да стана като хората и да започна да кърмя моето дете без проблеми и за двама ни.
Този път поне не успях да вдигна висока температура и мисля, че това се дължи на едно лекарство купено от ветиринаната аптека - рефригеранс. Вечерта се намазах и температурата изчезна. Ако на някой му се случи подобен проблем  можете да го използвате. Поне при мен подейства.
Благодаря за куража. Сега се заемам със стимулиране на кърмата във възпалената гърда.

# 13
  • Мнения: 98
Браво за всичко ,което правиш.Проблемът е в щитовидната железа-аз бях като тебе -за една седмица 4 пъти.успех.прави сътоика свещ ,ако имаш  някакво време.след раждането хормоналната картина се променя,има и по-тежки случаи от нашия.кураж и почивка

# 14
  • Мнения: 98
температурата пробваи да я сваляаш  с кърпи потопени  в разтвор на оцет .В случаи на Т на при бебе-разтвор на оцет +вода-за да не е толкова концентрирано.

Общи условия

Активация на акаунт