Тайланд

  • 35 166
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 655
 Смятам да посетя Тайланд. Почивка Пукет и Банкок. Искам да науча повече от хора посетили тази страна.Споделете вашите впечатления и кое трябва да се види там.

# 1
  • Мнения: 1 937
В Новогодишната тема имаше информация - ето я.

# 2
  • Мнения: 11 747
Хич не се и замисляй! HugТова е най-прекрасното място на света!Ако обичаш повече нощен живот,пазари,магазини и шумотевица- избери хотел на Патонг бийч,ако ли искаш спокойствие- то избери- Карон бийч или друг още по-малък залив!Така или иначе има транспорт по целия остров! Peace
Линк с мои снимки съм дала в Новогодишната тема,както и сайт на Пукет,ако трябва ще ги повторя! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 423
и аз имам прекрасни спомени от Тайланд Heart Eyesбяхме с мъжо от средата на януари до средата на февруари 2004 (да хванем и рожденния ми ден и деня на влюбените Joy)
бяхме като индивидуални туристи-да си без група е просто прекрасно,единствените недостатъци са ,че с редовните полети пътя е по тежък(ние сменихме 3 полета и висяхме доста на Московсото летище) и че е доста по скъпо отколкото с група, но си заслужаваше всяка стотинка Peace
най хубавата екскурзия за мен в Тайланд беше до остров Phi Phi,включени бяха и още няколко коралови островчета-просто там красотата е направо несравнима(гледала ли си Плажът-на живо е още по красиво)с мъжо това ни бе едно от първите пътувания извън Европа и още не се бяхме много ориентирали, затова плащахме всички екскурзии на посрещащия ни гид,но там на място се предлагат много по изгодни, като цени.
мъжо може да се гмурка и направи страхотни подводни снимки(с еднократния на кодак фотоапарат-ние винаги с него снимаме под вода)мен ме достраша,въпреки че раздаваха пояси
също много ми хареса ходенето до ферма за слонове-аз обаче се изложих ,защото издържах върху слона около 5 минути Embarassed-ама много се тресеше това животно,натовариха ни с мъжлето на някаква псевдо седалка ,отпред на врата на слона седи един миниатюрен тайландец и като го подкара -аз се впих в ръцете на мъжа ми, защото много висок тоя слон ,държах се извесно време но виждам туристите пред нас по слоновете се понесли като армията на Анибал през рекички,хълмчета и т.н. и стоически се крепят тогава помолих водача да ни връща и тоя сладур, като почна да се киска-умрях от срам Joy
също много ми хареса училището за маймунки,макар много да ми дожаля за тях.тайландците са най милите и гостоприемни хора,но нямат добро отношение към животните.там тия маймунчета бяха вързани на вериги от съвсем мънички Sad
дворците и в Пукет и в Банког си заслужават да се посетят Peace-най добре си вземете индивидуален гид,несравнимо е Peace
а и круиза в Банког също ми хареса-романтично беше
тези екскурзии най ми харесаха

забравих да спомена за плаващия пазар в Банког-него неуспяхме да видим,нещо май ни караха по рано да станем а ние неуспяхме-много ме е яд за него

отплеснах се,  bouquet но ме обзеха приятни спомени-ако те интересува нещо конкретно-насреща съм


Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 13:36 от prasentze

# 4
  • Мнения: 5 622
Завиждам ви, че сте посетили Тайланд. Едва ли някога ще можем да отделим над 3000 лв на човек(ако не се лъжа) за да се отиде до Тайланд....пътят до там е  много дълъг и скъп  Tired

# 5
  • Мнения: 11 747
Не знам дали ще съм на някого от полза,ама да си кажа!
От Пукет има и екскурзия в резервата Пан-га-залив с безброй малки островчета!Там мисля е по-красиво даже от Пи-Пи!Не че на Пи-Пи не ми хареса- напротив!
Та в този резерват какви малки островчета има с какви бели плажове и по няколко палми.Има доста затворени лагуни между скали,ние посетихме една.За да стигнем до нея,минава се с кану през водна пещера- едни тъмни тунели и светим с фенери!Кате влезеш в лагуната- рай!Само скали-високи,палми по тях и скачат маймунки(свободни),а ние с кануто се разхождаме! HugТам има и други райски места в този резерват,ама не ми стигат думичките- да ги опиша! Hug Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 722
И аз завиждам благородно, като ви чета големи красоти има в този Тайланд. Има ли някой, който сам си органзирал пътуването? Интересува ме с кои авиолинии са най-удобните полети, а и с най-поносими цени... Как стои въпросът с визите, от тук ли се вадят- има май някакво консулство на Тайланд в София.  Thinking

# 7
  • Мнения: 3 423
AniSim има консулство в България- на Евлоги Георгиев 85 беше преди,сега незнам
а защо неискаш агенция да ти го организира по твоите желания-от агенцията по добре ще напаснат полетите-ние летяхме с редовни полети-от София до Москва с нашите авиолинии,от Москва до Банког с Аерофлот и от Банког до Пукет с тайските авиолинии(най готините -всичко вътре в самолета бе с елементи на орхидеи-много красиво)сами ние надали можеше да направим добри връзки,макар че и с агенция пак си повисяхме на Шереметиево.
ние си избрахме всичко,само организацията дадохме на тур.агенция

# 8
  • Мнения: 1 722
prasentze, много противоречиви мнения чета из нашите форуми за бг агенциите, вече човек да не знае на кой може да се довери, пък и за тази дестинация с приятели от чужбина мислех да органзираме нещо съвместно, че много изгодни са офертите за хотели да се резервират през големите тур-оператори или онлайн. Но аз от тук, визата и полета ще трябва да си осигуря, поне.

Препоръчайте, наши агенции с опит в тази дестинация, моля.

# 9
  • Мнения: 11 747
Ами онтравел,поне 5-6 години я имат тази дестинация и те сами организират,не препродават чужди пакети.
С Турските авиолинии е по-удобно като полети и са много по-комфортни и добри от руските!
Ти от агенция можеш да си резервираш хотел и да си купиш самолетните билети и да ти извадят визата- пък другото си зависи от теб на място.Могат и трансфер летище-хотел да ти направят!Не мсиля,че има начин да ти скапят почивката,просто ти независиш от тях!
Хотел можеш да си избереш от тук
www.phuket.com

# 10
  • Мнения: 1 722
Благодаря ви момичета!   bouquet За турските, май като проверявах в сайта им, наистина определни дни бяха удобни връзките. А кое време от годината е най-подходящо за пътуване дотам, и те имат дъждовен сезон доколкото си спомням?

# 11
  • Мнения: 3 423
Благодаря ви момичета!   bouquet За турските, май като проверявах в сайта им, наистина определни дни бяха удобни връзките. А кое време от годината е най-подходящо за пътуване дотам, и те имат дъждовен сезон доколкото си спомням?
ей сега е най подходящо-направо стягай багажа  bouquet
ние точно по това време бяхме там
а Пина е права-нека агенцията да ти организира полетите и визата  а там хотела може и сама да си го букнеш,както и екскурзиите
за тур.агенцията си права,наистина много противоречиви са мненията-ами аз от Онтравел пък изобщо не съм доволна-бяхме с тях в Испания и Турция и няма да повторя,докато Астрал от които съм доволна също получиха скоро негативна оценка във форума newsm78

# 12
  • Мнения: 11 747
Дано не ме разберете неправилно! Peace
Виждате всички какво става тука- един доволен от едно,друг супер недоволен от същото!И това според мен е нормално!Колкото хора,толкова и мнения!
После може да се случи да отидеш в Испания (примерно) с Онтравел тази седмица и да си адски недоволен,а следващата ако идеш пак с тях да си много доволен!Често подробностите,че и не само те - са Божа работа newsm20
Все пак ако човек има настроение и желание,ако има очи за хубавото и търпимост за различното,ако не е дребнав.... то ще има и хубава почивка!
Важно е,да има транспорт,да има хотел без хлебарки,с баня с топла вода и климатик,да има храна,а другото си зависи от нас!В почти всички случаи агенциите го осигоряват това,като изключвам драстични случаи,когато и без това се остава! Sick
Сега ако човек си представя хотела с 5 декара градина и 5 басейна лукс за 5*,а той има 2-3 декара градина и само 2 басейна и съответства на 4*- то не мисля,че от това трябва да се прави трагедия!Просто наслади се на това,което имаш и не се рови за недостатъци! yesyes  grinning039  photo
Поздрави на всички и приятна почивка! Hug

# 13
  • Мнения: 3 423
пина аз не съм казала,че съм недоволна от хотелите в които съм била,аз си избирам добри хотели,висока категория и те са си добри,не ми допадна в Онтравел това,че нямат индивидуален подход към клиента  Peace

# 14
  • Мнения: 11 747
prasenze,аз нямах предвид теб! PeaceС тази плеяда исках да кажа,че някога вълненията са повечко и хората като,четат отзиви по форумите,често звучи доста по-страшно от това,което е в действителност! Wink

Общи условия

Активация на акаунт