Смяна на биберона?

  • 8 251
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Здравейте!
Синът ми скоро стана на месец. Чудя се дали трябва да му сменя биберона? В смисъл сега се храним с 1-ца на Авент. Кога трябва да минем на 2-ка? Или кога да сменя биберона с 1 дупка с такъв със 2? Детето ли ще подскаже по някакъв начин или аз трябва да го мъча да свиква с по-силната струя?
Сигурна съм, че тук има много по-опитни от мен и се надявам на съветите ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 672
Сина ми почти до годинка пиеше с "бебешкия" биберон/1-ца/,понеже се давеше.
Смених му го заради по-гъстите сокчета ,които пиеше и заради киселото мляко с бисквити-не минаваха през малката дупчица Laughing
Ако детето си пие млякото без да се дразни ,че не тече достатъчно -няма защо да сменяш. А и още е мъничко според мен- може да му се засилят коликите от бързото поглъщане на хранатаPeace

# 2
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Ние минахме на номер 2 , когато беше някъде 1 месец и половина. Оня ден даже пробвах с номер 3 , но плачеше. Не искаше да яде. Ще изчакаме за по-голямата. Peace

# 3
  • Мнения: 5 026
Аз смених биберона преди около 2 месеца. До като свикне с по-широката дупка падна голямо давене.

# 4
  • Мнения: 326
Самото дете ще ти покаже кога да смениш биберона, ако не се дразни че тече бавно няма смисъл да го сменяш

# 5
  • Мнения: 2 197
Когато започна да пие сокове на четири месеца и половина направих по-голяма дупка на стандартния биберон (защото сока беше по-гъст и нямаше такъв биберон). За АМ започнах да използвам биберон с две дупки чак  когато направи 6 месеца.

# 6
  • Мнения: 5 362
Самото дете ще ти покаже кога да смениш биберона, ако не се дразни че тече бавно няма смисъл да го сменяш
Така е Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
Самото дете ще ти покаже кога да смениш биберона, ако не се дразни че тече бавно няма смисъл да го сменяш

 Peace

# 8
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Самото дете ще ти покаже кога да смениш биберона, ако не се дразни че тече бавно няма смисъл да го сменяш

 Peace

ние още сме на една дупка, но аз я разширих с игла когато беше на 4 мес., незнам защо но ако дупките са две се дави, а ако е една, но по-широка няма проблем

# 9
  • в центъра
  • Мнения: 445
Аз ползвам на Чико и те са 0+ и 4+. Като стана на 4 месеца реших, че вече е време да го сменя и го пробвах на няколк пъти, а бебо се давеше. Едва на 9 месеца сменихме "бебешкия". Така че всяко дете е индивидуално и само ще ти покаже ако не му пуска достатъчно, не го мъчи

# 10
  • Мнения: 2 019
двойката ползвах към 5 месец чак

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Самото дете ще ти покаже кога да смениш биберона, ако не се дразни че тече бавно няма смисъл да го сменяш


Точно  Simple Smile

Ако смениш биберона с по-голям номер, а детето не е готово за това, има вероятност да започнат колики или повръщане
Също така зависи и какво мляко пиете, защото има много гъсти АМ, като Фризовома примерно, който с 3-ка биба пак трудно тече.

# 12
  • Мнения: 274
Пием НАН ХА. Замислих се за смяна, защото доста пъшка и се мъчи като пие. Вече иска големи почивки по средата на храненето и диша много учестено, като изморен. Почива си 15 мин (което ми се струва много, понеже до преди 2 седмици нямаше такива почивки) и тогава си дояжда. Понякога прави и по 2 почивки, като втората е за около 5 мин. Пробвах да му сменя бибата с 2-ка, но започна да реве, да се ядосва и да се дърпа. Естествено потече и от устичката! Сложих пак 1-цата и малко се поуспокоиха нещата. Чудя се дали да не последвам примера на eveto и малко да разширя дупката?

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Пробвай с друга марка, може пък тази да не ви удисва  Rolling Eyes
Въпреки, че аз съм супер доволна от Авент и Нуби.

Пък ако решиш пробвай да разшериш дупката, но аз лично съм против, защото разширението е =на това да вземеш номер 2, дори може да я разшириш без да искаш и повече и да заносиш бибата.

# 14
  • Мнения: 359
Ние ползвахме 1ца на Avent  до към края на 2ри месец, когато както описваш ти започна да се дърпа много, изморява се докато суче, гърчеше се направо в ръцете ми - големи усилия й кодтваше. По същото време ползвах и едно шише на Chicco с 0+ с една капка, от което пиеше по-спокойно. Смених всички биберони с каучукови на Chicco 0+, но с две капки (не дупки). Скоро ставаме на 4 месеца, решила съм да преминем на следващия размер 4+, но първо ще опитам с един, за да се убедя че не се дави  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт