За ВИП стаите в Майчин дом

  • 1 192
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте, мами,

какво знаете за тях и какво е отношението на сестрите към "ВИП" пациентите? Не ми харесва тази дума ВИП (всяка майка заслужава да бъде обслужвана по-най-добрия начин, но след като нашето здравеопазване не предлага това...)

Моля споделете опит:

1. Кой лекар бихте препоръчали за секцио в МД?
2. Какво се дава за обезболяване след операцията?
3. Кой прави запазването на стволовите клетки в МД? Къде се съхраняват след това?
4. Вие ли си избрахте лекарския екип или лекар ви го препоръча?

Много благодарности за информацията.

# 1
  • Мнения: 159
Здравей, NRG,

Аз родих двама юнаци-близнаци в Майчин дом преди 3,5 години нормално, не мога да ти кажа нищо от личен опит за секциото, но мога да споделя за условията като цяло. (Предполагам, че нещата не са се променили особено оттогава.) Аз лежах на 5-тия етаж 2 седмици преди раждането, докато започне, а след самото раждане ме преместиха на 12-тия (или беше на 13-тия - вече не помня Simple Smile...
В една стая бяхме "настанени" аз, моите момчета, още една родилка и нейното бебе! Беше абсолютен кошмар! Затова каквито и да са условията - мисля, чи се заслужава да ползваш ВИП-стая, защото поне няма да бъде претъпкано и мисля, че може по-лесно да те посещават близките ти, ако имаш нужда от това. Една маминка до моята стая явно си беше платила повечко пари, та таткото беше при нея през цялото време. Не знам точно от какво тя имаше нужда, но например аз също нямаше да откажа помощта на нашия тати (който е лекар), ако можеше по-често да влиза при нас...
А защо секцио? Задължително ли трябва да се оперираш? На мен раждането ми води д-р Дяволов - да е жив и здрав, никога няма за забравя помощта му и факта, че родих за 4 часа!!!  Hug

# 2
Здравей, нелето,

супер, имаш си близнаци...

много ти благодаря за отговора. Аз имам първо секцио, а сега проблемът е повишаване на водите,при което обикновено се прави секцио, заради риска от състоянието. Аз мислех да се ориентирам към Св. Лазар, но не познавам лекарите там. Затова ми се струва, че МД има по-добри специалисти и неонатолози. Но и там не познавам никого. И сега съм без болница.  Sad

# 3
  • Мнения: 463
Аз също раждах в МА. Не бях във ВИП стая, но си говорих със санитарката, която отговаря за стаите. Тя ми каза, че разликата между стаите на 12 етаж/ той е ремонтиран и стаите са супер/ и ВИП-а са че въвъ ВИП си сама и в стаята ти има хладилник. Иначе всичко е еднакво. Но на 12 етаж лежат нормално раждалите. За секциото не мого да ти кажа нищо. Незнам какви са стаите там. Лека бременност и още по-леко раждане!
 Peace

# 4
  • Мнения: 1 671
На Дяволов се носи много добра слава. Казват, че е страхотен за раждане (и нормално, и секцио).
Иначе аз раждах там и успях да родя нормално (до последно ме гласяха за секцио), настаниха ме на 12 етаж, който е ремонтиран и там условията са много добри. Нямам никакви оплаквания от обикновената стая (бях с едно симпатично момиче, двете се редувахме да гледаме бебетата и много си помагахме, а и беше по-забавно). Там стаите са с по 2 легла и баня и тоалетна към тях. Разликата с ВИП-а е, че във ВИП-а има и телевизор и хладилник и си сама. Ако бях секцио щях да си взема ВИП на 7 етаж (той още не е ремонтиран) - мисля, че струваше около 30-35 лева на ден и е единичен. Ама както ти казах, не се наложи  Laughing.  Някои от лекарите дори след секцио си настаняват пациентките на 12 етаж, защото е по-приятно.
Успех и леко раждане!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 145
Здравей!
Аз раждах секцио и бях във ВИП стая. Преди да продължа с подробностите ще уточня, че беше преди почти 5 години.
Лекарят беше д-р Диков (невероятен специалист и човек) с много добър екип. М/у другото той израждаше и в Св. Лазар, но аз избрах МД именно защото там се водят най-добрите специалисти.
Не помня на кой етаж беше стаята, но имах ТВ, хладилник, баня+тоалетна, телефон (стационарен) и легло персон и половина. Неограничени посещения по всяко време на денонощието. Носеха ми храната в стаята и т.н.
Единствения проблем беше нощната смяна в интензивното (явно за тях пари не бяха останали) защото се държаха подчертано гадно с мен - но това е само за една нощ, така че се трае.
Що се отнася за обезболяването след операцията, аз раждах с епидурална и просто ми оставиха абоката до другия ден.
Дано съм ти била полезна!
Желая щастливо раждане!

# 6
  • София
  • Мнения: 62
Ползвах ВИП стая на седмия етаж(там са и раждалите секцио).Заслужава си заради собствената баня +тоалетна. Има хладилник,телевизор и други дреболии. На седмия етаж бебета са отделно.
За секциото - моя приятелка е много доволна от д-р Дуковски. Д-р Диков води първото ми раждане(нормално и без уговорка с него) и беше много сърдечен.
  bouquet

# 7
  • Мнения: 487
Здравей
Според мен няма нужда да си взимаш ВИП стая. Аз бях на 12-ти етаж, където стаите са ремонтирани, а на 7-мия, където са ВИП - не са. Освен това не е много хубаво да си сама. Когато бях в болницата, се качи мъжът на една майка и молеше да я преместят от 7-ми на 12-ти етаж, защото там е сама и нямало кой да й подаде водата, като си я е изпуснала.
Успех и леко раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт