едно въпросче

  • 383
  • 4
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 603
Винаги ли "цъкащият" звук при кърмене означава неправилно поставяне на гърдата?изчетох всичко в библиотеката, но явно нещо не правя както трябва,защото винаги като суче издава този звук - само когато намалее кърмата и гърдата стане сравнително мека започва да суче като по-малко се чува "цъкането".Дано ме разбрахте!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А ти и бебето имате ли някакъв проблем или дискомфорт, свързан с цъкането? Разраняване на гърдите при теб или недобро наддаване, поемане на много въздух и силни колики при бебето?
Макар че най-честата причина за цъкането е неправилно поставяне на гърдата, проблемът може да е от страна на бебето - често късата юздичка на езичето е причина за това цъкане.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 603
Бебка наддава добре- сега е на 45 дена,а за един месец беше наддала 1,100кг.Единствено при нея понякога има колики (макар, че не винаги).Искам да попитам може проблема да е от това,че зърната на гърдите ми са съвсем различни-едното е малко,а другото голямо?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Понякога е възможно да има разлика в зърната и формата им - при мен едното е плоско, а другото нормално и дребната имаше проблеми, докато свикне с разликата (включително такова дълго продължило цъкане).
Ако цъкането не ви причинява проблем, може да не се притесняваш - вероятно ще изчезне с порастването на детето. Но все пак е хубаво да помолиш да погледнат езичето на следващата консултация, просто за да знаеш има ли по-къса юздичка (тя може да стане причина за дефекти в говора на по-късна възраст, така че не е лошо да се погледне и да се коригира, ако е нужно).

# 4
  • Varna
  • Мнения: 603
Благодаря за съветите!Ще помоля докторката и да я погледне следващия път,макар че според мен доста добре си вади езичто и ме съмнява да има къса юздика,но все пак ще проверим.

Общи условия

Активация на акаунт