Бременност и почистващи препарати

  • 2 995
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Днес мих прозорците в къщи с препарат за стъкла, освен това обикновено в къщи чистя с доместос. Искам да ви питам дали може да съм навредила на бебето- в края на осми месец съм. Благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 5 362
Не си му навредила,споко! Grinning
Препарата не си го пила все пак,а само си чистила с него Wink

# 2
  • Мнения: 1 896
От един път нищо няма да стане, но все пак не го прави редовно. Тези препарати не са доказано безопасни дори за небременни.
Ако се интересуваш, има алтернативни начини да почистиш стъклото, а и други неща в дома. Примерно смес от оцет и вода или обикновена сапунка.
А от препаратите Грийнпийс препоръчват като безвредни само тези на Frosch, поне от намиращите се на нашия пазар. Имат и за стъкла, и веро, и за пране, и за най-различни цели. Аз използвам тях, а пода чистя с вода и оцет. Все пак има малко дете вкъщи - а и на теб това ти предстои.
На Фрош са 98% биоразградими, другите са по-кофти определено. Може да гледаш и тук за справки. (Froggy e другото име на Frosch, производителят е същият)

# 3
  • Мнения: 119
мерси много  Hug

# 4
  • Мнения: 111
Не си му навредила,споко! Grinning
Препарата не си го пила все пак,а само си чистила с него Wink

Wink

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ооооо, не се притеснявай, аз цяла бременност участвах активно в ремонтни дейности, какво ли не съм ползвала тогава и слава богу родих едно здраво детенце. Чак толкова няма да му навредиш от препаратите. Детенцето все пак е защитено от плацента, не е на показ и няма пряк допир с препаратите.
Желая ти лека и безпроблемна бременност.  Hug

# 6
  • Мнения: 1 272
И аз не мисля, че имаш сериозен повод за притеснение.

# 7
  • Мнения: 3 360
Няма нищо тревожно-опасни са отрови,който се вдишват/лепила,бои  и подобни/

# 8
  • Мнения: 1 896
Няма нищо тревожно-опасни са отрови,който се вдишват

Доместос се вдишва също - той е на основата на хлор, както са и още доста други почистващи препарати за дома.
Сега някой да не каже, че е ок бременна да диша хлор?  #Crazy

# 9
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Е ти пък от едни препарати за прозорци.
Аз в деветия месец съм боядисвала с блажна боя  Mr. Green, в шестия месец съм се качвала отгоре на фризера да свалям пердетата, че не можех да ги стигна. Абе луда раУта..

# 10
  • Мнения: 166
Абе от един път нищо няма да ти стане,но не го прави редовно и при възможност ибягвай такива препарати,като белина...и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт