подготовка за болницата преди раждане

  • 3 702
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте!Моя въпрос е какво точно се носи в болницата за мен и бебето.

# 1
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
по принцип във всяка болница си имат неща който изискват като пампеси или мляко.но в общи линии за теб ти трябва нощница,лигнин или превръзки,бельо.чехли,тоалетни пренадлежности и такива подобни.незнам в болницата в която ще раждаш се разрешава да си носите залагалки и шише за вода.много работа ще ти свърши и зарядното за телефона.

# 2
 В зависимост в коя болница си нещата за ббето са различни, но примерно памперси около 20, мокри кърпички, шише, пелени и/или дрешки, защото някъд ги повиват, другаде ги обличат.
 За теб: Лигнин 1 кг, памперс пелени 5 бр., термометър, превръзки нощни 2 пакета, нощници 2 бр., халат, чехли, чорапи, бельо, подложки за сутиен, тоалетни принадлежност, сапун, зарядно за телефон, носни кърпички, мокри кърпички.
 Сигурно ти се вижда много, но по-добре да имаш всчко, защото родилките не могат да излизат от отзелението и ако нещо нямаш само на свждане могат да ти го донесат, затова си носи всичко, което мслиш, че може да ти потрябва, дори си сложи и едни солети и малка минерална вода, аз лично така направих.

# 3
  • Мнения: 2 498
За всяка болница или клиника е различно...мен ме искаха само с дамска чанта и мобилен телефон.....

# 4
  • в центъра
  • Мнения: 445
За всяка болница или клиника е различно...мен ме искаха само с дамска чанта и мобилен телефон.....
И при мен така, впоследствие поискаха и памперси, но това беше всичко! Никакви лигнини, нощници, шишета и т.н. Така че, за да не си неподготвена просто се информирай предварително в болницата. която си си набелязала.

# 5
  • Мнения: 5 362
Във всеки град, и съответно болница, изискванията са различни.
На мен ми искаха памперси,мокри кърпички и 2 пак. лигнин.

# 6
  • Мнения: 508
Описвам само това което ми влезе в работа, защото бях помъкнала един сак и само дето го разнасях.
- Джапанки, чехли /раждах септември и беше хладно/, връхна дреха. Мнооооогоооооо превръзки, дебели, нощни, ако намериш за бременни най-добре / но рядко се намират/ . Лигнин, при мен раздаваха на поразия. Нощницата ми я дадоха от болницата, но носиси за всеки случай. Паста, четка, сапун, две, три кърпи за баня. Повече бельо, чорапи / аз, лично много кървях и ми бяха много необходими/.
ПАМПЕРСИ-НЕРАЗПЕЧАТВАНИ И мокри кърпи. На мен от голяма полза ми бяха солетите които си бях взела, за да се подкрепя след раждането Mr. Green. Вода. Зарядно. Ами най не се сещам за друго. Ама каквото и а ти липсва винаги могат да ти го донесат. Някой от нешата могат и да ти ги донесат  на следващия ден. За уточнение, раждат в Тина Киркова

# 7
  • Мнения: 689
Навсякъде е различно, но въпреки всичко можеш да погледнеш тук:

http://www.bazarbg.com/migera/birth_accessories.htm  и
www.bg-mamma.com/site/content/view/75/70

Желая ти леко раждане
  Peace

# 8
  • Мнения: 131
За нашата болница тука има цял списък.Но най-общо тоалетни пренадлежности за теб и бебето- съпун , бебешко олио , клечки за уши, хавлии, пелени, памперси, дрешки и за теб нощници, лиглин, чехли и чаршафи за еднократна употреба и обикновенни такива. И другото е каквото ти прецениш.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Здравейте!Моя въпрос е какво точно се носи в болницата за мен и бебето.
най-добре се поинтересувай в самата болница! Peace Навсякъде е различно. Би трябвало 45 дена преди раждането да ти дадът списък какво трябва да носиш задължително! В частните клиники освен дрешки за бебето не искат нищо друго да се носи, докато в държавните е обратното: аз освен чаршафи памучни, такива за еднократна употреба, лигнин и пелени, трябваше да си купувам и болкоуспокояващото за след операцията (профенид), така, че най-добре е да попиташ на място!

# 10
  • Мнения: 528
Списък за майката.
1.Две ношници с копчета отпред
2.Бельо-тип пликчета че с прашки не можеш
3.Сутиен за кърмачки и подплънки за да не ти тече кърмата по ношницата.Може и памук
4.Мобилен телефон+зарядно
5.Връзка за телефон за врата
6.джапанки или чехли
7.Чорапи-1 чифт защото след раждането може да ти стане хладно.Не зависимо кога раждаш
8.1 пакет лиглин.Ама моя съвет ако има по малка развасофка от 1кг или 500г  си вземи.Той ще ти трябва малко.В повечето дават.Поне така беше в СВ.София
9.1 пакет превръзки за след раждане.Те се водят нощнти ама защо така са ги кръстили незнам
10.Вече пожелание ако искаш фотоапарат и нещо за четене
11.гребен или четка за коса,сапун,хавлия за къпане и евентуално за лице.Тази за лице може да я ползваш също и като си миеш гърдите преди кърмене за бърсане.Значи не трябва да е груба.Четка паста за зъби,от тези малките шапоанчета дето ги продават в аптеките за еднократна употреба
12.Тоалетна хартия -1 топчме.Че в болниците такова нещо не дават
13.Връхна дреха
14.прибори за хранене-чаша,вилица,лъжица,чиния.Може и пластмасова
15.Лк карта,обходния лист който ти е дал лекуващия гинеколог 45 дни преди термина
За бебето
1.20 неразпечатени памперса .Без значение марката
2.Един пакет от големите мокри кърпички
3.Това е вече като го изписвате
а)ританки-1брой
б)боди с къс или дълъг ръкав зависи от времето-1брой
в)една лека тениска за под бодито
г)Комплектче-горно и долно.Нещо като анцуже.Пак повтарям зависи то времето ако раждаш в най голямата жега нещо леко иначе дебеличко
д)една шапчица
е)ръкавички.Те са едни тънки за да не се дере,ПОнеже повечетго бебета се раждат с нокти.Като кажеш в магазина ръкавички за новородено те ще те разберат
ж)декоративни обувчици или търлъчки
з)Пелена за увиване на бебо
За изписването на мама някакви дрешки дето е носила по време на бремеността.
Ами това е

# 11
  • Мнения: 1 273
За всяка болница или клиника е различно...мен ме искаха само с дамска чанта и мобилен телефон.....
И аз така --ама раждах в частна болница.

# 12
  • Мнения: 2 498
За всяка болница или клиника е различно...мен ме искаха само с дамска чанта и мобилен телефон.....
И аз така --ама раждах в частна болница.
И аз Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Наистина попитай в болницата.И аз раждах в частна болница-не носех абсолютно нищо,освен телефон.

# 14
  • Мнения: 12
 Поискай списък от болницата с необходимите неща за теб и за бебчо. Но в общи линии навсякъде искат едно и също.
 За теб: нощници - най-добре 2 бр; чехли - да са с гумена подметка, за да не е проблем банята; лигнин; превръзки; прибори за хранене; тоалетни принадлежности (задължително самобръсначка)  и кърпи; зарядното на телефона:); ластик за коса или шнола не са излишни; и т.н.
 За бебчо: пелени, памперси, мокри кърпи, дрешки...
 А, забравих - добре е да си носиш твое спално бельо и памперсни пелени (наричат ги още: чаршафи за еднократна употрепа, памперсен компрес и как ли не още) Много са удобни, з-то при кървене се цапат само те.
 Леко раждане:)

Общи условия

Активация на акаунт