Медицински осигуровки за бебе - САЩ

  • 1 510
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте всички родители в САЩ!

Имам един въпрос. Трябва да пътуваме за САЩ (Далас, Тексас) другия месец. Имаме детенце на 1 месец. Аз ще работя там, но нямам мед. осигуровки. Разпитах за вариянта да се осигурявам сама и ми отговориха че няма проблем, но щом не съм американски гражданин за детето ваксините и прегледите ще важът след 12 месеца осигуряване. Знаете ли има ли вариянт в който да се направи осигуровка или застраховка, която да важи от деня на пристигането ни за бебето (ваксини и ежемесечни прегледи)?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 7 091
Здравейте всички родители в САЩ!

Имам един въпрос. Трябва да пътуваме за САЩ (Далас, Тексас) другия месец. Имаме детенце на 1 месец. Аз ще работя там, но нямам мед. осигуровки. Разпитах за вариянта да се осигурявам сама и ми отговориха че няма проблем, но щом не съм американски гражданин за детето ваксините и прегледите ще важът след 12 месеца осигуряване. Знаете ли има ли вариянт в който да се направи осигуровка или застраховка, която да важи от деня на пристигането ни за бебето (ваксини и ежемесечни прегледи)?
Благодаря ви предварително!

 Kато казваш, че си разпитала, къде пита и кого? Обади се на конкретна застраховка с този щат или просто някой ти каза? Варианта да се осигуряваш сама е доста, доста скъп. Още по-скъпо е ако пък нямаш осигуровка и недай си Боже ти се наложи да ползваш медицински услуги. Работодателитети съвсем ли отказват да поемат някакви здравни разходи?
На работна виза ли ще си?
Варианта е да потърсиш в нета какви застраховки работят в този щат и да се обадиш на всяка една и да питаш за конкретни условия. Това, което са ти казали за 12-те месеца pre-existing condition ми се струва, че е конкретно изискване на една застраховка, защото има такива, които имат това условие за по 6 месеца, а има и такива, които въобще го нямат. Може да пробвате за някоя от социалните програми по доход, но пак трябва да се провери в Тексас кои работят, аз съм в НЙ, така че нямам идея. Предполагам ако потърсиш в Гугъл какви застраховки работят конкретно там може да пратиш запитване и да ти кажат.
Ако има някоя мама в Тексас , да се обади... newsm78

# 2
  • Мнения: 3 367
за деца има ред евтини или фри на1ини,ето какво намерих  набързо:

http://www.hhsc.state.tx.us/chip/index.html

http://www.uniteforsight.org/free_health_coverage.php#texas

http://www.dshs.state.tx.us/wichd/default.shtm

проверете добре и из1етете малките букви,няма да ви откажат помощ ако се наложи спешно никъде,но толкова малко бебе иска и ваксини и профилакт.прегледи и целия уъркс..

# 3
Писах до застрахователни компании, които ми даде бъдещия работодател, и те ми казаха за тези особености с 12 месеца. Изпратиха ми оферти на 5 различни застрахователни комапии и условията за 12 месеца присъстват във всичките.
Работодателя отказа да ми плаща мед. застраховка. С H1B виза съм.

А можеш ли да ми дадеш малко повече информация за социалните програми по доход, какво представляват?

# 4
Благодаря за линковете ще ги погледна сега!

# 5
  • Мнения: 393
Аз съм в Колорадо, при нас бебета-малки деца са free за имунизации има програма. Не знам как е за Тексас. Предполагам, че и там е така

# 6
До dessivl

А ти с какъв статут си в САЩ? Зелена карта, работна виза? Защото май има значение от статута дали ти се полага тези безплатни ваксини... А как се казва програмата? Как точно става (за да проверя в Тексас дали е така)?

# 7
Силно се съмявам Тексас да имунизира всички деца безплатно, бях чел някъде че го правят само 8 щата.

С Ейч 1 Би не се класираш за Медикейд, ако има щатска програма може би...но пак едва ли има. Тексас е известен със липсващата социална програма (25% от децата в ТХ нямат застарховка, най-висок за САЩ)

Доста е смело да тръгнеш сама за Тексас с 1-месечно бебе без застраховка. Ако нямаш добра разходите бързо стават колосални - раждането на сина ми, без никакава анестезиа, ни излиза към 12К преди застраховката, а периодичните му прегледи са към $300. От друга страна без ваксини няма да го пуснат на никакви ясли/градини

Късмет

# 8
  • Мнения: 994
Силно се съмявам Тексас да имунизира всички деца безплатно, бях чел някъде че го правят само 8 щата.

С Ейч 1 Би не се класираш за Медикейд, ако има щатска програма може би...но пак едва ли има. Тексас е известен със липсващата социална програма (25% от децата в ТХ нямат застарховка, най-висок за САЩ)

Доста е смело да тръгнеш сама за Тексас с 1-месечно бебе без застраховка. Ако нямаш добра разходите бързо стават колосални - раждането на сина ми, без никакава анестезиа, ни излиза към 12К преди застраховката, а периодичните му прегледи са към $300. От друга страна без ваксини няма да го пуснат на никакви ясли/градини

Късмет

много добро мнение. не мисля, че в Тексас ваксините на децата са безплатни. има облекчения за социално слабите, но тази жена няма да е такава, щом ще е с работна виза. не може ли да се водят нови преговори с работодателя за осигуровка, иначе ще е изключително скъпо и трудно с толкова малко бебе - почти всички ваксини му предстоят.
не знам какво да посъветвам, трудно се оставя бебе.
лично аз бих останала в БГ и бих търсила друг по-благоприятен вариант за семейството ми.

за CHIP да добавя - имам приятели, чието детенце е с такава застраховка, но те не са никак доволни от това, което получават като обслужване.  но пък плащат доста малка сума месечно. детенцето им е 5 годишно. не знам за бебе какви ще са условията, още повече в Далас.

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 17:58 от на_гости

# 9
Благодаря на всички за мненията! Ще продължа да проучвам въпроса...

# 10
  • Мнения: 53
Едната застраховка е CHIP, другата е Medicaid, но и двете са за деца, чиито родители имат нисък доход. Имунизациите ги правят безплатно на определени места или на минимлни цени(4 имунизации за $20). Има също и JPS Health Network за хора с ограничени средства.
Aз живея в Далас-Форт Уърт Метроплекс, в Арлингтън (на около 20мили от Далас), ако искаш повече инфо за обстановката тук ми пиши на лични  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 173
a niakoi da znae kak e za MO? kazaxa mi da si napravia zashtraxovka sled kato bebeto se rodi- v 6m sam.ina4e imam za men i dashteria mi , no za bebeto neznam?
 a i ne moga da polzvam Medicaid-maja mi pravi dosta pari.

# 12
  • Мнения: 3 367
a niakoi da znae kak e za MO? kazaxa mi da si napravia zashtraxovka sled kato bebeto se rodi- v 6m sam.ina4e imam za men i dashteria mi , no za bebeto neznam?
 a i ne moga da polzvam Medicaid-maja mi pravi dosta pari.
първите 30дни на бебето са покриват от застраховката на майката,после трябва да се обадите да го добавят и него,ще му пратят карта и туй то (поне при нас беше така,може да има разли1ни правила по другите губернии)

# 13
  • Мнения: 1 393

първите 30дни на бебето са покриват от застраховката на майката,после трябва да се обадите да го добавят и него,ще му пратят карта и туй то (поне при нас беше така,може да има разли1ни правила по другите губернии)

Абсолютно така беше и при нас.

Общи условия

Активация на акаунт