миене на коса без да влезе вода в очите, как?

  • 656
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 161
Как успявате да измиете косата на детето си , което все още не разбира да си затвори очите или да си наклони главата назад? Аз го имам този проблем  с дъщеря ми(1г.4м.)много й е неприятно да й влиза вода в очите и реве, затова през няколко дена й мия косата.

# 1
  • Мнения: 4 668
Мия го със слушалката на душа , със слаба струя , като си слагам ръката над челото му и колкото мога го предпазвам . През това време той си играе с гумените риби и с пяната във ваната ( отдавна го къпем в голямата вана )  Laughing
Но моят син по принцип не реве и не се впечатлява много от такива неща , така че не знам дали моят метод би помогнал  Thinking
Колкото до миенето на косата , аз също му я мия през ден - два .

# 2
  • Мнения: 359
засега моята госпожица я къпем легнала и не й влиза вода в очите, но пък ъм забелязала, че ако й пръсна вода в лицето - рфлективно спира да диша - природа  Hug

Все пак слагам ръка на челцето и измивам с душ или каничка с вода косичката и главичката.

# 3
  • Мнения: 410
Мия го със слушалката на душа , със слаба струя , като си слагам ръката над челото му и колкото мога го предпазвам . През това време той си играе с гумените риби и с пяната във ваната ( отдавна го къпем в голямата вана )  Laughing
  Wink

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
И при нас е проблем.Голям рев от 2 месеца,затова процедурата е много кратка.Назад вече не иска да легне и затова е наведена напред.Слагам ръка,но не се получава.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 338
аз имам друг метод казвам да гледа към тавана към лампата на банята правя се малко на клоун де за да му стане интересно та да гледа. Измислям примерно я виж там на тавана има пиле е такива щуротии и тогава с подвижния душ плакна. При нас действа този метод

# 6
  • Мнения: 4 428
И при нас миенето на косата и плакненето е проблем  Confused И имам чувството, че вече я е страх от банята заради това. Като я сложа във ваната и почва да скимти и да се оглежда стреснато. Като мине известно време и види, че няма да има мъки и се заиграва с играчките. Не знам какво да измисля, за да не я стресираме всеки път така с това къпане  Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 4 127
Ние имахме този проблем до 3 - 3 и 1/2-та му година.
Миехме го с едни капачки или разни човечета. Сипвам шампоан в капачката и той я мие нея, а аз главата му.

# 8
  • Мнения: 5 362
Къпем я все още в коритото,седнала.В банята с душа не иска.
Никога не съм имала проблеми с измиването на косичката.Мия отпред-назад(от челото към тила).
Или и аз я лъжа нещо,за да си вдигне главата нагоре-тогава ми е най-удобно..

Назад вече не иска да легне и затова е наведена напред.Слагам ръка,но не се получава.
Като е наведена напред още повече ще й влиза вода в очите.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 811
Навеждам главата назад и поливам с чаша /обикновенно полива мъжът ми, че е по лесно така/, като е добре с ръка да предпазваш водата да не се стича по лицето.

Общи условия

Активация на акаунт