името Давид звучи ли ви еврейско

  • 14 523
  • 147
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
С мъжа ми си харесахме и двамата това име но вчера като споделих с майка ми тя ме разколеба като ми каза че това било типично еврейско име Confused Тъй като ние нямаме еврейски произход не бих искала да го бъркат за в бъдеще и затова се допитвам до вас, мили майчета
На вас как ви звучи името? познавате ли някое момче с това име и с еврейски произход ли е?
благодаря ви предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 1 750
Ами името е библейско. Аз го свързвам с Библията.
Ако толкова много ви харесва и на двамата, значи така трябва да се казва детето.

Леко раждане!   bouquet

# 2
  • Мнения: 35
Еврейско-100%

# 3
  • Мнения: 4 668
Мъжът ми има приятел на име Давид ( не е с еврейски произход ) , но наистина почти всеки , който не го познава веднага пита " Евреин ли си ... " 
 
Името обаче е много хубаво и не е еврейско  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 244
Е, повечето имена от Стария завет са си еврейски, чисто исторически  Mr. Green Да ни ви пука  Grinning
По-добре от Робърт, Майкъл или Ромео примерно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 498
Еврейско е!
Но много ли ви притеснява?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 768
благодаря за отговорите!
ще чакам още мнения че засега май преобладават еврейските а ми се иска да е обратно Cry
ох, не че ме притеснява но все пак и аз не искам да го питат после "ти евреин ли си" просто защото няма да е! а иначе на мъжа ми дядо му се е казвал давидко, но с едно КО накрая което променя нещата...
благодаря и за пожеланията  bouquet

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ами името е библейско. Аз го свързвам с Библията.
И аз, но ако ви харесва си го кръстете детенце така! Peace Моят син е Алекс и на мен в началото ми се струваше малко изчепено и префърцунено, но така искахме, защото Александър е доста дълго пък и второто му име е така! Heart Eyes
Леко раждане ти желая Hug

# 8
  • Мнения: 1 896
Еврейско. Но пък не е лошо, има и Давид на Микеланджело.

# 9
  • Мнения: 4 668
Добре де , само питам , наистина не знам ... еврейско = ли е на библейско ?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 768
Добре де , само питам , наистина не знам ... еврейско = ли е на библейско ?
според мен не е едно и също но по смисъл май майчетата които са писали библейско имат предвид че е.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 244
В Библията се разказва за перипетиите на богоизбрания еврейски народ. Да. Но лошо няма.

# 12
  • Мнения: 1 111
 За еврейско не знам, но не ми звучи и български.

# 13
  • Мнения: 1 896
Според мен разликата в това, което се влага в библейско и еврейско е, че поне за българско ухо еврейски звучат тези имена, които са от Стария завет и които обикновено не са в нашата традиция да си кръщаваме децата. Примерно не е обичайно по нашия край човек да се казва Мойсей, Сара, Соломон, Давид, Исак, Йеремия и още други подобни, все библейски.
Според нашата традиция под библейско име обикновено се разбират тези от Новия завет, просто те открай време много се използват.
Което не значи, че човек е длъжен да се придържа към тази традиция, има и много хубави нетрадиционни имена, вие си решавате.

# 14
  • Мнения: 2 577
За еврейско не знам, но не ми звучи и български.
подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт