Кървене след абразио

  • 36 293
  • 39
  •   1
Отговори
В края на миналата година имах мисед и на 20 декември ми направиха абразио. След него имах слабо кървене до 2-ри януари. На следващия ден бях на преглед и лекарката ми каза, че всичко е наред. Специално попитах кога ще ми дойде цикъла. Каза, че не се очаква скоро, най-вероятно след 30-40 дни. Да, обаче вчера започнах отново да кървя. Първоначално беше слабо и кафеникаво. Обадих й се веднага и тя каза, че било нормално, да не се притеснявам. До вечерта обаче кървенето се засили и в момента е като нормален мензис. Доста ми е притеснено и се чудя какво да правя.Моля за съвет от някой минал по този път.
Възможно ли е това да е цикълът ми? Не е ли твърде рано? Възможно ли е тя да не е забелязала при ехографския преглед, че ще ми дойде? Да й се обаждам ли пак или да изчакам 2-3 дни?

# 1
  • Мнения: 7 716
Изчакай. Ако е много обилно - тогава на лекар.

# 2
  • Мнения: 100
Не се притеснявай, нормално е да се случва в началото докато се нормализира цикъла.

При мен процедурата беше на 15.11.2006, имах кървене до 2-3.12.2006г. Точно на 28 ден ми дойде менструацията- 13.12.2006, беше обилна и  продължи до 22.12. 2006г. За мое учудване повтори отново на 27.12. също толкова обилна но вече 5 дни като продължителност. Shocked

И аз като теб се чудих.   Thinking
 
Отидох на преглед при моя лекар  всичко е наред, сподели ми, че  повторението на менструацията за един месец след абразио е нещо нормално.

Желая ти успех и дано съвсем скоро да забременееш отново!  Hug

# 3
  • Мнения: 100
Лейла, пропуснах да ти кажа, че и при мен интензитета на кървене след абразиото беше различен. В началото беше по- слабо, след около седмица се засили и дори ми приличаше на менструация.
 

# 4
При мен кървенето което продължи 12 дни (след абразиото) беше слабо и кафеникаво. А това в момента е доста обилно, като мензис в първите дни.
Надявам се все пак да не ми идва през 5-10 дни, защото хич не ми допада идеята.
Толкова ми се иска цикълът ми да се регулира бързичко и след 5-6 месеца да започнем нови опити за бебе. И дано този път нещата да са наред Praynig

# 5
  • Мнения: 100

Толкова ми се иска цикълът ми да се регулира бързичко и след 5-6 месеца да започнем нови опити за бебе. И дано този път нещата да са наред Praynig

Защо  5-6 месеца ще чакаш, за да  започнете отново?
Медицински погледнато 3 месеца са достатъчни.  Мен дори моя лекар ме посъветва да не чакам и толкова.

Разбира се стига да няма медицински противопоказания и може би причината за missed каква е.  Confused

Обсъждала ли си този въпрос с лек. си лекар?


# 6
Ами лекарката ми каза, че е добре да изчакаме 6 месеца. Всъщност каза да изчакаме поне 4 месеца, а най-добре 6.
Причината за мисед..... имаше съмнения за генетична аномалия на плода. Щяхме да правим генетично изследване, но беше твърде ранна седмица - десета и трябвало да се изчака поне до 12 г.с. Бях 3-4 дни със слабо кървене в болницата и след това бебето умря.

# 7
  • София
  • Мнения: 626
При мен в началото беше също много слабо;
но когато се прибрах в къщи след 2-3 дни започна да се увеличава.
Бъди спокойна.Изчакай още няколко дни.

# 8
  • Мнения: 89
Здравейте и от мен.Дълго време не се решавах да се включа и аз с моята история.Реших да си имам детенце(вече имам едно)и си мислех,че няма да имам проблеми с осъществяването.Всичко започна добре и май месец 2006г бях бременна и щастлива.Остановихме бремеността на УЗ и се записах в консултацията(започнаха се изследваниа ,болнични) и така до 1.08 2006г когато прокървих.Веднага постъпих в болница и при прегледа на УЗ остановиха липса на ембрион и плоден сак(всичко в матката се беше разпръснало).Това беше огромен шок за мен от "небето падаш на земята " и последва абразио.Не искам да описвам душевното състояние на човек в такъв момент, последва усложнение след абразиото(получих алергиа от антибиотика ,разтроиство,а след няколко дни кръвоизлив) Лекувах се в болница с iv антибиотици искаха да ми правят реабразио.ДО тук нещата се разминаха добре и АГ лекар ми каза че след 3 м.мога отново да опитам.Така и направих, отново бременостна 29.10.200г чудесно ,отново щастие(но не отново по-голямо нещастие).Следихме бременноста от самото начало на УЗ и уж всичко беше добре наличие на ембрион, сърдечна дейност а в 10 г.с. съмнение  за гроздовидна бременност абразио и сега чакам резултатите от хистологията.С думи не мога да ви опиша състоянието в което се намирам " нито жив ,нито мъртав, защото тази болест  в10% от случаите  води до израждане в злокачестено заболяване.Благодаря на този форум ,че го има ,че мога да споделя всичко с вас,защото повярвайте ми ще се побъкам от страх и мъка.Целувам ви моля, ви бъдете до мен ,ако искате ми пишете е-маил BEBI_BENI@ABV.BG Благодаря ви

# 9
  • София
  • Мнения: 3 123
щом е имало ембрион и сърдечна дейност,вероятността да е гроздовидна бременност е малка според мен,а ако е такава,то е частична а не пълна мола.Не бързай да се шашкаш преди да излезе хистологията.При първият ми мисед миналата година,направо си ми казаха,че е гроздовидна бременност,а след хистологията се оказа,че няма такова нещо,така че спокойно.
  Ако все пак се окаже така,то твоята ще е частична и ще се изчистиш по-лесно.ще трябва да си следиш хормона на 1-2 месеца .Успех и стискам палци да не е мола.

# 10
  • Мнения: 89
Благодаря ти мило момиче,че отговори по моя проблем.Лекарят,които ме следеше от началото на бремеността твъдедеше,че има ембрион и че чува сърдечна деиност на 28.12 ,а на 25.01 вече в сака  не вижда нищо и ме накара да направя изследване на урината за нива на ЧХГ разреждане  1:50 теста за бременост показа съвсем бледа 2 чертичка.Той мислеше за мисед ,но това наклони везните за гроздовидна бременост.Ти по време на бременоста си имаше ли кървене?(защото аз имах едно слабо кафеникаво зацапване АГ док.ми каза че е нормалнои ми изписа Дуфастон 10 дни)Кървенето спря за известно време и 1.01 започна наново АГ док.ми каза да лежа повече и така до заветната дата 25.01 когато вече нямаше нищо(на УЗ  празен сак).НАИ-интересното беше след абразиото ,тои ми каза:(според него гроздовидната бременост е пълна защотото нямало плод)е питам аз тогава как твърдеше че има и че е 6г.с. а след това няма?Знам единствено че може би хистологиата ще покаже истината.Имам чувството ,че нещо е объркано от самото начало ,а уж с мъжът ми избрахме едно голямо светило.Страшно ти благодаря че си с мен в такъв момент и мисля че приятелите от сайта са по-ценни защото всички имат някакъв проблем и се подърйаме психически.Ще чакам отговор.Целувки

# 11
  • Мнения: 7 716
Баси светилото. Да разрежда урината за да изследва ЧХГ. Той за кръвен тест не е ли чувал?

# 12
  • Мнения: 89
 доктора каза да изчакам хистологиата след това ще ме гледа на УЗ и ако диагнозата се потвърди 1год никакво забременяване а стоиностите на ЧХГ трябва да започнат  да падат иначе не желая дори да го напиша.Мислиш ли че може да има грешка в цялата работа?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 123
доктора каза да изчакам хистологиата след това ще ме гледа на УЗ и ако диагнозата се потвърди 1год никакво забременяване а стоиностите на ЧХГ трябва да започнат  да падат иначе не желая дори да го напиша.Мислиш ли че може да има грешка в цялата работа?

  ооо аз не бих се доверила много на този лекар,дето веднъж вижда ембрион,пък после уж изобщо не го е имало-явно не знае какво вижда.Изчакай си спокойно резултата,но според мен няма да бъде мола.Ако все пак е,прави си кръвен тест на хормона,вместо да се занимаваш с уринен,пък и кръвният е точен и показва какви са стойностите на хормона.В "родители преживели загуба"  имаше 2 момичета,които са имали такава бременност,а след това са родили здрави дечица,така че не бързай да мислиш най-лошото.  bouquet

# 14
  • Мнения: 89
не можеш да си представиш колко много ти благодаря за подкрепата, защото се чувствам толкова сама в мъката си.Дано резултатите са хубави непременно ще пиша (Стискай ми палци )в края на другата седмица ще са готови.Не те познавам но усещам ,че си  страхотен човек!!!Желая ти много касмет и не ме забравяйте

Общи условия

Активация на акаунт