кисело зеле

  • 3 943
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Вчера  ястието от ДМК беше кисело зеле с месо  Shocked Бях много учудена и реших да не и го давам.А кога всъщност може да се започне да се дава кисело зеле?

# 1
  • Мнения: 393
Предвид на това, че първо е много солено и второ е тежка храна- според мен след 2 -2,6 год.

# 2
  • Мнения: 3 926
Според мен, ако на детето му хареса може еднократно да го опита. На моята дъщеря определено не й допадна, а иначе обича туршийка Wink Разбира се тя е на година и половина и сериозно се навърта около масата, сочейки конкретно от какво иска да й се даде. ПРедвид, че е с АБКМ и по принцип я ограничаваме доста понякога проявява големи инати и е невъзможно да й откажеш. Иначе кисело зеле от кухнята, предвидено за цяло хранене не бих дала. В нашата правят зеле с ориз или месо, но винаги е прясно.
Но сърми й давам. Тя повече от три така и не изяжда, но определено не се притеснявам от зелето там. Според моите скромни наблюдения върху кърмачетата от квартала - кърменето и късното захранване им влияе доста на вкуса и не предпочитата много сладки, или много солени храни. Всички си падат по умерените вкусове (сладко; солено) и киселкото Wink ако се докопат до него Laughing Затова ме съмнява, че самото дете би харесало киселото зеле, но пък всички деца са различни и предвид изказването на Кеми не давай, щом ти се струва неуместно Grinning

# 3
  • Мнения: 1 559
Предвид на това, че първо е много солено и второ е тежка храна- според мен след 2 -2,6 год.

И на трето място, поправете ме ако греша, ферментирало... Не бих дала до когато успея да удържа фронта и дребният не се докопа някак си до него.Naughty

# 4
  • Мнения: 3 926
Ели, то точно ферментиралото го прави полезно. Съдържа вит С повече от лимоните Shocked Така че можем да го причислим към благородния фермент Wink като благородния мухъл на Рокфора Grinning

# 5
  • Мнения: 2 897
Предвид на това, че първо е много солено и второ е тежка храна- според мен след 2 -2,6 год.

И на трето място, поправете ме ако греша, ферментирало... Не бих дала до когато успея да удържа фронта и дребният не се докопа някак си до него.Naughty

И аз мисля така Peace

# 6
  • Мнения: 1 586
Момичета, в голяма заблуда сте за киселото зеле. Както казва Асинка, това е много полезна храна! Няма причина след годинката да се лишават децата от него. Консумирайте го сурово, топлинната обработка унищожава ценните му съставки.
Погледнете тази статия за свойствата на киселото зеле:
http://www.standartnews.com/archive/2004/02/11/health/s3987_6.htm

# 7
  • Мнения: 118
При  нас  в детската кухня  дават само  прясно зеле. Но Еми вече опита кисело .Щом  види , че ние ядеме нещо и тя иска.Така ,че й дадох - нямахме проблеми.

# 8
  • Мнения: 335
Момичета,много благодаря за отговорите   bouquet
Изхождайки от съвета на Асинка и  Andrea$(много интересна статия  Peace ) реших да и дам да опита 1-2 пъти.Надявам се да няма реакция и да го приеме добре  Laughing Исината е че в нашето семейство киселото зелел е на почит и готвя от нега доста често.Може би това което ще наготвя за нея трябва да е предварително изкиснато  newsm78 Бях се ядосала на ДМК че пак предлагат не разрешени храни,но като ви прочетох ми мина ядът  Hug

Общи условия

Активация на акаунт