И пак тази кашлица!

  • 1 156
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте момичета!
Виждам, че до 3 часа тази нощ сте обсъждали тези проблеми, прочетох и другите теми за кашлиците, но ние май сме в по-напреднал етап.
Дъщеря ми започна да боледува преди месец и нещо, когато тръгна на градина - обичайните течащ нос, лека кашлица и температура. Когато на Коледа вдигна 39,6 по препоръка на GP-to започнахме ОСПАМОКС, през това време си пиеше и МУКОПЛАНТ. Но кашлицата се засилваше и след преслушване ни предписа ЗИНАТ след няколко дни. След като още седмица кашлицата не отшумяваше и дори се засили я заведох на друг лекар - тя потвърди, че се чуват леки спазми и хрипове и продължи лечението със ЗИНАТ, смени сиропа с ВЕНТОЛИН и ПРОСПАН. Кашлицата продължи - и денем и нощем, на моменти дори се засилваше. След Нова година я заведохме в специализираната болница до Майчин дом и я приеха - там я лекуваха с инхалации, антибиотик - ФРОМИЛИД и сироп ДЕМЕФАН. Преди 5 дни я изписаха с намаляла кашлица и до днес продължаваме в къщи същото лечение (днес е 10-ти ден с антибиотика), но от два дни забелязвам че кашлицата пак се увеличава Cry Cry Cry
Няколко нощи спа спокойно, но от две нощи пак кашля. Температура отдавна няма или от време на време има близо до 37.Отчаяна съм и не знам дали има нещо, което съм можела да направя още или просто трудно отшумява и трябва да го оставя да мине от самосебеси!
Малко се притеснявам и че аз също кашлям (но по-малко) и вече 20 дни ме боли гърлото нощем. Изписах ми и антибиотик - ЗИНАТ. Пих го, кашлицата временно намаля, и пак се увеличава Cry и гърлото още ме боли нощем, но по-слабо Cry Притеснявам се, защото съм бременна в 6-ти месец.
Утре ще се стрещнем и с хомеопат.
Моля, посъветвайте ме възможно ли е да е нещо сериозно, което многото лекари да са пропуснали!

# 1
  • Мнения: 547
Чувала съм, че ако кашлицата не минава толкова дълго време, а детенцето е видимо здраво, т.е. без температура, апетит, отпуснато, сополи и др., е възможно да е коклюшоподобна инфекция. Ако не се лекува правилно може да продължи и 6 месеца.
Ако искаш пиши ми на личния да ти дам координати на доктора.

# 2
  • Мнения: 63
Krissi, благодаря ти за бързия отговор!
Тя си има апетит, жизнена е, по цял ден дивее вкъщи, само гласа е прегракнал (но имаше и кратък момент, в който изобщо нямаше глас), кръвните и изследвания и урина също са били добри в болницата преди седмица.
Забравих да спомена, че диагнозата от болницата е "Ларинготрахеитис акута".
Възможно ли е въпреки, че не е отпаднала, да е заболяването, за което пишеш?
И при мен ли? 

# 3
  • Мнения: 547
Може би наистина по-бавно отшумява.
Тази инфекция, за която ти писах е точно когато детето е видимо здраво, просто има особена кашлица, която не се поддава на лечение с повечето сиропи и АБ.
Наистина, не искам да те притеснявам, просто имай едно на ум ако нищо друго не помага.

Общи условия

Активация на акаунт