Бучка в гърдата?

  • 379
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте!
Първо да се извиня, че пускам темата сигурно за 100тен път, но таз пуста търсачка...Sad

Проблемът при мен се появи преди около 2-3 седмици.Особено сутрин, когато са ми най-пълни гърдите, в едната имам бучка с размерите на фъстък. След като малкият се насуче-бучката намалява, и дори вечер не я усещам. И така до следващото кърмене от проблемната гърда-пак се появява. В началото буците бяха 2, но аз намалих храната си, течностите(с цел да намаля кърмата, че се цедях доскоро постоянно). И едната изчезна. Все се надявам о с другата така да стане-но вече почти месец мина. Да кажа и че храня малкия по часове, с редуване на гърдите, нощем мноооооого рядко се събужда.
На мамолог още не съм отишла, пробвах веднъж, но нямаше часове, Мартин ревна, и се прибрах. Педиатърката веднага ми каза да спирам кърменето(ама тя моята е смотана по принцип).

Чудя се ако пробвам с Лецитин дали ще има ефект?

# 1
  • Мнения: 1 896
Опитай с лецитина, би трябвало да помогне.
Течностите обаче не ги намаляй - не се препоръчва при запушвания, дори по-скоро трябва да внимаваш да пиеш достатъчно.
Може докато бебето суче да се опитваш лекичко да масажираш самото място на бучицата по посока към зърното.
Бързо оправяне!

Общи условия

Активация на акаунт