Замразяването на супи???

  • 628
  • 10
  •   1
Отговори
Зравейте, това е първото ми влизане тук. Ако някой може да ми отговори на два въпроса, които ме валнуват ще съм му благодарна.Мога ли да замразявам супа и да я дам на бебето след няколко дни? И какво ви е мнението за проходилките на бертони от 29 лева. Благодаря

Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 15:18 от peti_ivi

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Здравей и добре дошла във форума!
Много майки замразяват храна за бебетата, но аз лично никога не съм го правила. Размразената храна никога не ми е същата на вид и вкус както преди замразяването.  Confused
Супата съм съхранявала така: докато е още гореща я сипвам в бурканчето, затварям с капачката, обръщам и когато се охлади-капачката хлътва. Държа в хладилника.
Това, обаче, важи за бурканчетата със старите капачки-от типа на "Ам-Ам".
По този начин храната издържа поне 2 месеца. Ако ще я даваш след няколко дни-още по-добре.

А що се отнася до проходилката, по-добре пусни същия въпрос в подфорума "Майки (бъдещи и настоящи)". Тук се разискват въпроси, свързани с храненето.  Peace

# 2
Благодария за отговора Simple Smile))

# 3
  • Мнения: 832
Здравей и добре дошла във форума!
Размразената храна никога не ми е същата на вид и вкус както преди замразяването.  Confused


 Peace

А за проходилката. Имаме такава, но е много тясна самата проходилка, в смисъл долу, където са колелата и не е много стабилна и Вики 2 пъти се обръща с нея. Също така е и плитка и са вадеше от нея. Но то май сега само такъв тип проходилки продават.

# 4
  • Мнения: 2 019
никога не съм замразявала

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 404
По-изчерпателно от Vivi не бих могла  да ти отговоря.
Ще добавя само, че заради пътуване ми се наложи да замразя няколко бурканчета  с  храна , но консистенцията при размразяване се промени. Освен това 2 се бяха пукнали и ги изхвърлих.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Консистенцията при замразяване и размразяване определено се променя. Аз избягвам това като правя следното- размразената храна оставям да заври на водна баня. Става чудесно и изобщо не личи да е замразявано.

# 7
  • Мнения: 5 362
Много майки замразяват храна за бебетата, но аз лично никога не съм го правила. Размразената храна никога не ми е същата на вид и вкус както преди замразяването.  Confused
И на мен, и за това и аз не съм го правила.

# 8
  • Мнения: 330
Аз забръзявам супа, вярно че консистенцията малко се променя, но пък е удобно особенно когато нямаш много време за готвене.
Консистенцията при замразяване и размразяване определено се променя. Аз избягвам това като правя следното- размразената храна оставям да заври на водна баня. Става чудесно и изобщо не личи да е замразявано.

# 9
  • Мнения: 1 382
никога не съм замразявала
И аз не съм, но се налага. Спирам ДКЦ Simple Smile

# 10
  • Мнения: 118
Никога не мога да сготвя една порция , така че замразявам

Общи условия

Активация на акаунт