Ангина и сладолед

  • 24 628
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Чували ли сте за лечение на ангина със сладолед?
Както знаете при ангина не трябва да се приемат горещи храни и течности, защото увеличават оттока. Чувала съм, че в страните от западна Европа лекуват ангината със сладолед, което поради гореказаното ми звучи логично. Вие бихте ли опитали подобно лечение?
Ели е на три години и пет месеца, сутринта имаше лека температура, заведох я на лекар и се оказа гнойна ангина. Звъннах на мой познат - лекар и го попитах за сладоледа. Той първоначално възрази, но после се съгласи, че студеното спомага за свиване на оттока и ми каза ако искам да опитам.
Вие бихте ли пробвали? Аз преди малко и дадох сладолед, но сега малко ме е страх ...

# 1
  • Мнения: 3 456
Баща ми само така си лекува гърлото и постоянно ми го напомня тоя метод , ама аз нещо Stop smile3506
На него му действа, де...Нито аз обаче съм го пробвала, нито дъщеря си ще го пробвам. Ако ввземе да зазлее, после #Cussing out smile3538

# 2
  • Мнения: 441
аз съм пробвала този метод -първо при мен ,после при дащеря ми.Деиства!!!Но всеки сам си ре6ава

# 3
  • Мнения: 183
Ох, благодаря.
Ще пиша за резултата.
А колко пъти да й дам сладолед?

# 4
  • Мнения: 1 485
Е сега пък сладолед!Ще пробваш ли наистина? smile3527

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Моя приятелка ми разказва, че като дете често е правила ангини и майка и така я е лекувала, но аз нямам смелост.
Моята лекарка ми е казвала да давам пуканки, че остъргват налипите Thinking

# 6
  • Мнения: 524
сладоледът е любимата част от рецептата за дъщеря ми. Вече е на осем и половина години, а така лекуваме страховитите й ангини от едногодишна. Лекарката ни предписа по една топка ванилов сладолет на ден. Успех!

# 7
  • Мнения: 1 116
Моята лекарка ми е казвала да давам пуканки, че остъргват налипите Thinking
Олеле. Остъргват ги и стават по зле.

# 8
  • Мнения: 2 550
Е сега пък сладолед!Ще пробваш ли наистина? smile3527

Що пък се изненадваш?
Няма по-добро лечение на ангина от сладолед...
За какво да се пият хапове, при положение, че за два дни ще мине от сладолед...

# 9
  • Мнения: 3 506
Давам сладолед при ангина. Не че има вълшебен ефект (т.е. да мине за един ден), но ужким намалява отока, ако има такъв, пък и ужким е храна. Ръководя се от детето - има ангини, при които не искат и да чуят за сладолед, има такива, при които нагъват и не им пречи (а може би помага, не знам  newsm78).

Онзи ден обаче насилих малката да изпие сока на един лимон. Пищя и рева, сигурно много я щипеше, но както беше видимо зле преди това, така като приключи с плакането започна да се смее и да си играе все едно никога не е била болна. И бяхме дотам с ангината.

# 10
  • Мнения: 511
при ангина се яде студено и маи може и сладолед,но мисля че няма да мине само с него.незнам не съм пробвала

# 11
  • Мнения: 12
Като дете много често боледувах от гнойна ангина,чак искаха да ме приемат в болница,бях на инжекции-антибиотик.Нашите пробваха какво ли не ,но не минаваше от нищо.Накрая майка ми се консултира с някакъв професор УНГ и той й беше казал да ям сладолед колкото искам.Само така се оправях и до ден днешен се лекувам със сладолед.Само докато усетя ,че започва да ми дразни нещо на гърлото отивам и си купувам една кутия сладолед.

# 12
  • Мнения: 58
Здравейте и от мен.Днес започна да ме боли гърлото,отидох до магазина и си купих сладолед,даже в момента ям.Моите сливици са извадени когато съм била на 5г. и почти от тогава ям сладолед като ме заболи гърлото.Повярвайте наистина студеното облекчава това дразнене. Laughing Laughing

# 13
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
и аз съм пробвала - веднъж пред лятото, малкия имаше червено гърло , и нашта лекарка - хоп, веднага изписа АБ. Но аз реших да не го давам , нямаше температура, не плачеше , ядеше и си спеше нормално. Набутах му на екс една чашка сладолед/ даже накрая му стана студено и не го искаше Twisted Evil/, и след три дни на контролния - О!Чудо - колко бързо повлия антибиотика! Mr. Green, ама все пак го пийте още два дена, да завърште курса.... Mr. Green....
Беше ме страх, де, признавам. Ама ако ше му давам АБ, поне да знам за какво!
А то беше само червено гърло!
Лятото профилактично им давам всеки ден да ядат сладолед - не го чакам много, много, като другите майки да се разтопи. Щом не им е студено на тях - ОК!

# 14
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Чували ли сте за лечение на ангина със сладолед?

 - Хомеопатите не само са чували, но и го прилагат.  Но!.... с една подробност - съобразяваме се с Иднивидуалноста на човека!  smile3529

Общи условия

Активация на акаунт