Какво се носи на погача?Дават ли се пари и колко?

  • 25 261
  • 21
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 485
Подарък за бебето да,а пари ако имаш на сърце и на джоб,защо не? Joy

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  На нас ни носеха подаръци за бебките,а някои хора даваха и пари. Май всеки сам си преценява  newsm78

# 3
  • Мнения: 5 468
И на нас ни носеха подаръци, а под възглавницата й слагаха железни монети - да била здрава като тях newsm78.

# 4
  • Мнения: 55
Много ви благодаря за отговорите, защото утре ще ходя  при едно малко бебче.  baby_neutral

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
освен гореспоменатите се носи също нещо сладко(кекс,бонбони,сладкиш)

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
освен гореспоменатите се носи също нещо сладко(кекс,бонбони,сладкиш)


Да, така е. По принцип е хубаво и подарък да се подари, и пари да се дадат /не е казано 20-30 лв./, може и 5-10 лв. да дадеш, но да са от сърци. Обикновено парите се оставят в/у погачата. Аз си имам мой принцип, който е да купувам нещо мъничко  за майката на бебето, защото цялото внимание е фокусирано в/у бебето като цяло, а така и "мама ще се почувства човек".

# 7
  • Мнения: 7 723
Подаръци и сладки.  Peace
За парите- подготви се, за всеки случай, че почнат ли да събират, ще се почувстваш доста нелевко, ако си неподготвена   Wink

# 8
  • Мнения: 4 668
Дават се парички , да  Wink И се носи подърк за бебето . На мен ми донесоха и торта моите приятелки  Peace

# 9
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Сладки и подаръци.


Иначе на погачата на моето дете първото една съседка дойде и го предложи това за парите и връзването и аз умрях от срам всички го подеха. На следващата погача на второто не беше така не я поканих май. Истинския обичай да се сложи метална пара

# 10
  • Мнения: 7 723
Сладки и подаръци.
.......... Истинския обичай да се сложи метална пара

И аз така знам, ама един да извади банкнота, и се започва едно надцакванееее..........
 

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Zavisi kak si go napravish. Podaruk razbira se nosi za bebcho, cvetia za mama a otdelno v edna kurpa se slaga zvonkovi moneti i banknoti ama ne e kazano da e goliama sumata moze i 2-5 lv.Vseki spored vuzmoznostite si. Kakto ti go napravish taka ste bude. ako kazesh samo stotinki samo stotinki ste ti ostaviat.

Зависи как си го направиш. Подарък разбира се носи за бебчо, цветя за мама а отделно в една кърпа се слага звънкови монети и банкноти ама не е казано да е голяма сумата може и 2-5 лв.Всеки според възможностите си. Както ти го направиш така ще бъде. ако кажеш само стотинки само стотинки ще ти оставят.

Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 08:18 от Vivi

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На погача цветя не се носят. Носи се нещо сладко

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Naprotiv nosiat se cvetia. Na men sa mi nosili a i az sum nosila. Tova e uvazenie kum maikata.

Напротив носят се цветя. На мен са ми носили а и аз съм носила. Това е уважение към майката.

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 08:19 от Vivi

# 14
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да уважение е и носенето най вече на сладка на родилката, а цвете не се носи защото ако 20 букета се занесат ще алергизират бебето., затова и в родилните домове вътре при бебетата не дават цветя.

Общи условия

Активация на акаунт