Да правя ли клизма?

  • 1 551
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте мами!
моята бебка вече трети ден не  е акала,от толкова давам и оризова каша за захранване.Възможно ли е да е от това?Педито и бабите ме съветват да правя клизма,ама на мен не ми се иска.Малката е почти изцяло на кърма,от една-две седмици хапва и малко АМ,ако не успее да се засити(milumil HA,ako това има значение) и досега не съм имала подобен проблем и наистина незнам как да постъпя...ако изчакам и утре може ли да и навредя по някакъв начин?

# 1
  • Мнения: 539
по принцип в тази възраст може да прави т.нар. Лъжлив запек, и не е ненормално да не ака толкова дни според мен(при мен се случва често,), но при положение че сте вкарали нови храни, и то оризова каша, която се предполага да запича... newsm78
Според мен няма лошо да и направиш една клизма (с термометър), нищо няма да и стане. Да не би пък да не е хубаво да задържа толкова време храна, хайде, ако е кърма, както и да е, но както казваш и АМ и оризова каша... Все пак задържа и токсини.

# 2
  • Мнения: 140
Да не би пък да не е хубаво да задържа толкова време храна, хайде, ако е кърма, както и да е, но както казваш и АМ и оризова каша... Все пак задържа и токсини.
аз това се притеснявам и май накрая ще и направя клизма Embarassed

# 3
  • Мнения: 657
 Оризовата вода и оризът по -принцип имат запичащо действие,поне на нас така действат
Вместо да правиш клизма не е ли по добре да дадеш една лъжичка сок от круша примерно

# 4
  • Мнения: 864
Оризовата вода и оризът по -принцип имат запичащо действие,поне на нас така действат
Вместо да правиш клизма не е ли по добре да дадеш една лъжичка сок от круша примерно

Peace

# 5
  • Мнения: 539
не е 100% че сока от круша ще подейства  веднага. Все пак тр. нещо по-бързичко да се направи

# 6
  • Мнения: 649
проблема на термометърът е, че може на беба да й "хареса" и да откаже да ака вече сама... т.е. ти я изакваш без тя да се напъва.... ако може да минете без, ще е по-добре...
дай й да пие хладка вода и ако може спри АМ, за да остане само на кърма... пробвай с разхлабващи плодове- круша, слива... сокчета или пюре...
успех!

# 7
  • Мнения: 2 197
Спокойно можеш да и направиш клизма или просто да и пъхнеш малко парченце сапунче в дупето. Аз съм правила това със сапуна два или три пъти. Нищо не му става на детето. Като и се развие храносмилателния тракт след 1-2 месеца изобщо няма да има повече такива проблеми (поне моята дъщеря никога повече не е имала).

# 8
  • Мнения: 7 723
Мисля, че е рано още за клизма- това е крайно решение  Thinking
Определено запекът се дължи на оризовата каша и първо опитай с някакъв разхлабващ сок, или чай  Peace

# 9
  • Мнения: 140
Сокът ми звучи добре,ама аз още не съм ги въвела(плодовете и плодовите сокчета) по съвет на гастроентеролог,понеже имахме кръв и слуз в акото.А какъв чай може да свърши работа?

# 10
  • Мнения: 7 723
На НIPP, мисля, че има плодови, подходящи за целта  Peace

# 11
  • Мнения: 649
чайчето само да не е с лайка, че и тя запича  Thinking

# 12
  • Мнения: 7 723
чайчето само да не е с лайка, че и тя запича  Thinking
.........и шипката запича  Wink

# 13
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Щом е предимно на кърма, няма смисъл от клизма според мен.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 702
Има пюрета и със синя слива. Или пък с кайсия. Дори само една лъжичка ще помогне. Макар че аз не мисля, че това е запек. Все пак, щом яде оризова каша за трети път, най-вероятно става дума за 5-6 лъжички, а не за цяло ядене. Ако детето не се мъчи и коремчето е спокойно, можеш да изчакаш и до утре.

Общи условия

Активация на акаунт