СОС-температура при кърмачка?А сега на къде?

  • 8 635
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
 Здравейте,от около два часа сам с температура 38,пречили ми да кърмя не искам да давам АМ.Моята бретовчедка кърмеше в Испания с Т 38.5 и и бяха казали ,че ако се задържи Т повече от 48 часа да дава чак тогава АМ.Дали и аз мога така,вече пия паръцетамол и най-вероятно сте я сваля скоро.Иначе нямам други симптоми на болест,само Т.Не ,че е малко.Посъветвайте ме!!!!!!!!! Weary

# 1
  • Мнения: 753
Аз имах такажа,че и повече от 38.5 и по съвет на лекар пих аналгин и я свалих. Оказа се,че е от препълнени гърди,които не бях цедила, мислейки си,че са се регулирали / средата на 1 месец беше/. Ходих и на мамолог дайе да ме видят с ехограф, всичко беше о.к за щастие.
Виж да не е същата причина.
Аз си кърмих през това време.

# 2
  • Мнения: 1 947
 Да, наистина виж да нямаш някое запушване. Мисля,че не е проблем.
 Аз два дни имах температура към 38, а снощи беше над 39, не я свалих
и мина за една нощ, даже бебето, докато сучеше, ми олекваше. Simple Smile
 Успех!

# 3
  • Мнения: 140
Кърми си бебчето,няма страшно!Щом си пила и парацетамол,трябва да спадне температурата...На мен два пъти ми се е случвало до сега,но пих фервекс и се оправих бързо,ама си имах точно симптоми на настинка

# 4
  • Варна
  • Мнения: 236
И аз имах Т- 39 и нещо и ходихме на спешен, също беше от гърдите. Пих даже и антибиотик- Цефалексин. Не спрях да кърмя. Казаха, че ако имам Т, може бебо да се подриска, но тя неможеше да ака сама тогава и не получи разстройство- нищо не й се промени с акането. Т. я свалих с Парацетамол.
А бебечето ти как е? Писах ти в другата тема, дето пишеше че плаче и има Т.- оправихте ли се?

# 5
  • Мнения: 505
И аз с 38.5 темрература бях, бебето на 1.5 месец - след два дни се усетих че е мастит  newsm12 Оправяй се бързо!  newsm51

# 6
  • София
  • Мнения: 4 127
Бебенцето ти е на 5 месеца. Мисля си, че ако беше от запушване на гърдите щеше да го разбереш. Ако е вирус - то също е подложено на вируса и чрез кърмата му предаваш от твоята имунна система, за да го предпазиш (може и да не го казвам точно, но е истина, че му предаваш имунитет чрез кърмене, бебешкия имунитет е много слаб). По-добре е да продължиш да кърмиш и да пиеш парацетамол и витамини. Има и други лекарства, които може да пиеш докато кърмиш. Мисля, че Нурофен се дава и на бебета - така че може и него. Консултирай се с педиатърката ви.
А ако е от запушване - точно честото сучене ще ти помогне. Така че продължавай с кърменето. Пии много течности и дано скоро да се оправиш.

Общи условия

Активация на акаунт