Бебо има си сърце, двойна радост на мама ще донесе - Август 2007г

  • 13 359
  • 289
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
         



                                                                     



.
                           ита Ог,втора бременност


.
                         

                          imsat, 25г, първа бременност
                          guana, 26г, първа бременност
                                                   
                                                  
                                                          
.
                           alejna, 27г, втора  бременност

                                                              
.
                         
                           идка-ръжената питка, 31г, втора бременност  
                           lavy
                           arsidi, 32г., втора бременност

                                                              
.
                         
                            ob4enka
                           рокодил, 25г, първа бременност  

                                                                
 .                          
                         

                           ujka, 31г, втора бременност
                            `Linka, втора бременност
                           amodiwa, 21г., първа бременност
                           лхичка, 25г.,първа бременност
                           ranikolova, 25г, първа бременност


                                                              
.

                           edica, 27г, втора бременност  
                           y_everything, първа бременност

                                                              
.
                          entina, 31г, втора бременност
                           mily, втора бременност

                                                                                                                            
.
                         
                            leare, 32г, втора бременност
                            alkata, 19г, първа бременност  

                                                                                                                            
.
                          arra
                           rven, първа бременност

                                                                                                                            
.
                          ebeka Sch, 26г, първа бременност
                           oni0902, 30г.,първа бременност

                                                                                                                            
.
                          u6anka, 27г, първа бременност  
                           арти, 29г., втора бременност
                           -twin, първа бременност
                                                                                                                          
.  
                          лара, 26г, втора бременност
                            
                           _nestorova, 27г, първа бременност
                           oman_s, 26г, първа бременност
                           ose_madder, 26г,  втора бременност

                                                                                                                          
.  

                           узи, 30г, първа бременност
                           alentinass, 24г, пъра бременност

                                                                                                                                                                                        
.  

                           egi,  първа бременност

                                                                                                                                                                                    
.  
                          nti, 25г, първа бременност  
                           weety_f , първа браменност
                           eli4ka, 23г, първа бременност
                           ari_77, 28г, първа бременност

                                                                                                                                                                                          
.  

                           ERA, 26г, втора бременност
                           ladkish4e, първа бременност

                                                                                                                                                                                          
.  
                          abylove, първа бременност
                           eddy

                                                                                                                                                                                          
.  

                           adia Aleksandrova, 28г, втора бременност

                                                                
.  

                           майли, втора бременност
                           jeni,29г., втора бременност

                                                          
.  
                          egita, 21г, първа бременност
                           ira(vatan1919), 29г.,трета бременност

                                                                      
.  

                           аТка, втора бременност
                           iya Petrova, 20г., първа бременност

                                                                  
.  

                            vy, втора бременност

                                                              
.  

                            erelina, 25г., първа бременност

                                                                
.  
                          onita, първа бременност
                           ari_eta, 31г,втора бременност
                          

.  

                           ary_jane, 24г.,първа бременност

                                                                
.  
                          alenta70, втора бременност
                           kalina
                           EMININE
                           imiksim, 31г., втора бременност
                           ini-og, 33г.,втора бременност

                                                                  
.  

                            onstans, втора бременност






Ние сме       и чакаме пак толкова








 smile3509
нашето албумче
потребител: avgustki
парола: 2007

Предложения за заглавия на следващите теми , измислени от Sonita           
   1.Нов живот в мен расте, през АВГУСТ радост ще ми донесе
   2.АВГУСТ месец е най-щастлив за мен, от бременността съм вече в плен
   3.Имам си радост голяма, през АВГУСТ ще ставам мама
   4.АВГУСТ бебче ще ми донесе  и минали тревоги ще отнесе                                   
   5.Как времето бързо лети, през АВГУСТ нашето бебче ще се роди.
   6.Малко бебе шава в мен, мир не дава нощ и ден.

Полезни линкове:

Полесни връзки
Полезни връзки 2
Календар на бременността ден за ден
Определяне пола на бебето
Определяне пола на бебето  2
Размери на бебето по време на бременността
Йога за бременни
Примерен списък за бебето
Примерен списък за бебето 2
Билки и бременност
Лекарста и бременност, eng
Календар на бременността 
Календар на бременността
Какво име да дадем на детето си
Именник
Kилограмите през бременността
Развитие на човешкия ембрион в реално време
Клипчета с развитието на бебето в утробата

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 10:55 от konstans

# 1
  • Мнения: 564
Добро Утро!!!!
Имаме си нова темичка  Simple Smile, ето ще се разпиша първа, с добрата новина, че тази сутрин не ми е  Sick или поне не много  newsm44....
За подуването на корема, и моят се подува вечер, а сутринта си е плосък както и преди..Странна работа, но ме устройва за сега..Смешно е само като изляза към обяд със старите си дънки, първо всичко е наред и към 7-8 вече се налага да си разкопчея копчето  Joy и това без да съм яла или пила особенно много, тъй като напоследък не ми се отдават тези удоволствия..
Лек ден моми4ата, дано да няма  Sick днес  Praynig  Praynig  Praynig

# 2
  • Мнения: 711
Здравейте и от мен! Отностно хапчетата - аз също имах някакво зацапване и веднага ми изписаха Дуфастон, който спрях седмица и малко след като кървенето спря напълно. Също така ми каза да пия и Рутаскорбин и при болки да вземам Папаверин. Аз обаче нещо Рутаскорбина и Фолиевата не ги пия. Някой друг има ли, на който да са изписали Рутаскорбин. Още повече, че на опаковката пише, че тъй като не се знае дали е безопасен за бременни не се препоръчва.  newsm12

# 3
  • Мнения: 4 546
добро утро  Grinning
много хубаво заглавие на темичката  Peace
Мариетка, честит ти рожденник на патерици! да ви е жив и здрав   bouquet
аз си имам бирено коремче от лятото. даже тогава от време на време все се намираше някой да ме пита в кой месец съм  Shocked и на мен ми ставаше криво, защото не бях в никой  Sad ама сега си го пъча гордо  bowuu
и мен ме тресе параноята и нещо не ми се четат вече разни статии за бременността, само си мисля най-лошите неща  Rolling Eyes

# 4
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Добро утро и от мен!
Mari_eta, макар и със закъснение - честит ти рожденник! Да ти е жив и здрав и само радост да ви носи!
Arven,  и аз да ти отговоря, макар че другите са го направили. И моят гинеколог не работи със здравната каса, при него ходя само на частно. Той ме насочи към друг, който ще ми води ЖК и същия ми пусна изследванията, които трябва да се направят.
За гаденето - мислех, че отмина, но вече 2-ри ден се появява вечер заедно с ужасно главоболие  Close
И моето коремче се подува особено вечер, но като цяло тази бременност си пролича много по-рано от предишната. Дори вече си мисля да си купя дънки за бременни.
Лек ден от мен   bouquet

# 5
  • Мнения: 941
здравейте
в предишната тема пишете и обсъждате изследванията, те не може да имат лимит, при всяка бременност си има разлики, някой изследвания не са в граници и се налага повторни, както и при рискова бременност, налага се по строги наблюдения, затова те нямат лимит
а за глобулите на всички пише че не са подходящи за бременни, но то такива няма, и няма да навредят, това го пишат за презастраховка, пък и то бременните са предразположени към такива гъбички и други нали сега средата е различна, даже и преди термина 2-3седмици ми ги изписаха профилактично, за всеки случай,

# 6
  • Мнения: 3 388
Добро утро и от мен! Честита нова темичка!
Днес съм станала много рано, тъй като се събудих още в 6 часа с мъжо, който трябваше да тръгва за една среща в за Болоня. Сега обаче пак ми се приспа и подозирам, че след малко пак ще си полегна, а по-късно днес смятам да отида да си купя някакви дрешки. В събота доста пазарувахме, но тъй като сега са разпродажбите и гледам да не изпусна  момента  за удобни дрешки, които ще ми послужат сега и след няколо месеца:flutter: Минахме и през един магазин на Кико в един от търговските центрове и дори на разпродажба пак са има много високи цените на дрешките, така като гледам само количките са по-изгодни и бебешките принадлежности.
Добрата новина е, че тези дни не ми става лошо, само ме понаболява корема, което обаче е абсолютно нормално!
Мариетка, честит ти рожденик и от мен! Да ви е здрав и много да ви радва!
За бебета и онлайн пазаруване имам доста сайтове, но са все на италиански, така че не виждам смисъл да ги пускам, въпреки че има доста изгодни неща. Но ако някой иска, ще ги пусна, няма проблем.
Коремче аз по принцип винаги съм си имала, но cпоред мъжо сега  било по-отчетливо и той си го гали, тъй като носело късмет  Crazy

Предложения за заглавие на темичката / дано не си приличат с някои, вече измислени/.

Нов живот в мен расте, през АВГУСТ радост ще ми донесе.

АВГУСТ месец е най-щастлив за мен, от бременността съм вече в плен.

Имам си радост голяма, през АВГУСТ ще ставам мама.

АВГУСТ бебче ще ми донесе  и минали тревоги ще отнесе.   

Как времето бързо лети, през АВГУСТ нашето бебче ще се роди.

Малко бебе шава в мен, мир не дава нощ и ден.   
                                     

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 351
За подуването на корема- снощи не можах да си намеря място от опъване. Да не говорим, че и ходенето до тоалетна сега ми е проблем, та съвсем се бях задръстила. Щом и Дуфалака не ми помага.....Вас понаболяват ли ви бъбреците или поне там, където би трябвало да са те?

Клара, аз имам не само гъби, а и коки, което повече ме притеснява.

# 8
  • Мнения: 2 663
Гига, и всички , които имате проблеми с бъбреците сутрин хапвайте по един червен грейфрут.Аз бях с постоянни кризи и инжекции в началото на миналата бременност а и преди това, но след като започнах всяка сутрин да ям по един грейфрут да чукна на дърво вече година и половина нямам никакви проблеми.Принципно през бременността бъбреците се натоварват повечко и дори да нямате болки си струва.

# 9
  • Мнения: 252
Здравейте! Някой може ли да ми каже за записване в женската консултация трябва ли да имам направление от личния или мога да отига направо при който доктор искам и да се запиша. Защото питах двама док. и никой не ми каза какво да правя newsm78,а и аз не съм наясно. Иначе ходих на частно и мисля да продължа да ходя при този доктор и след като се запиша в ЖК, защото им нямам доверие нещо на тези който работят със ЗК все гледат да те изпратят по бързата процедура и да те претупат, че следващия чака. Тука имат по 15 мин на пациент и довиждане. Thinking Crossing Arms
И още един въпрос понеже съм с лека настинка, ама да не ви казавам какви сълзи ми такат от очите и какво главоболие ме мъчи, а за носа да не говорим, освен мед и лимони какво мога да пия, след обед ще ходя на доктор но весе пак, давайте съвети. снощи пих един Парацетамол но не смея да повторя.

# 10
  • Мнения: 2 663
Здравейте! Някой може ли да ми каже за записване в женската консултация трябва ли да имам направление от личния или мога да отига направо при който доктор искам и да се запиша. Защото питах двама док. и никой не ми каза какво да правя newsm78,а и аз не съм наясно. Иначе ходих на частно и мисля да продължа да ходя при този доктор и след като се запиша в ЖК, защото им нямам доверие нещо на тези който работят със ЗК все гледат да те изпратят по бързата процедура и да те претупат, че следващия чака. Тука имат по 15 мин на пациент и довиждане. Thinking Crossing Arms
И още един въпрос понеже съм с лека настинка, ама да не ви казавам какви сълзи ми такат от очите и какво главоболие ме мъчи, а за носа да не говорим, освен мед и лимони какво мога да пия, след обед ще ходя на доктор но весе пак, давайте съвети. снощи пих един Парацетамол но не смея да повторя.

Вземи си осциликокцинум от аптеката,  хомеопатични са и могат да се пият по време на бременност, аз дори ги давам на детето , ако се наложи.Пих ги през бременността,  пия ги и  в момента, защото мъжа ми подкашля.

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Здравейтееее  newsm44
 Нямам търпение да ви се похваля  newsm44 имам си ембрионче... много ни оплаши но го намерихме... Имам обърната матка назад и отначало нищо не се видя само празно сакче и много се уплаших но лекарката натисна малко повече и ХОП то се почвиииии  newsm44
 Ето и снимчицата но не се вижда много добре защото е размазана http://www.bgphoto.net/photos/19805/o633044573627117500.jpg
 Разплаках се когато го видях.... много бях уплашена, че го няма там  Cry а то се е криело...  Cry

  konstans миличка не съм искала да те убидя с нищо... казах ги в темата защото има нови мами които може и те да поискат някой път да пуснат темичка и за да знаят... просто ми стана неприятно защото доста момичета които не виждат новата тема пишат в старата и там не им се обръща внимание... но няма значение...  Hug  bouquet

# 12
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
T_nestorova, трябва да си вземеш направление от личния лекар, което направление важи за цялата бременност, т.е. не е необходимо всеки път като ходиш на ЖК да взимаш ново /както например беше по време на първата ми бременност преди 6 години/. Аз съм така - ходя на частно при лекар на когото имам доверие и се записах на ЖК, за да си ползвам всички неща, които ми се полагат по ЗК.  Peace

# 13
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Megita, пропуснах да ти честитя хубавата новина  Hug

# 14
  • UK
  • Мнения: 1 351
 За всички бременлийки от Бургас :
 Момичета в Отчетни По градове едно момичета направи темичка за бремнните от Бургас... дано само да не ни я заключат но за сега имаме надежда
 Ето и страницата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156387.msg3021877#msg3021877
 

Общи условия

Активация на акаунт