детски бронхиолит

  • 3 629
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Здравейте мами,
Аз всъщност не съм Оска а съм мъжът и, но по нейна молба /защото тя е в болница с бебчо/ пускам тази темичка, зада Ви помоля за малко инфо относно детския бронхиолит, възможни усложнения, мерки за справяне и т.н.
Ако някоя е имала този гаден проблем и се е справила с него нека помогне със съвет, линкове и т.н. ще бъдем много благодарни.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 410
Спокойно,
ако са ви назначили подходящите антибиотици всичко ще е наред!
Нямате представа какви щастливци сте, че сте в София! Там медицината е на друго равнище! Бързо оздравяване1

# 2
  • Мнения: 7 723
Дъщеричката ми беше на 2 мес и половина, когато се разболя от бренхеолит, с начална пневмония. Лежахме в болницата 8 дена.
Щом са приети в болницата- не се притеснявай- там най- адекватно ще се излекува болестта, без да има усложнения. Лечението с вентолин- венозно и инхалации.

# 3
  • Мнения: 410
Лечението с вентолин- венозно и инхалации.
Само да добавя, че като е малко детето има вероятност да получи мускулни спазми от вентолина. Представлява нещо като треперене на ръчичките и крачетата. Не е страшно, като се спре вентолина спира и треперенето. Просто наблюдавайте бебока.

# 4
  • Мнения: 7 723
......... Лечението с вентолин- венозно и инхалации.

Редактирам се- само инхалациите се правеха с вентолин, а за антибиотика- не съм сигурна точно какъв беше и не венозно, а мускулно.  Peace
Само това успявам да открия, но е на руски  Confused
http://medi.ru/doc/7100116.htm

Искам само да те успокоя още- щом е при специалисти- няма страшно!  Peace

# 5
  • Мнения: 410
Мисля, че и нещо в здравословни проблеми бях срещнала, но не работи търсачката.

# 6
# 7
  • Мнения: 2 849
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/512/53/


Дано се оправи бързо и да ги изпишат .Всяка болест за малко дете според мен си е опасна . Praynig

# 8
  • Мнения: 7
i nie bqhme s bronhiolit 7 dena v bolnicata.na inhalacii i antibiotik.na mesec i polovina sme,no ve4e e dobre.6tom ste v bolnicata vsi4ko 6te e ok.

# 9
  • Мнения: 505
Здравей, мъжът на Оска. Както са ти казали и останалите, щом вече са в болница, не се притеснявай. Ние с нашето малко бебе, когато беше на месец и половина, също бяхме в болница с бронхиолит. Предполагам колко сте притеснени и какъв кошмар изживявате. Пожелавам ви всичко да мине бързо. При нашето бебе болестта протече много бързо. Вечерта кашляше, имаше лека температура, звъннах на педиатърката ни, тя каза да й дадем сироп за кашлица и витамин С, дадохме, но когато се събудихме вечерта и чух как едва диша, бързо я заведохме да я преслушат. Диагноза - бронхиолит и ни пратиха моментално в Детска пулмология в Александровската болница. Обаче понеже бебето имаше и разстройство - вероятно от бронхиолита(както после каза един доктор) не ни приеха там, а ни пратиха в Инфекции  ooooh!  Като я чуха там, казаха, че вероятно има и пневмония.  ooooh! Моментално й биха Урбазон, направиха й тест за да видят дали е алергична към антибиотици и я  сложиха на кислород. След като установиха, че е ок с АБ - абокат в ръчичката и й слагаха АБ венозно през 6 часа. Не знам дали е било вентолин - още не съм си взела епикризата, а там питах, но съм забравила. Инхалации не са правили, пиеше Салбутамол - това е сироп за кашлица. След втория ден чувствително се подобри, изписаха ни след 6 или 7 дни. В интернет четох доста противоречиви мнения за бронхиолита, също каквито мнения имаха и докторите по въпроса.  Tired Вероятно причината затова е,че това е сравнително нова болест. Вероятно и ти си намерил статия, в която пише, че 80% от внезапната детска смъртност в БГ се дължи именно на тази болест. Според едни специалисти бронхиолитът е нещо инцидентно, но според други има вероятност всеки път, когато бебето ви боледува, да има същите проблеми. Съществуват дори и крайни мнения, според които децата, боледували от бронхиолит, са склонни да развият астма или алергии(нещо, от което аз се ужасих, но повечето доктори, които питах, казаха, че шансът е минимален).  Когато си тръгнахме от болницата, ми дадоха Салбутамол, който пи още около седмица и с това се приключи с проблема. Няма да ти обяснявам колко се бяхме притеснили и как я пазим сега. Пожелавам ви скоро си гушкаш бебчето, а на жена ти - много сила и да не се притеснява. Ако се сещаш още нещо и мога да ви бъда полезна - icq ми е 212320629

# 10
  • Мнения: 115
Моят син също е болен от бронхиолит. Изписаха ни от болницата във вторник, защото се напълни отделението с много по-тежки случай и можеше да се зарази с нещо по-сериозно. Там ни лекуваха с вентолин- чрез инхалации, от третия ден, защото не се подобряваше, започнаха да му дават урбазон през абокад и пиеше някакъв сироп през целия престой. Изписаха ни на 6-тия ден.Оттогава правим инхалации с вентолин във вкъщи. Днес ходихме на контролен преглед, за щастие, е много по-добре и още един ден ще правим само инхалации.
В болницата, в секторът в който бяхме, всички деца бяха с бронхиолит. Това, което ми казаха е, че това е много често срещано сред малките деца, не е страшно, щом е открито навреме. Това, че е в болница е добре, ще го следят ежедневно детето- така със сигурност няма да се допусне да се влоши. Не е задължително да приема антибиотици, ако са преценили, че е лек случай. При необходимост, ще ги включат допълнително.
След като ни изписаха, позната докторка ми каза, че това с урбазона е било голяма грешка. Накараме да и обещая, че никога повече няма да позволя да дават на детето урбазон, защото влияел на ендокринната система и има много  други странични влияния.Не мога да преценя до колко е вярно това, тя все пак не е педиатър, но пък до момента винаги се е оказвала права.
Дано бързо да оздравеете.

Общи условия

Активация на акаунт