Имунна система след секцио?

  • 3 118
  • 19
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Здравейте на всички!
Възникна тук едно питане след като споделих, че след като съм родила наблюдавам, че имунната ми система е тъй да се каже "срината". Попитаха ме как съм раждала и като казах, че е със секцио ми отговориха, че е така заради операцията.  Crazy Малко гледах ей така  Shocked няколко минути, но като се замисля, че наистина това си е жива рана, а стерилната обстановка при операции не е от най-стерилните, та сериозно се позачудих пък дали не е така наистина.  newsm78
Някакви наблюдения при вас или мнения?  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
При мен е абсолютно същото, чувствам се много отпаднала, върнаха ми се доста хронични заболявания и не знам как да се справя с този проблем...

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
При мен не е това проблема, а че за една година се разболях от две вирусни инфекции, което преди не е било за доста години наред.
Ако си привърженик на хомеопатията, може да пробваш, но след консулт с хомеопат разбира се.  Laughing

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
След раждането /секцио/ не забелязах подобни проблеми.
Напротив, изненадах се от скоростното възстановяване и като цяло се чувствах мн.добре Simple Smile

Но след като спрях кърменето /почти на 8-я месец/ стана страшно... изведнъж ме връхлетя какво ли не... Имах чувството, че организмът се е държал, държал и изведнъж сдадох багажа.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
bim_bam, благодаря ти за постинга.  Hug Ти направи ли нещо в посока подсилване на имунната система или от самосебе си организма се пребори?

# 5
  • Мнения: 46 484
Рядко боледувам, след секциото се възстанових много бързо (8 дена) и нищо не се промени до сега (2 г. и 5 месеца).

# 6
  • Мнения: 468
И аз се сринах след секциото. Вече 2 год. не мога да се оправя...
Определено след първото раждане /нормално/ не бях така, напротив...

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
ох, след първото раждане все едно не бях раждала, беше нормално, но мног болезнено, след това нищо, а сега...

# 8
  • Мнения: 524
Имам три раждания със секцио. Общо три години кърмене- по всяко време на денонощието и според каприза на малките вампири. Нямам ни една бабешка ръчичка или оченце за отмяна. От девет години тази Коледа останахме с мъжа ми за 24 часа сами. Ще е лукс за мен да се разболея. Най- сетне ще лежа и пъшкам! Забелязах само, че нещо зрението ми поотслабна. Ама то е май от годините. Или от висенето напоследък в среднощни доби пред компютъра. hahaha

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
никога не съм боледувала.След секциото или раждането и кърменето ,и незнам си кво още...направо се взривих от болежки...ОТ 7 месеца не мога да се излекувам.ИМунната ми система супер е отслабнала.Имам бактериални инфекции-протеус мирабилис в урината и стафилокок в гърлото.Повечето лекари смятат,че са ме заразили чрез катетъра по време на рждането...
Незнам,според мен в такъв тежък момент,е нормално организма да се е стресирал и отслабнал.Оттам идват и проблемите:(SadSad
СЕга ме е страх да мисля дори за второ дете....

# 10
  • Мнения: 666
При мен няма такова нещо след 2 секио раждания,но  всичко е индивидуално не смятам че е от секциото просто не си имала достатъчно силна имунна система,по скоро до един 2 месеца може да си разбутана след това всичко трябва да си влезе в нормата

# 11
  • София
  • Мнения: 35 910
При мен нямаше промяна.

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
bim_bam, благодаря ти за постинга.  Hug Ти направи ли нещо в посока подсилване на имунната система или от самосебе си организма се пребори?


  Пих витамини.
  Правих и два курса с Цигапан. Не знам дали от него или просто защото мина време, но за два - три месеца се пооправих  Peace

# 13
  • Мнения: 729
За 4 м. боледувах два пъти от ангина и от няколко дни ми излезе  екзема по ръцете.Не съм се замисляла че е от секциото но сигурно е от това защото преди не съм имала проблеми с имунната система.

# 14
  • Мнения: 135
При мен положението е същото - бронхит с хрема месец и половина, гъбички навсякъде и като капак на всичко - лишеи по лицето и пърхот в косата. Това е след раждане преди 4 месеца/секцио/ , а след първото секцио - толкова бях зле, че още в родилното ме метнаха на антибиотик, доста силен, след което получих ужасни възпаления в носа и ушите и загубих обонянието си #Crazy #Crazy
Спокойно, нормално е, всичко ще се оправи, вземай някакви витамини и имуностимулант и повече почивай newsm37 newsm39 това също помага

Общи условия

Активация на акаунт