От кога гърне...?

  • 1 031
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте,
От  кога сте слагали бебоците на гърне или от кога смятате че е време? newsm78
Мерси предварително

# 1
  • Мнения: 936
Дъщеря ми на 8 месеца, а синът ми на 9, защото на 8 не искаше.

# 2
  • Мнения: 643
Има сто теми по въпроса, моята лична позиция - когато детето си покаже, че е готово за това! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз започнах на 6м след ставане да го слагам,но е важно да е започнало да седи стабилно бебчето.

# 4
  • Мнения: 2 498
Все още не съм я слагала на гърне....детето трябва да съзнава какво прави-привърженичка съм на тази теза и щя пробвам да я сложа на гърне при навършени 2 години....

# 5
  • Мнения: 4 428
Когато ти си прецениш и бебето трябва да седи вече стабилно.
Аз започнах да я слагам по 5мин преди да сменя памперса към 7м. Колкото да свиква с него, не да върши нещо. Но вече май почна да схваща за какво иде реч /пу-пу/ Ако ще върши нещо, го върши почти веднага, ако ли не протестира, като я сложа.
Като почне да вдява какво й говоря и тя да може да отговаря, ще махна памперсите и ще се учим вече на съществено ползване. Ще си припомня първите месеци с кучето ми  Laughing

# 6
  • Мнения: 742
Ние бяхме на 6-7 месеца като започнах да я слагам Peace

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Kazvat che sled 1god. pochvat da suznavat kakvo vurshat, no e hubavo da se slaga sled 7mesec kato sedi sama stabilno za da svikne s nego. Az Andrea ia slozih purvo na 7.5meseca da e bilo. Goliam rev beshe. Izchakah 1-2sedmici i pak ia slozih i imahme ot purvia put kusmet Laughing Laughing.I ot tam vinagi ia slagam i to veche si e refleks. Samo ne moze da govori da si kaze. Ne e stes za neia. No ako reve purvonachalno moze bi triabva da se izchaka. A i nie i vzehme muzikalno gurne i tia se zaslushva v nego i se zabavliava

# 8
  • Мнения: 194
Детето трябва да може да седи стабилно, обикновено към 6 месец. Преди и след сън задължително. На 1г и 8 месеца махнахме памперсите и след 2,3 дена напишквания детето разбра, че като пикае в гащите се мокри, а като пикае в гърнето го прави,където трябва. Децата са далеч по-интелигентни, отколкото мислят някои от родителите им.

# 9
  • Мнения: 1 294
Аз смятам да сложа Мимето към 8-ми месец.На ясно съм, че няма да направи нищо съзнателно, но смятам че е добре да свиква от рано със самото гърне.Не ми се ще да имам в къщи смешна гледка-дете на 2 години с размазано ако в памперса на дупето. Sick

# 10
  • Мнения: 35 950
с нито една от двете не успях на гърне /не, че не опитах/
решението - детска тоалетна чиния и показваш какво правиш Simple Smile
беба вече знае какво се прави там, пишка дори в 2/3 от случаите, но още не съм свалила памперса

# 11
  • Мнения: 5 362
Все още не иска на гърне.
Струва ми се,че на детска тоал.чиния ще се научи по-бързо.

# 12
  • Мнения: 5 026
Пробвам от 7-я месец , но неуспешно. Все се мъча да "уловя" момента, когато започне да се напъва, но обикновено съвпада с храненето, а прекъсна ли подаването на лъжицата  Cry започва един рев. Мисля, че е още рано, не разбира какво прави там.

# 13
  • Мнения: 100
Педиатърката ни посъветва да започна вече да я слагам на гърне newsm78Но аз мисля,че е още малка и ще поизчакам поне месец.

# 14
  • Мнения: 2 019
сложих го на 8-9 месеца и много му харесва

Общи условия

Активация на акаунт