Спешно! Как да върна кърмата? Заспива

  • 522
  • 8
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Бебето ми е на 10 дни Днес установих че изсука 30мл на едно кърмене и повече нямам кърма. Дайте съвети как да я върна? МОЛЯ Прочетете по надолу продължението защото снощи не успях да обясня.

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 14:17 от antineq

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Цедиш и даваш с шише ли?
Слагай да суче винаги щом покаже, че е гладно, не се тормози излишно с цедене, мерене и т.н.
Бебетата са идеалните помпи и сами знаят кога да пуснат, щом са заситени. Остави да суче, докато само се откаже, но слагай винаги като поиска. Кърмата се регулира на принципа на търсене и предлагане. Забрави за режими, минути, почивки, ако искаш да кърмиш пълноценно.
.С времето бебето само ще си направи дневен ритъм на ядене, спане и будуване. Не отказвай нощно кърмене, точно в ранните часове количеството пролактин е идеално за "кърмопроизводството" Успех и без паника!
 Peace

# 2
  • Мнения: 753
Не се отказвай /и от мен да прозвучи/.
Не се стресирай с мерене - от опит Wink
Бебето си взема колкото му е нуйно. То гладно няма да стои.
Сменяй гурдите една след друга всеки пър и ще видиш какви реки ще потекат. Аз така направих и по едно време кърмата беше повече от нуждите ни Simple Smile
Успех и от мен!

# 3
  • Мнения: 1 896
Много добре те е посъветвала Пепеляшка, ако го изпълниш всичко ще е супер.
Само да допълня - ако бебето пишка добре, не се тревожи, достатъчно е сукало. 5-6 добре намокрени памперси са гаранция, стига да не даваш вода, а ти не бива да даваш.
И без това ако даваш гърдата винаги когато поиска, то ще суче толкова, че няма да успееш да го засечеш с мерене колко е изсукало за денонощието. Така че забрави кантара, гушкай го и се кърмете, хвърляй по едно око на пампите за успокоение и това е то.
Хайде, да се похвалиш скоро че са се нормализирали нещата!
И честито бебче забравих да кажа!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 829
Много добри съвети са ти дали!
Интересно как разбра колко изсуква бебока?
Аз имам електронна везна вкъщи, бебока ми изсуква м/у 20 и 200 грама на сукане, така че това не може да е показател,
Ако е с цедене, аз примерно нищо не можех да изцедя първите 2 месеца,
А ето- дребния е 8.500 кг. на 5 месеца, само на кърма.
Не се връзвай на тези "методи" за определяне дали имаш достатъчно кърма...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 289
Мили момичета благодаря за подкрепата. Снощи нямах време да опиша по подробно. Претеглих го - бебе Константин -с електронна везна и така разбрах колко е сукал. Вода не давам -не иска. Проблема е и в това че той много спи. Тази нощ се опитах да го будя на 2-2,5 часа но почти не успявах. Бавно захапва, суче малко и заспива. За сега все още мокри памперсите. Какво и кога е бебешка стачка? А колко време може да кара така с това малко сукане? Има ли специалист по лактация в Бургас?

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 11:47 от antineq

# 6
  • София
  • Мнения: 117
Просто не искаше да яде, понякога само от гърдата не искаше, а понякога и от шише не иска.Дърпа се, реве.Аз се изнервях.Мислех че неправя нещата както трябва. Бях пробвала всякакви пози, не ще, ама от шишето цока, но така можеше да я отбия.Затова леко я приспивах , махах биберона и мушвах гърдата. Ядеше, докато не заспеше напълно.Но трябва да внимаваш да не се задави.Не се притеснявай и слагай бебока по често.Успех!

# 7
  • Мнения: 1 896
antineq,
Рано ви е още за стачка. По-скоро бебо е още мъничък и затова суче по малко. Постепенно ще укрепне и ще започне да увеличава интервалите и да суче по повече.
Добре е че не даваш вода и че му предлагаш често, така и гърдите ти няма да са препълнени и няма да му е толкова трудно да засуче (ако ги усещаш твърди, може да е добра идея да изцедиш мъничко, така че ареолите да бъдат по-меки и бебо да може да ги изтегли и захапе правилно).
Недей да съдиш за количеството изсукано мляко по едно претегляне. Кърмените на поискване бебета сучат различно количество в различни моменти. Кърмата ти също тепърва ще се регулира според неговите нужди.
Не се тревожи, мисля че правите всичко правилно, продължавайте така и ще потръгне все по-добре!

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Няколко техники за събуждане на поспаланковци:
- опитай да разбудиш бебето, щом го видиш, че заспива (бързи движения на очите под затворените клепачи, ръцете и крачетата на неспокойни, движението на устата се променя при сукането, изражението на бебешкото лице ..става едно отпуснато)
- опитай да кърмиш на приглушена светлина, силната светлина кара бебетата да затварят очите си
- ако е завито, можеш спокойно да отвиеш
- при кърмене в топла стая, можеш да събречеш бебето само по пелени, при стайна Т над 27` сукането намалява
- говори на детето и опитай да поддържаш визуален контакт
- изправяш бебето, вместо да го държиш легнало
- поддържаш го седнало
 
за поддържане в будно състояние:

- потупваш леко по гръбчето или "разхождаш" пръсти по гръбначния стълб
- сменяш пеленките
- лек масаж на дланта и крачетата (това при мен помагаше винаги!)
- поддържаш възможно голям контакт "кожа в кожа" (ако бебето е само по пелени и майката  "топлес" и прилагаш лек масаж
- потриваш челото и бузките на бебето с хладна / влажна кърпа (мокрите салфетки бяха при мен в употреба)
- с върха на пръстите правиш кръгове около устните на бебето (доколкото е възможно)

това като начало, има още но ще допиша по-късно, че дребчо се събуди
 

Общи условия

Активация на акаунт