Филм за децата сираци и домовете, в които са обречени да растат

  • 1 601
  • 5
  •   1
Отговори
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Скъпи мами, моята тема може би ще ви се стори доста не на място, но се надявам да ми помогнете с идеи. Та значи, предстои ми защита на дипломна работа, която мисля тепърва да правя. Дипломната работа ще се състои в това - ще снимам 8 минутен филм за 2 ДОВДЛРГ. Целта е да се покаже мизерията и обстановката, в която дечицата живеят. Храна, дрехи, легла, книги и всичко, което може да се сетите. За целта предвиждам разговор с директорките на съответните домове, с някои учителки и с няколко от по-големите деца в дома. Трябва да снимам не повече от два дома, защото съм ограничена само в тези 8 минути. Моля ви да ми кажете /тъй като съм все още нова в това начинание/ в кои домове в София обстановката е най-зле, и нещо друго, което е по-фрапиращо, за да наблегна на него.
НАЙ-ВАЖНОТО!!! Искам след дипломирането, което мисля ще е през юни, този филм да бъде излъчен по някоя от националните телевизии. Мога да го предоставя в Господари на Ефира, например.
Но, за да има най-голям ефект материала, т.е общините да влагат повече в своите домове, моля да ми помогнете със съвети. Надявам се с общи усилия, все пак крайният продукт да има ефект.

# 1
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Идеята ти е много добра. Заповядай в Белоградчик да видиш как се стои без парно. За мизерия-нямаш проблем-ще се нагледаш завинаги. Трябва обаче да изчакаш да решим това на срещата ни в София в сряда, защото освен, че ти трябва за дипломна работа, освен, че можем да ти помогнем да разплачеш и камъните-1-децата също гледат!  2-това е въпрос на морално обсъждане. 3-въпрос на юридическо становище.Ако си търпелива до четвъртък ще имаш отговора от всички ни и сама ще решиш кое за теб е най-доброто

# 2
  • Мнения: 4 195
Идеята ти е много добра. Заповядай в Белоградчик да видиш как се стои без парно. За мизерия-нямаш проблем-ще се нагледаш завинаги. Трябва обаче да изчакаш да решим това на срещата ни в София в сряда, защото освен, че ти трябва за дипломна работа, освен, че можем да ти помогнем да разплачеш и камъните-1-децата също гледат!  2-това е въпрос на морално обсъждане. 3-въпрос на юридическо становище.Ако си търпелива до четвъртък ще имаш отговора от всички ни и сама ще решиш кое за теб е най-доброто
skorpion е права. Но пръвото и най-важно нещо, е че ти трябва специално разрешително за да снимаш тези деца, защото те са защитени от закона и lavender най- добре би могла да ти каже, как стоят законово нещата.
А иначе - мизерия да искаш. Cry

# 3
  • sofia
  • Мнения: 7 477
разбрала съм се с моми4ето Hug
тука няма да го обсъждаме Rolling Eyes

# 4
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Относно филма: Понеже казах, че ще е за дипломна работа, въпросната доцентка, която ми е ръководител, ми смени темата. Целта на филма няма да е обстановката, а самият човек. Филмът ще е за живота на дадено дете. Това ще е неговата история, която обаче ще е извадена естествено от контекста на цялата обстановка, защото едва ли има хубав живот в такива условия и без родители. Т.е това ще историята на всички, лишени от родителски грижи деца. Самото дете мисля да е на 10-11 години, защото на тази възраст децата все още не могат да премълчават  мислите си. Ще става въпрос за това как детето вижда себе си и бъдещето си, какво е миналото му, има ли нещо, което да му липсва, има ли приятели, има ли родители и те грижат ли се за него, какво прави и какво обича да прави, какво му предлага неговият дом.

Филмът все пак, мисля да го дам за излъчване. Ако имате някакви съвети и препоръки, споделете.


 което аз преценявам, че трябва да е около 10-11 години. 

# 5
  • Мнения: 4 195
защо не смениш годините - искаш ли дете, над 18, но живяло в дом целия си живот newsm78

Общи условия

Активация на акаунт