Кога и как давате витамин С?

  • 14 540
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 267
Есента сина ми имаше лека настинка, която слава Богу се размина само със зачервено гърло. Педиатърката изписа течен витамин С и препоръча лечение за една семица. На скоро Стефан си бръкна в окото и се почви леко кръвоизливче. Педиатърката ни отново предписа течен витамин С, което малко ме учуди. Позволих си да не му дам. Всичко мина от само себе си. Въпроса ми е, в кои случаи давате витамин С и под каква форма течен или на таблети? Освен това сами преполагам сте се убедили, че разликата в цената е голяма. Един течен витамин С струва колкото 2 блистера витамин С.

# 1
  • Мнения: 8 505
За толкова малко дете-определено течен.
Избягвам да давам при настинки,т.е. не избягвам,просто не съм привърженик на тази му форма.Давам го в състава на комплексни витамини и смятам,че е достатъчно.
За кръвоизлива в окото е имала право да го изпише-вит.С участва в процесите,,свързани с образуването на колаген в стените на кръвоносните съдове.В подобен случай и аз бих дала вит.С.

# 2
  • Мнения: 27 524
Давам цитруси. При настинки или грипен период - мултивитамини.
Вит С се изписва при кръвотечения, кръвоизливи, така че за окото е била права.
Течният е по-добър!

# 3
  • Мнения: 999
аз давам течен при настинка. Ако нямам  витамин С правя чай от шипка.

# 4
  • Мнения: 942
За толкова малко дете-определено течен.
Избягвам да давам при настинки,т.е. не избягвам,просто не съм привърженик на тази му форма.Давам го в състава на комплексни витамини и смятам,че е достатъчно.
За кръвоизлива в окото е имала право да го изпише-вит.С участва в процесите,,свързани с образуването на колаген в стените на кръвоносните съдове.В подобен случай и аз бих дала вит.С.
PeaceИ аз така мисля

# 5
  • Мнения: 1 382
Засега използвам само течен. Давам когато усетя, че има хрема - в ноздрите, като видя зор с никненето на зъбите, като усетя, че се разболява Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 897
Давам течен при настинка.

# 7
  • Мнения: 3 089
не давам вит. с под никаква форма. но и петра никога не е боледувала.

а за мнението на педи - аз лично бих се доверила на лекаря, който съм избрала. все пак, избрала съм определен педиатър след многото. т.е., предполага се, че би трябвало да съм направила прецизен избор и съответно да имам доверие на избрания от мен лекар.  

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 14:58 от majceto

# 8
  • Мнения: 5 103
Давам течен при настинка.
Peace

# 9
  • Мнения: 1 267
благодаря, момичета. относно кръвоизлива, трябваше да искам повече инфо от педиатъра, както би трябвало да се прави винаги при проблем. но в този случай се чухме по телефона и не реагирах бързо, т.е. да питам "защо".
majceto, исках да обменим повече мнения по темата, а не че ще процедрам като теб например

# 10
  • Мнения: 1 425
Аз също давам течен вит. Ц на малкия само докато кихне. А на каката която е ве4е на 2 и половина давам на таблетки.

# 11
  • Мнения: 166
Аз давам само течен при настинка или грип...

# 12
  • Мнения: 5 362
Откакто ядем с лъжица,значи от 4 мес. възраст, го давам на таблетки.Нямали сме проблеми,а и така ми е по-евтин.Давам го профилактично.Никога не съм капала в нос,очи или където и да е.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не давам, защото дъщеря ми пие мултивитаминни сиропи.

# 14
  • Мнения: 46 437
Мултивитаминен сироп, когато беше болна + цитруси всеки ден.
Ампули не.

Общи условия

Активация на акаунт