На крачка съм да пребия съседката!!!

  • 6 862
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Направо съм бясна. Това 60-годишно говедо живее над мен и ми къса нервите от 3 години насам. От толкова сме в ново жилище, а всички останали в блока са стари собсвеници /и в двата смисъла на думата "стари"/. Първите 2 години търпях безропотно, без да направя и една забележка, но след като се роди бебето повече не мога да я трая.
Започна се с изтърсване на китеници и черги през балкона върху изпраните пелени на едномесечното ми бебе. Помолихме /не сме се заяждали/ поне да е до 10 сутринта. Естествено не се съобрази и дори изтърси черга на главата на мъжа ми.
Последваха течове на вода през балкона, а водите отново върху прането на бебето. Когато отидох да я питам какво прави, тя гузно не ми отвори и затова й се обадих по телефона. "Детето й" /разбирай внучето, което е на 7-8 години/ се къпело на балкона. Ами да дойде да се изкъпе в центъра на хола ми тогава.  #Cussing out
Принудихме се да дадем 2000 лева за да остъклим терасата.
За простотията обаче няма спирка. Снощи към 10 вечерта се чуват някакви невероятни трясъци, смехове, викане, тропане. Към 10 и 15 се качвам горе и излиза синът й, а той не живее там. Отново започнах с добро - помолих да намалят шума, защото долу спи малко бебе, а часът е 10 и по правилник трябва да се пази тищина. Оня мухльо започна да ми отговаря, че те си били на гости и тука имало дете, което си играело и като трябвало да се пази тишина, аз защо съм ги безпокояла след 10ч като им звъня на вратата #Crazy tantrum #2gunfire
Не само, че не спахме тая нощ ами и се прибрах толкова бясна, че не се събирах в кожата си! Шумът продължи и се засили и така до 11 и 30!
Дайте съвет как да се справя с това чудо, щото вече ме избива на бой! Мъжът ми често пътува и го няма у нас с месеци, а тая госпожа се възползва, че съм сама с малко бебе и не мога да й отвърна. Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Нямам представа какво точно да те посъветвам Close , в нашият блок идиотите са подобни. Намушкаха ми гумите на колата с отверка, защото съм спирала цели два пъти пред техният вход!!! Както и да е.

Това, което ми идва на прима виста е да поговориш наистина човешки с нея, но не когато има повод и се качиш да й звъниш, а примерно като я срещнеш някъде из входа, примерно на стълбището или в асансьора. Помоли я човешки, обясни за бебето /като на малоумен/, изтъкни още някоя и друга причина. Ако не увре и от този ПОСЛЕДЕН човешки опит, задействай връзки в полицията и подай жалба. Дори само това според мен би я стреснало.
Разбира се, по-удачният вариант е с добро, защото войната със съседите е нож с две остриета. Лошото при вас е, че сте собственици, което ви поставя в позиция - "почти завинаги".
Ние поне сме под наем Whistling

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Изобщо не се занимавай с тях! Простакът не разбира от човещина. Просто след като стане 22.30 ч. и шумът отгоре продължава се обади на 166 и повикай полиция за "Нарушаване на нощна тишина". От опит ти казвам, че това е най-омразното за всички полицаи - да хабят бензин за нощна тишина и като ги разкара дежурният 2-3 пъти до един и същ адрес и те освирепяват и после акта за идиотите-комшии е в кърпа вързан. Laughing
Така като се обадиш няколко пъти и ще се научат. За съжаление в България все още има много хора, за които е валидна приказката "Бий, за да те уважават"...Но щом се налага, действай! Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Лошото е, че като се почне война със съседи, тя може само да се влошава, но не и подобрява... ooooh! Наистина положението с манталитета доста куца на българина, та на него му трябват по-крупни мерки, за да чуе какво му се говори Sick

# 4
  • Мнения: 1 014
Обади се на гражданска защита. Полицайчетата идват на момента. Не е нужно ти да ходиш да им правиш забележка за шума, който вдигат. Има си часове и те трябва да се спазват.

# 5
# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 628
Общо взето тия си остават такива каквото и да ги правиш. До нас са същите. Какво ли не им пречи даже и на къде ни се отваря външната врата. Слушам имаш поща вечер въпреки, че съм на друга програма и какво ли не още. Понякога си мисля, че 3 часа следобед е прекрасно време да чупиш орехи с чук на стената  #2gunfire И така и нищо не помага. Един дена се развикала на мъжа ми за това, че я помолил да си съберат стъклата от входа /бяха счупили нещо/, а тя не пожелала да го направи. Не и пука. Да ама малкия ако падне там ще стане лудница и той не издържал и и казал да се прибира, че му накипяло и ще я смачка от бой. От този момент, не слушам Гала, и не се чука по стените всеки божи следобед. Колкото и да е грозно понякога нищо не ги оправя. Те са на мнение, че блока си е техен пък ние ще ги търпим.

# 7
  • Мнения: 1 455
За шума викай полиция,веднага идват.Навремето в стария ни блок е имало над нас такава съседка,хвърля си храната през балкона,тупа си покривките..Доста често се е налагало на майка ми да и обира храната от балкона и да ни пере дрешките.Баща ми накрая се ядосал и сложил една метална козирка,но назъбена.Та излиза госпожата да тупа и като се чуло едно хръц... Whistling 

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 923
аз защо съм ги безпокояла след 10ч като им звъня на вратата #Crazy tantrum #2gunfire


Това е много нагло!
Викай полиция и не си късай нервите с тия хора!

# 9
  • Мнения: 7 723
На крачка съм да пребия съседката!!!
Я забави малко крачката и си помисли, дали и твойто дете няма някой ден да порастне и тогава някой съсед отдолу няма да е недоволен, че му тропа  newsm78 , или играе на собствената си тераса, та макар и с вода  newsm78
Недей така, с рогата напред !  Peace

# 10
  • Мнения: 655
Изобщо не се занимавай с тях! Простакът не разбира от човещина. Просто след като стане 22.30 ч. и шумът отгоре продължава се обади на 166 и повикай полиция за "Нарушаване на нощна тишина". От опит ти казвам, че това е най-омразното за всички полицаи - да хабят бензин за нощна тишина и като ги разкара дежурният 2-3 пъти до един и същ адрес и те освирепяват и после акта за идиотите-комшии е в кърпа вързан. Laughing

 Peace   Не се занимавай въобще с тази. Има малоумници, които не разбират от дума - и аз имам такива комшии. Просто като стане 22 ч. и се вдига шум, звъниш в полицията. Ако не дойдат  -звъниш пак. След втория път ще дойдат със сигурност и тогава тежко й на съседката ти. Подай и жалба. Имай предвид, че такива като нея със сигурност ги е страх от полиция. Мисля, че това ще помогне. Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз мисля като mylenka. Peace
Това за тупането върху прането си е простотия, но може пък да не се е съобразила жената. Случва се.
Но това, че се сърдиш, че отгоре си е играло дете е малко прекалено от твоя страна. Само след година ще видиш какво ще прави твоето дете. И дано съседите ти отдолу да са по-толерантни и търпеливи от теб Hug

# 12
  • Мнения: 6 155
Обади се на гражданска защита.

 Joy hahaha Joy

Предполагам, че имаш предвид полицията?  Wink

# 13
  • Мнения: 1 014
Обади се на гражданска защита.

 Joy hahaha Joy

Предполагам, че имаш предвид полицията?  Wink
Не мила, имат различни телефони.

# 14
  • Мнения: 46 489
И моята съседка тупа и хвърля какво ли не при нас, отпред редя наши връхни дрехи, а детските най-навътре. Разбирам да е далеч от тия неща, но има внуче, което е по-малко от София и почти непрекъснато у тях, едва ли ще й е приятно някой да му заспива дрехите с боклуци, явно толкова й е акъла на жената, колкото и да се ядосвам, по-добре няма да стане  Tired

Общи условия

Активация на акаунт