За подозрителността на декемврийските сметки

  • 1 177
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 726
 Абе хора аз ли нещо не вдявам ShockedЗащо последните сметки за ток-декемврийските са за отчетен 20-дневен период  Rolling Eyes Много голяма сметка ми пристигна за декември-двойно по голямо от ноемврийската, а е за такъв малък период от време...Това законно ли е? И аз се чудя защо онзи ден хванах една емсия новини, в която хората се оплакваха и казваха, че няма да си платят сметките Confused

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 11:30 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 9 077
Аз не съм си погледнала периода на засичане (плащаме чрез Ипей), но сметкатами се стори подозрително малка, при условие че всичко е работело на макс, както обикновенно в този период Confused

# 2
  • Мнения: 5 393
Аз не съм си проверявала пощата скоро за сметката, обаче сега се опитах в интернет да я проверя и нещо не разбирам-на сайта на електрото няма опция за проверка на сметка както преди.Аз ли не съм в час нещо?Или трябва да се регистрирам? Преди трябваше само да се въведе абонатния номер newsm78

# 3
  • Мнения: 4 726
Идея си нямам какво става...Лодителите ми, които живеят в друг ж.к на фактурата си имат заесчен 30-дневен период на отчитане и сметката им е два пъти по-малка от моята при положение, че аз ползвам един радиатор , а те три климатика.
Вчера и мен сайта ме пусна автоматично да си я проверя, а по-късно през деня поиска да се регистрирам newsm78 Вкарай мейл и потвърди регистрацията, след това се получава Peace

# 4
  • Мнения: 2 180
А във Варна още не са излезли декемврийските сметки. Казаха след 15-ти да проверяваме. ooooh!
Много голяма сметка ми пристигна за декември-двойно по голямо от ноемврийската, а е за такъв малък период от време...Това законно ли е? И аз се чудя защо онзи ден хванах една емсия новини, в която хората се оплакваха и казваха, че няма да си платят сметките Confused

А ти нали писа в една друга тема, че за ноември имаш 50 лв. и подозираш, че за декември ще е по-висока....Какво има за жалване тогава, освен неправилно разпределената сума за двата месеца. Накрая нещата са изравнени.

# 5
  • Мнения: 4 726
Писах, да. Може и да си права, макар че се съмнявам.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
И моята е крайно съмнителна. Според мен въобще не са засичали, а са ги напляскали ей тъй, на око, а следващия месец ще ги изравнят. Просто няма как да сме изхабили точно кръгли, хууубавички числа и дневна, и нощна. Писани са едно към гьотери Close

# 7
  • Мнения: 2 759
        Нашата е за 16-17 дни и е наполовина. За мен всичко е съвсем наред.

# 8
  • Мнения: 920
Като стана дума - и моята е съмнителна  newsm78 - обикновено е към 50-те лв, а сега е 20 (за 20 дневен период)...да се скъсам за 10 дни 30 лв няма как да навъртя... не че се оплаквам... ама или преди е отчитана със завишение... или сега за януари ще си го получа.... Tired

# 9
  • Мнения: 281
Аз не съм си проверявала пощата скоро за сметката, обаче сега се опитах в интернет да я проверя и нещо не разбирам-на сайта на електрото няма опция за проверка на сметка както преди.Аз ли не съм в час нещо?Или трябва да се регистрирам? Преди трябваше само да се въведе абонатния номер newsm78
Сега вече сметките се проверяват на тел 0700 1 61 61 (но не съм сигурна дали е национален или само за варненски окръг  Thinking). Аз се обаждах и ми казаха, че сметките за декември ще бъдат изнесени след 17 януари (сряда)  Peace

# 10
  • Мнения: 814
За м. декември платихме 170 лв. за около 1300 квч. До миналата година от Енергоснабдяване в Плевен изготвяха две сметки за м. декември, за да могат хората да ги платят с известен интервал, а не наведнъж. Може би тази практика се прилага и другаде, но категорично сметката ми е за целия месец и е правдоподобна.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По новините слушах, че доста хора се жалвали за декемврийските си сметки, а между другото и нашата е почти два пъти по-голяма. От енергото се оправдали, че декември е имало повече почивни дни и празници и хората си стояли вкъщи и харчили ток за отопление и Новогодишни приготовления. Но ако имало някой, който да не е съгласен със сметката си, да отидел да подаде писмена молба ли беше или жалба, не помня точно и в едноседмичен срок щели да назначат проверка.
Така че не се жалвайте само тук, а направо им вдигайте парата на тези монополисти!

# 12
  • Мнения: 5 713
Пък нашата сметка е съмнително малка предвид това, че 2 семейства си бяхме тук по празниците и си готвихме на харабия.  Laughing Очаквам изненади в януарската сметка.

# 13
  • Мнения: 4 068
И аз мога съвсем спокойно да се жалвам от декемврийската сметка. През ноември месец се топлихме с климатик и не е изключван и имаме 102 лв. сметка, а сега като си проверих фактурата за декември сметката е 123 лв. при положение, че вече се отопляваме на дърва. Направо адски неправдоподобна ми се вижда тази сума. Все пак климатика ми не е работил през целия месец.

# 14
  • Мнения: 5 468
Къде си проверявате сметките?

Общи условия

Активация на акаунт