Зъбен проблем ?

  • 876
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 237

 До сега само четях тук.Ама ей на,дойде ред да попитам и аз нещо свързано със здравето ми.За какво става въпрос.......
Преди месец - месец и нещо си напарвих зъбите (14 металокерамични коронки отгоре). Всичко мина гладко, без проблеми.
Преди около десетина дни обаче,забелязах,че точно над кучешкия зъб,високо горе където е основата на корена,имам бучка.Като си пипна бузата,близо до носа,боли.Отвътре се напипва много високо,но се напипва.Болезнена е ,но само когато я пипам.Твърда е.А когато правя някакво движение зъбът ми пулсира.
Какво може да е това ? Някой знае ли ? Sad Притеснявам се да не е някакъв абцес,защото скоро заминавам за чужбина за малко,и ако там стане някаква беля не ми се мисли....
Аз предполагам че може да е абцес в корена на зъба или гранолом.Незнам.Може и като ми е бита упойка за правенето на зъбите да е засегнато нещо.
Зъболекарят ми каза да изчакам да се върна от чужбина и от февруари да почнем да го лекуваме.Ако до тогава не е минало.
Но аз се страхувам да не е нещо сериозно....
Засега го мажа с йод и се надявам да изчезне.Утре ще отида и да се снимам,да видим ще се види ли нещо.
Моля,кажете ако някой е имал подобен праблем  Praynig
Хич не ми се ще да пропусна пътуването си,а съм много уплашена и натам вървят работите....... Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 410
Преди години имах същия проблем, оказа се гранулом и се наложи операция. Съветвам те да не изчакваш, а да отидеш на зъболекар, защото аз от изчакване се докарах до операция (която не е нищо особено, но все пак е неприятно).

# 2
  • Мнения: 2 237
Ама аз ходих на зъболекар и той каза да изчакаме за сега (става въпрос за изчакване 10-12 дни) След това ако още е там ще го лекуваме.Преди време и аз имах гранулом на предния зъб.Сума ти лекари и зъболекари се наредиха да ми казват че е за операция,но моят зъболекар твърдо отказа и ми излекува успешно зъба.
Предишния гранулом и аз го влачих поне една година  Sad
Дано това не се окаже същото,дано мине от само себе си.... Praynig
Благодаря ти за отговора !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт