Болки и спаднали гърди в начална бременност

  • 4 652
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте мами и бъдещи мами..

Аз съм бременна в 5-та г.с. , но още не съм ходила на лекар, защото е твърде рано.. Бях планувала за другата седмица към края.. Обаче вчера през деня и вечерта имах силни болки ниско в корема (малко по-силни от пред М.). Обадих се на ГП-то тя каза ношпа и магнерич. Обаче оттогава ми спаднаха гърдите и много се притеснявам..
Болките отшумяха, но все пак ми е притеснено.
ЗНаете ли от какво зависи набъбването на гърдите по време на бременност и ако те спаднат доколко това може да предвещава фатален изход.
Има ли някоя от вас която се е чувствала така?

# 1
  • Мнения: 1 382
Това се дължи на хормоните. Най-добре върви на лекар, недей да гадаеш. Стискам палци всичко да е наред  Hug

# 2
  • Мнения: 7 723
При бременност се отделят естрогени, които влияят на млечните жлези, а оттам и чувството на напрегнатост в гърдите.  Peace Спадането на гърдите не е първи  признак за фатален изход, но  най- добре иди на преглед  Peace
Стискам палци всичко с вас да е наред  Hug

# 3
  • Мнения: 80
Здравейте мами и бъдещи мами..

Аз съм бременна в 5-та г.с. , но още не съм ходила на лекар, защото е твърде рано.. Бях планувала за другата седмица към края.. Обаче вчера през деня и вечерта имах силни болки ниско в корема (малко по-силни от пред М.). Обадих се на ГП-то тя каза ношпа и магнерич. Обаче оттогава ми спаднаха гърдите и много се притеснявам..
Болките отшумяха, но все пак ми е притеснено.
ЗНаете ли от какво зависи набъбването на гърдите по време на бременност и ако те спаднат доколко това може да предвещава фатален изход.
Има ли някоя от вас която се е чувствала така?
Здравей,Магнерич не се пие до 3 месец,а само прогестеронови препарати.Докторицата ти нещо много сериозно се е объркала.За Но-Шпа няма проблем може да се пие до самото раждане и подпомага за намаляне на болките,които водят до контракции.

# 4
  • Мнения: 5 362
Това се дължи на хормоните. Най-добре върви на лекар, недей да гадаеш. Стискам палци всичко да е наред  Hug
И аз. Peace

# 5
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Давам същия съвет - на лекар по-скоро. Знам, че не е добре напрежението в гърдите да го няма. Не знам до колко е фатално, но е признак, че нещо не е съвсем както трябва. Желая ти късмет!!!

# 6
  • Мнения: 4 621
И аз ще се присъединя към мнозинството - отиди по скоро на лекар. Стискам палци всичко да енаред Peace

# 7
  • Мнения: 434
Така и ще направя..
Днес съм на лекар.. Дано всичко е наред..

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
И аз стискам палци всичко да е неред и да кажеш после как е минал прегледа. Hug
Между другото аз в нито един момент от бременността си не съм имала напрежение и болки в гърдите, а вече съм в 6 месец. Grinning Има ли и друга мама като мен?  bouquet

# 9
  • Мнения: 434
Аз се притеснявам, защото мойте бяха напрегнати и леко ме наболяваха, а това сега изчезна.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Моите нито при тази, нито при миналата ми бременност са били напрегнати, което ме е притеснявало / притеснява малко... Докато преди м. често са били.

# 11
  • Мнения: 77
Здр. При мен са подути и ме болят адски много, но досега не ми се е гадило. Само сутрин като си мия зъбите:(

Общи условия

Активация на акаунт