Септемврийска мама сърчице ще види скоро на екрана

  • 12 773
  • 266
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Ето ни и нас - Септемврийки 2007!
Засега сме 30. Най-много бебчета чакаме на 11.09

  preggo bojo3003 (Нина) - 25 г., втора бременност
  preggo кокошчица
  preggo muna33, Бургас, втора бременност
  preggo shushi, 28г. Бургас, първа бременност
  preggo Цветелина, втора бременност
  preggo marina_79, 27г., първа бременност

01. 09. 2007


  preggo kali, 27 г., София, втора бременност  Two Hearts
  preggo Tiarra, 28 г., София, първа бременност

02.09.2007г

  preggo mileta, 28 г., втора бременност  Two Hearts
  preggo FEMININE, 25 г., първа бременност

03.09.2007

  preggo Hellche, 24 г., първа бременност  Two Hearts
  preggo mackomacko, 25 г.,София, първа бременност  Two Hearts

07.09.2007

  preggo matsa80, 26 г., София, първа бременност

08.09.2007

  preggo Анири, 26 г., първа бременност
  preggo nadiq, 24 г., първа бременност

09.09.2007г.


  preggo ani-bani , 23г., Варна, втора бременност
  preggo vinty, първа бременност
  preggo dida76, 31г., първа бременност

11.09.07г

   preggo St.Anger, 28 г., първа бременност
   preggo alis11, 35 г., Варна, трета бременност
   preggo Beni4, 31 г., София, втора бременност
   preggo miss_mimi

12.09.07г

   preggo thumbalina, 27 г., София, втора бременност
   preggo Inna, 30 г., Кърджали, втора бременност

13.09.07г

   preggo Snejana_G, 31 г., Пазарджик

15.09.07г

   preggo Mari_Pz, 30 г., Пазарджик, първа бременност
   preggo heureuse, Монреал, Канада

16.09.07г

    preggo trex

17.09.07г

   preggo kalaka, 25г, София, първа Бременност

26.09.07г

  preggo elektra86, 20г, София


Хайде, чакаме още нови попълнения!

Желая ви страхотна нова седмица момичета - изпълнена с много полжителни емоции и добри новини! newsm53

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 17:10 от Tiarra

# 1
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Пу първа Hug Hug Hug
А сега добро утро-Момичета много съм зле.Адски ми се спи и не ми се ходи на работа.Само като се сетя и ми става кофти направо.Май вече ме налегна яко сънливоста. Tired TiredКак ще изтрая на тази работа направо незнам.....УЖАССС #Cussing out #Cussing out #Crazy
Сега сърбам едно мляко тука пред Компа и се 4удя как да закуся-като изобщо не ми се яде.
Искам да си полегна още малко и да си подремнна Blush Blush

темичката е много хубава Mr. Green
Момичета искате ли да си напишем и градсовете  при термините,така може да се ориентираме за срещи  bouquet
Аз съм на 23 г.скоро ще стана на 24 Mr. Green от Варна съм

Пожелавам ви приятен ден,целувки на всички

# 2
  • Мнения: 240
Добро утро и от мен! Първо да ви се оплача - 2 дена много ме болеше корема, но сега се пооправи. Мисля утре вече да отида на доктор.
Добре дошли на новите септемвриики  bouquet
kalaka към теб специални поздрави. Аз съм родена на 17.09. С нетърпение чаках, да се появи някой с този термин Hug.
Лек ден, момичета!

# 3
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Здравейте и честита нова темичка!
Добре дошли на новите попълнения - dida76, kalaka, кокошчица  Hug Извинявайте, ако пропускам някой, но не съм на себе си днес  Sad
Тази сутрин, като водих малкият на градина, разбрах, че в групата им имало варицела  #Cussing out Много съм притеснена да не се зарази, та и аз покрай него... Току-що говорих с личната си лекарка и тя каза, че не е страшно, но днес ще си запиша час при гинеколог и ще питам и там.
Другата новина е, че вече ми става лошо! В петък си купих сьомга, която толкова обичам, хапнах вечерта, а от събота нататък само като си помисля за риба и  Sick Ама ще го изтърпим...

# 4
  • София
  • Мнения: 245
Добро утро, септемврийки!
Колко хубави неща са се случили, докато отсъствах, много ме зарадвахте  Grinning . Познали сте за разходката, вчера бяхме на Витоша да пързаляме малката с шейна. Горе определено беше по-топло отколкото долу под смога.
И така, първо, Тиарра, благодаря ти за тази прекрасна темичка и за актуализирания списък  newsm51
Дида76, мисс мими, калака, кокошчица, добре дошли при нас, желая ви безпроблемна и щастлива бременност   bouquet  Дано прегледът при доктора ви зарадва още повече  Peace .
Дида, бременността се отчита в гестационни седмици от началото на последната менструация, защото това е сигурна дата, а датата на оплождането в повечето случаи не е съвсем ясна.
Плами, благодаря за хубавите пожелания, желая ти да си най-щастливата мама  Hug
Инна, милета, ани-бани, съжалявам, че не се чувствате добре, стскам палци да е краткотрайно  Praynig Мен корема вече не ме боли, но съм ужасно раздразнителна и често ми става лошо. Охх, да се надяваме, че неразположенията ще свършат бързо.
Успешна седмица и не се ядосвайте на работа, мислете за сърчицата, които скоро ще видим!  Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 771
Честита нова тема, момичета! Добре дошли на новите бъдещи мами! Покрай мен нищо ново освен това, че вече редовно ми става лошо и почти отказах яденето. Ако можеше и да не готвя още по-добре, но няма как. Тази седмица ще си уредя отново час, за да видим сърчицето. Пожелавам успех на момичетата, които още не са посетили доктора  Hug

# 6
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен момичета   bouquet  bouquetи аз съм бъдеща септемврийка и желая на всички само хубави емоции и горе главите.за мен това е втора бременност  и за сега пия само фолиева киселина .според док съм на преглед на 8.02  за да видим сърчицето и тогава с точност ще ми определи термина . с най-голяма радост ще споделям с вас всички промени .
за сега ми е доста нервно #2gunfire .но мисля че е от рязкото спиране на кафето и цигарите .от кафето ужасно ми се гади Sick

# 7
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Добре дошли на всички нови мами-септемврийки!!!  bouquet Очакваме съвсем скоро да се похвалите със своите мили малки точици! Heart Eyes

ani-bani, много ми става мъчно, като чета как си късаш нервите с тази твоя шефка! Не й обръщай никакво внимание - не си заслужава да си късаш нервите и да си неспокойна заради нея - особено в първите месеци на бременността!!! Горе главата и си мисли само за хубави неща! Sunglasses

Цитат на: hellche
Аз пия неофолик по 2 на ден. Така ми изписа док още след овулацията. Не знам каква е причината, не съм се сетила да попитам. А миналата седмица на прегледа ми изписа и Pre Natal. То и аз съм чувала че витамини за бременни се почват от третия месец, ама щом док го казва - ще слушам Simple Smile

hellche, аз все още не съм започнала Pre Natal-а, макар че и моят лекар (както вече писах) каза да започвам витамините отсега и вече съм си ги закупила. Прочетох, че Pre Natal-ът съдържа 1мг фолиева киселина и се чудя ако го започна, дали няма да ми дойде в повечко фолиевата, при положение че си продължа Neo Pholic-a. Чела съм, от една страна, че ненужното количество фолиева киселина се изхвърля от организма, от друга страна, че приемът на фолиева киселина е минимално 0.4мг на ден, а при липсва в организма този прием стига до 4мг на ден, така че не вярвам да предозирам, но все пак се чудя как да постъпя... Може би ще е най-добре, ако прекъсна Neo Pholic-a и започна да пия само Pre Natal-а, докторът обаче каза да пия и фолиевата, и витамини за бременни. Затова искам да те попитам ти как смяташ да постъпиш в случая. Simple Smile  Ако и други момичета имат мнение по въпроса, да пишат! Laughing

# 8
  • София,
  • Мнения: 150
Здравейте сладурчета,
да се разпиша и аз!
Първо искам да кажа "Добре дошли" на всички нови мамита! Няма нищо по-хубаво от това да се увеличаваме!
Кокошчица, Диди, Калака, Мис Мими, Муна 33 - много се радвам за вас  newsm51! Лека и приятна бременност ви желая от все сърце! И ще чакаме вашите похвали и оплаквания (като се надявам да няма оплаквания разбира се) тук! Дано не съм сбъркала имената  Embarassed
Тиарра - страхотна си просто нямам думи! Отново си имаме списъче и прекрасна нова темичка! Бъди все така ентусиазирана и мила!  smile3521
Ани Бани честно да ти кажа, направо ме е яд  Rage  на такива като твоята шефка - тази жена деца няма ли, незнае ли какво е да си бременна! Такива като нея направо не заслужават да бъдат шефове! Но просто не и обръщай внимание и си мисли за бебчо!

Аз все още съм добре, но малко съм притеснена, защото тази седмица съм нощна и незнам как ще се справя със спането  smile3507!   newsm78 Но няма начин!   smile3506
За протокола:  smile3503 Аз съм от София, в момента живея в кв. "Люлин 3" до пощата!
А колкото до витамините, момичета аз нямам какво да кажа, тъй като и с првата бременност не съм пила, заради анемията! Пиех само Келп, ФК и то 6 хапчета на ден и Зумафлуор!
Това е от мен за сега, лека и приятна седмица!

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 12:14 от Beni4

# 9
  • Мнения: 502
моля септемврийските мамчета, които вече са минали първи  преглед за малко информация - понеже другата седмица вече трябва да отида на лекар:
какъв е реда - първо отивам при личния си лекар и му искам направление?
или мога отида на акушер-гинеколог и без направление и пак да си ползвам нещата по здравната каса, които ми се полагат?
също ме интересува дали има начин лекаря, който ми следи бременността да ме изроди или трябва да ползвам дежурния екип?

засега толкова  Mr. Green

много целувки на всички очакващи мамчета  Heart Eyes

# 10
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
какъв е реда - първо отивам при личния си лекар и му искам направление?
или мога отида на акушер-гинеколог и без направление и пак да си ползвам нещата по здравната каса, които ми се полагат?

Доколкото знам, винаги искат направление - тромаво работи здравната каса. Майка ми миналата седмица, например, трябваше да отиде на кожен лекар - в съседния кабинет до личния си лекар, като добре знае към какъв специалнист трябва да се обърне за нейния проблем, но без направление не можело да се мине през здравната каса...

също ме интересува дали има начин лекаря, който ми следи бременността да ме изроди или трябва да ползвам дежурния екип?

Може да те изроди лекарят, който ти следи бременността, но за избор на лекар/екип се заплаща допълнително, без значение дали си здравно осигурена или не.

# 11
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Току-що си записах час за преглед, но е чак на 24-ти Sad Как ще изкарам още седмица и половина... Но пък сигурно тогава ще можем да чуем и сърчицето Wink
А тази варицела не ми излиза от ума, ще се побъркам!

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 13:36 от Inna

# 12
  • София
  • Мнения: 245
Muna33, добре дошла и весело изкарване при нас  Hug
Кокошчица, мисля че трябва първо да вземеш направление от личния лекар и след това вече можеш да ходиш само при гинеколога (поне при предишната ми бременност едно направление беше достатъчно). В Майчин дом таксата за да ти извикат докторпо твое желание, който не е на смяна беше 80 лв., дано не се е променила.
Inna, мила, и аз нямам търпение да чуя сърчицето, но това ще се случи евентуално чак в началото на февруари. Стискам палци ти и малкия да не се заразите, всъщност от детската градина не ви ли накараха да си държите децата вкъщи?

# 13
  • Мнения: 34
  bouquetЗдравей те мили мами септемврийки.И аз да се похваля.На 10.01 бях на преглед и док. ми потвърди бременноста.Само,че ми каза че се е захванало по надолу в матката и ще трябва да се пазя.А иначе пак съм на лекар на 24.01.Та стискайте палци.На този етап съм си в къщи,защото работата ми е по цял ден на крак,а това може да усложни нещата.Имаче по мои изчисления или по точно на календара на списание 9месеца термина ми е на 07.09 и за протокола съм на 26год.,първа бременност,от 09.2005 правим опити за бебче и вече се бях отчаяла,аааа и от София-Люлин-10 Hug

# 14
  • Мнения: 502
благодаря на всички за отговорите  newsm03
значи още утре отивам да си взема направление първо  yes


Общи условия

Активация на акаунт