Майчинство?

  • 397
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 666
 Искам да попитам някой наясно ли е как точно ще се получава майчинството за тези които са в заварено положение и досега са получавали парите от работодателя- това което чувам е че ще се превеждат от НОИ на лична сметка на майката, но какви документи трябва да се подават не съм много наясно питах нашата счетоводителка и тя незнае не са им били дали указания , ако така всъщност ни бавят ще си получа парите сигурно след 5-6 месеца ,а след 4 месеца ми изтича майчинството дали като сме в заварено положение няма да ни подмине нас защото за 4 месеца не ми се подават един куп документи и да се разкарвам насам натам

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Майките в заварено положение ще си получават обезщетението / майчинството / по стария ред, т.е. чрез работодателя.

# 2
  • Мнения: 3 042
От лентичката виждам, че детенцето е на 1г7м в този случай майчинството продължава да се изплаща от работодателя. Това е заварено положение.
Счетито да прочете хубаво какво пише за завареното положение и да не се отдумва, че не е ясно.

# 3
  • Мнения: 417
Нищо не мога да разбера с тия майчинства. Sad Ето го моя случай:Аз съм на 22 год.,досега не съм работила никъде,забременях и родих.Взимам майчинство 100лв. и детски 18лв. и то само една година ще ги взимам.Всеки месец ми ги превеждат след 10-и(аз съм с дебитна карта) и така...Незнам чувам че този месец няма да има пари и че чак март щели да превеждат или това се отнася за тези които са социално осигурени... newsm78 или за всички се отнася без значение.Някой ако може да ми обясни аз какво да правя или дали трябва да правя нещо,за да продължа да ми дават парите.

Общи условия

Активация на акаунт