За ортопедичните гащички ;-)

  • 435
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

Интересува ме някоя от вас слагала ли е на детето си ортопедични гащи и какво са ви съветвали педиатрите и ортопедите.
До колкото знам тези гащички са два размера.Започват да се носят от 1-ви размер, когато детето е на 1 месец и се носят 45 дни, след това 2-ят размер още 45 дни.
Те служат за правилното оформяне на ябълката на краката.

Моля споделете опита си! Hug

Успешен и усмихнат ден на всички!  bouquet
Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 978
Flying, бих те посъветвала да направиш консултация с ортопед

# 2
  • Мнения: 1 666
Не съм слагала такова чудо на детето си. Нито педиатърката, нито ортопеда са ме съветвали за такова нещо. Знам, че се ползват при проблем, а сина ми нямаше.

# 3
  • Мнения: 3 360
Препоръчаха ни ги-профилактично,но се съм ползвала за децата Wink

# 4
  • Мнения: 789
Когато дъщеря ми беше на месец и половина, ходихме на ортопед. Каза, че нямало проблем, но да съм я носела по час-два всеки ден в кенгурото, за да не ни изписвал ортопедични гащички. Ами не съм я носила. Тя тогава още не можеше да седи много изправена и ме беше страх.
Мисля, че само при проблем се ползват.
Колежка ми беше казала да гледам как спи бебето, трябвало когато е по гръб да седи с разкрачени крачета-като жабче. И до сега така си спи. Според мен са излишни тези гащички при деца без проблем.

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 При нас ги препоръча ортопед,носихме ги,сега нямаме никакви проблеми  Peace

# 6
  • Мнения: 2 897
Не съм му слагала.

# 7
  • Мнения: 267
Здравей, на нас също ни ги препоръчаха макар да нямаме проблем!Нашето педи каза да ги слагаме защото момиченцата са по0 податливи на луксации от момченцата и доста често луксациите са придобити а не вродени-от неправилно носене, поза за сън и т.н. Ние ги носим от 20-ия ден/ сега е на 2 мес./ и мисля да ги носим до 4-ия когато ще я водим пак на ортопед! Мисля че не е излишно още повече че на нея въобще не  й пречат, не изпитва никакъв дискомфорт от тях, така че защо не! По-добре профилактично отколкото после заради проблем!

# 8
  • Мнения: 2 197
Каква е тази профилактика за дете без проблеми? Нашия ортопед, а и педиатъра не са ни казвали нищо такова. Детето се преглежда още когато е на 40 дена за проблеми с луксацията и само ако има проблем се слагат ортопедични гащички. Това с профилактичното носене ми звучи като увиването едно време, за да се изправят крачетата. Или като ръсенето със сол да не му мирише потта.

Общи условия

Активация на акаунт