Маринати

  • 31 373
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 071
Знаете ли на кое месо каква марината подхожда най-много и има ли значение какъв алкохол се използва?Т.е. дали ще мариновам с вино,бира или пък водка,джин или бренди да речем?
А след като сте сложили месото да престои в някаква марината и подправки,после изхвърляте ли маринатата?Дали ще се получи ако направо го пъхна във фурната заедно с нея?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: Иви
Знаете ли на кое месо каква марината подхожда най-много и има ли значение какъв алкохол се използва?Т.е. дали ще мариновам с вино,бира или пък водка,джин или бренди да речем?
А след като сте сложили месото да престои в някаква марината и подправки,после изхвърляте ли маринатата?Дали ще се получи ако направо го пъхна във фурната заедно с нея?


Ползвам маринатата разбира се! Телешко- червено вино, пиле- бяло вино или бира, заешко- оцет (хвърлям оцеда), дробчета- червено вино.
С джин какво се маринова?

# 2
  • Мнения: 6 243
Лимонов сок за пилешките филенца.

# 3
  • Мнения: 180
свинско месо - червено вино и вътре нарязан лук

# 4
  • Мнения: 3 251
Желателно е да се изхвърли маринатата-била оцет,вино,соев сос или мляко.Маринова се месото за да стане вкусно и крехко,но във всяка една марината попада и кръв и неприятната /понякога тежката/миризма на месото. Ако искаш да прибавиш към ястието вино или др. не пречи,само трябва да не е използвано преди това за марината.

# 5
a kolko wreme stoi mesoto w marinatite?

# 6
  • Мнения: 3 251
Ако искаш да стане крехко и сочно,нека постои в лимоновия сок,соевия сос или др.вид подправки за около 2-3 часа.Но ако си решила да се оттървеш от неприятната миризма -поне 5-6 часа,а може и цяла вечер.

# 7
  • Мнения: 995
Ако месото е по-тлъстичко преди всичко останало трябва да се намаже с горчица и да постои 1-2 часа.Дори и да не го и избършеш от нея  не остава никакъв вкус или аромат на горчица затова за мен е идеална за постигане на крехко месце

# 8
Това с горчицата ми се струва ,че ще се поучи добре ,но месото какво може да е?Тлъсто на мен ми изглежда само свинското.За телешко може ли да се ползва,че ми е голям проблем това телешко.

# 9
  • Хасково
  • Мнения: 993
Ето и моята марината за свинско: вино, олио, чубрица, кромид лук, чесън, сол, дафинов лист.Начуканите пържолки, шишчета или ребърца е добре да прстоят поне 4-5 часа в маринатата и стават много вкусни както и да се приготвят после.
За овнешко ако готвите за да се избегне тежката миризма е добре да се направи марината от ръкия /по възможност домашна/ и различни ароматни подправки.

# 10
  • Мнения: 1 071
Питах ви защото у нас има остатъци от алкохол,напр.джин,водка,които си стоят в барчето повече от година.Та като взема да готвя нещо да ги употребя вместо да ги хвърлям.Но преди време слушах че определен алкохол прави месото крехко,а с друг се постига точно обратното-става жилаво защото стяга месото.Но не помня точно за кой алкохол се отнасяше.
А това че месото си пуска кръв и аз си го помислих,но все пак реших да попитам.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
В марина, твърд алкохол се слага, като : ракия, водка....... но за джин незнам.

# 12
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Кажете моля ви с какво мариновате телешото. Аз каквото и да го правя - все е като подметка после. А какви крехки телешки месца съм яла .............. аме те май с някакви химикали се обработват за целта.

# 13
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
А какво мислите за киселото и прясното мляко? Аз понякога ги използвам за марината и месото става много крехко.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: zaek
А какво мислите за киселото и прясното мляко? Аз понякога ги използвам за марината и месото става много крехко.
Не само за марина. В темата за пил.филенца писах, че свинските пържоли се пекът с пр.мляко и малко вода и стават много крехки. Може би става и за телешко Валери, що не пробваш?

Общи условия

Активация на акаунт