Въпрос към по-вещите в строителството

  • 531
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
В момента апартамента ни е в строеж. Цялото нещо представлява два блока с по два входа и магазини между тях. Въпросът е, че пусковият срок беше 31.12.2006г., а те още не са приключили с апартаментите, да не говорим за общите части и дворната част. Мъжът ми вчера се е опитал да получи някаква информация за прогнозни срокове за довършване, но и той не е знаел точно какво да пита и само са му казали, че след две седмици се пускам апартаментите в съседния вход.
Та въпроса ми е да ми кажете, като отида там какви документи мога да искам, за да видя плана на строежа до края. Предполагам, че не може цял строеж да се движи на хаос и да си намя план-график за всяка дейност  Rolling Eyes Те се оправдават, че чакали общината да направи някаква улица и да си сложат скелетата там, за да сложат изолация на тази стена, но това ми звучи абсурдно. Освен това какво общо има улицата с това, че още няма и помен от асансьор, стълбите са си както бяха в началото на груб строеж, гаражите още не са готови, няма и помен от някаква завъшваща визия на двора, а магазините между блоковете са още на колони  Rolling Eyes И всеки път, като отида, вместо да заварвам кипяща работа и гонене на изпуснатия вече срок, работниците най-спокойно си се разкарват. Това ми се струва ненормално  Rolling Eyes
По какъв начин мога да видя какво става със строежа? И според вас, като ни дадат апартамента след месец да речем, но нищо друго не е готово, дали си заслужава да започвам да влагам нещо в апартамента или да изчакам да видя как ще напредват нещата и с другите довършителни работи  Rolling Eyes

Благодаря предварително  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ooo, вярвай ми, може да цял строеж да се движи на хаос и още как Laughing
Не знам какво да те посъветвам, освен да си искате неустойките, които сте си предвидили по договор. Те нали са затова Peace Виж колко ще си ги получите, е съвсем друг въпрос Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 817
лошото е, че дори да си поискате неустойките нищо няма да постигнете. В повечето такива договори времето е обвързано с  температурните условия и винаги могат да изтъкнат, че през еди коя си година температурите са били прекалено ниски еди колко си дни и не е било годно за работа. Кофти е. И ние бяхме в такава ситуация. И на нашия лок не се скъсаха да бързат въпреки закъснението.

А ти сигурна ли си, че ще ви дадат ключ преди разрешение за ползване? Защото по закон е така.

# 3
  • Мнения: 4 428
А ти сигурна ли си, че ще ви дадат ключ преди разрешение за ползване? Защото по закон е така.

Ами и аз си мислех, че първо трябва да се пусне целия обект в експлоатация и после да се почне с ремонтите. Но на мъжа ми са казали, че като сложат входните врати на апартаментите и вече няма какво да се прави вътре, ги дават и всеки може да започва да си ремонтира  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 455
А ти сигурна ли си, че ще ви дадат ключ преди разрешение за ползване? Защото по закон е така.

Ами и аз си мислех, че първо трябва да се пусне целия обект в експлоатация и после да се почне с ремонтите. Но на мъжа ми са казали, че като сложат входните врати на апартаментите и вече няма какво да се прави вътре, ги дават и всеки може да започва да си ремонтира  Rolling Eyes
Да така е за ремонтите. Но според мен е редно да отидете при адвокат и да се консултиране с него какво може да направите по въпроса с неустойките. Защо да не може да си ги съберете? Вашия строител не може да няма нищо на името на фирмата си. Все от някъде ще си ги съберете. А ако не сте изплатили цялата стойност на имота - ще искате отбив от цената му в най-лошия случай.
Но съвета ми е да се действате в съда а не да ходите и да питате строителните работници какво и кога ще се прави. В договора Ви е ясно написано на коя дата какъв етап строителство ще има и т.н. Действайте защото нали се сещате, че разрешенията за строеж и учредените/продадени/ права на строеж се погасяват в пет годишен скор от датата на издаване - респ. от датата на прехвърляне/учредяване/ и след това ............ пиете студена вода.
Дано всичко завърши с успех.

Общи условия

Активация на акаунт