Другия път искам да родя...

  • 18 633
  • 392
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Една анкетка за начало на седмицата  Grinning

И така - анкета за всички вече раждали поне веднъж, нормално или със секцио - как бихте искали да родите следващия път?

Как бихте искали да родите другия път? Независимо ще има ли друг път или не се планира такъв!

Анкетата е теоретично-пожелателна - как мечтаете да родите другия път
(т.е. ако примерно се налага да е секцио, но вие бихте искали да е нормално, гласувате за второто)

Опция 'секцио по спешност/мед. причини' не слагам по очевидни причини - реалността няма общо с исканията и мечтите ни  Laughing



п.с. свиркайте, ако съм пропуснала някоя много важна опция за вот. За всеки случай давам право на два гласа, макар че един би трябвало да стига.

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 10:46 от Бу

# 1
  • Мнения: 1 272
Раждах нормално и пак бих родила така. Дилемата ми е дали да е както до сега или във вода  Thinking

# 2
  • Мнения: 4 668
Раждах нормално , без обезболяващи . Нямам оплаквания от лекаря , нямам последици от раждането , нямам шевове .

Но ... следващият път ( ако има такъв ) ще родя секцио по желание , задължително в частна клиника с всичките му глезотии !

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Раждах нормално и пак бих родила така. Дилемата ми е дали да е както до сега или във вода  Thinking
Уф, и аз това се чудя. Не, че има вана в Пловдив, нито съм бременна, ама анкетата е теоретична, все пак Laughing

Засега гласувах във вода, без обезболяване, но ако реша, че все пак искам нормално, без обезболяване, не във вода - ще си сменя вота.

# 4
  • Мнения: 254
Другия път искам да родя планирано секцио с много обезболяващи:)))) Родих трудно, но за сметка на това с вакуум....и доста трудно се възстанових както аз така и детето ми.

# 5
  • Мнения: 2 885
(Раждах нормално) Нормално във вода (без обезболяващи)
(Раждах нормално) Нормално във вода (с обезболяващи)

Ако се наложи обезболяващи. Но се надявам да сложат и в МД вани.

# 6
  • Мнения: 2 897
Родих секцио по необходимост.
Другият път пак по същия начин.Живот и здраве.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 745
Родих секцио по необходимост.
Другият път пак по същия начин.Живот и здраве.
Peace но бих го избрала, дори и да ги нямаше причините

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моят отговор го няма - искам раждане у дома, с оргазъм Laughing И не се бъзикам никак - в краен случай и без оргазъм може Laughing
Двата пъти досега е било нормално и без обезболяване и никак не съм си променила мнението по тези две теми Grinning
Раждането във вода ми е интересно и бих пробвала, ако случайно има условия за целта - но не и ако трябва да ангажирам определен лекар (който не е задължително да ми допадне Confused) и да пътувам до другия край на града за целта Stop
Това, на което наистина държа за следващ път, е да мога да си избирам позите и да не ми правят ЕПЗ, както и изобщо да не ми взимат бебето по никакъв повод - като гледам, е напълно постижимо вече Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 978
Раждах нормално с епидурална упойка, следващият път пак така /само да не ми станат много годинките/ Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 401
Раждах нормално с упойка, втория път пак така искам и при същия лекар пък! И аз се замислих за водно раждане, но не бих се доверила на нашите лекари, които нямат опит с вани..   : newsm78

Бу, анкетата е много добра! Може ли да се ковне, заради бъдещите неориентирани майчета, които всеки месец пускат подобни теми?!   bouquet

# 11
  • Мнения: 3 447
С оргазъм и с участието на Джони Деп  Mr. Green Но тъй като моят отговор го няма - бих искала да бъда "оперирана от бебе" както и първия път.

# 12
  • Мнения: 488
Раждах секцио, по "нежелание"... до последно стисках за нормално, ма пък то диването не ще да излиза... и го извадиха, че и голямо на туй отгоре!
Та за второто, живот и здраве, гласувах "нормално без обезболяване" и същото, във вода... само да не е в някоя селска бара  Mr. Green

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Раждах със секцио по медицински показания. Следващия път бих родила секцио по желание. Говорим чисто теоретично - медицинските ми показания няма да изчезнат Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 4 397
Първият път родих нормално без обезболяване. Сега живот и здраве ако всичо е наред пак да е нормално, дилемата ми е за епидуриална ама това да ми е проблема  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт