Бременност и агресия

  • 3 113
  • 25
  •   1
Отговори
Не зная за вас, но аз от време на време когато мъжът ме дразни нещо ме избива на агресия и започвам да го удрям,което става без да искам и без да се усещам дори. Нормално ли е това и случвало ли ви се е и на вас?

# 1
  • Мнения: 119
Ами да... Embarassed Карам много нервна бременност...добре, че е търпелив...

# 2
  • Pb
  • Мнения: 1 183
От началото на бременността ми се усетих, че съм др. човек емоционално. На моменти не се понасям, дразня се буквално от глупости. На татито не му налитам на бой (физически, за сега  Mr. Green), но за това пък, често не се съобръзявам за тона си към него. И за да те успокоя, всичко това е, защото ни е "тряснал" хормона. Искрено се надявам, след 3-я месец да отшуми. Само не мога да си обясня, защо природата е решила да ни направи толкова агресивни в тези нежни месеци, сигурно си има причина, но за сега на мен това състояние ми носи единствено дискомфорт.
Стискай зъби, говори с татито за положението си (ще ти олекне), обясни му, че това е по-силно от теб, но е временно; и че имаш нужда от неговата съпричастност и подкрепа. Освен това, аз, постоянно си повтарям, че всичко е наред и се изнервям излишно, че притесненията ми са безпочвени... Ако някой ползва други трикове за възстановяване на душевния баланс, нека ги сподели!

# 3
  • Мнения: 5 393
На мен не ми се е случвало-бременността ми беше лека и не ми се отрази на нервната система и на хормоните.Бях точно такава , каквато и преди да забременея.Но....май по-скоро е изключение това мойто.Говори с мъжа ти и му обясни, че трябва да внимава повече около теб, да преценява малко повече държанието и приказките- макар, че на мъжете им доста трудно да повярват, че е възможно хормоните чак толкова да влияят на настроението на бременната.А пък ти-пробвай да броиш до 10 преди да реагираш остро и да удряш, дишай дълбоко 2-3 пъти-сигурна съм ,че мъжа ти не те дразни нарочно.
Лека бременност ти желая  bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Все от някъде е дошъл изразът "майка-тигрица", нали? Нищо чудно, че си по-агресивна, пазиш два живота в момента. Не е хубаво да го отнася точно бъдещият татко, освен ако не е сгазил много лука. Открий какво те успокоява, за да нямаш после угризения.  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 4 585
Определено и мен ме избива агресия понякога smile3515, но още не съм посягала на таткото, но тон определено му повишавам отвреме навреме, без да има сериозна причина.
Нормално е,няма как...
Лека бременност  Hug

# 6
  • Мнения: 6 438
И на мен ми изникна първо това в главата-че пазим два живота и затова сме по-агресивни (не всички ,де:) Иначе аз в началото(до към 3 месец) нямах никакви проблеми,докато сега вече наистина ми е много нервно и често избухвам без причина.След избухванията си се смея сама на себе си Joy Какво да се прави-хормони.Наистина трябва да обясниш някой неще на мъжо-вярвам,че ще те разбере Peace Леко бременеене!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 596
Не зная за вас, но аз от време на време когато мъжът ме дразни нещо ме избива на агресия и започвам да го удрям,което става без да искам и без да се усещам дори. Нормално ли е това и случвало ли ви се е и на вас?

здрасти Simple Smile
като чета и умирам от смях,защото и аз бях същата.
сега съм в 4тия,но преди близо месец,месец и половина така го налагах милия,че направо ужас Sad
не му беше добре.много е търпелив и добричък.
и аз изпадах в кризи не само с него но и изобщо и то доста силни и истерични.
бях се уплашила и даже писах тук във форума да ми кажат ще се отрази ли на бебето.та майките доста ми помогнаха.
вече съм по-добре ,може би защото мина горе долу кризисния период.
не се тревожи,той трябва да те разбере.
ние поне те разбираме.
целувки Heart Eyes

# 8
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Ха... smile3516и на мен ми идват в повечко хормоните. Мъжо ми обаче смята, че се вживявам.....леллллеее smile3511 и като ми го каже това smile3514

# 9
  • Мнения: 424
спокойничко, piacente, всичко е нормално Peace
наистина и аз се чудя защо точно през най-хубавия период от живота си трябва да се чувстваме като тенджери под налягане, но е факт. аз съм много тих и кротък човек по принцип, а първите признаци на бременността ми още преди да си направя и тестовете бяха засилената ми агресия към татенцето- караници нон-стоп, аз се заяждах постоянно , дори и сме имали случай на потупване - той все казваше , че това ПМС мойто било жестотко ( защото си мислехме 4е съм преди цикъл Joy)
после задръжките ми паднаха и не можех да се позная в градския транспорт например съм се карала ако запо4нат да се ръгат в мен разни нахални хора или нещо подобно- изобщо не можех да стискам зъбите. и сега е така, но като 4е ли колкото пове4е идва краят на 3тия месец, се поуспокоявам или просто свиквам с положението.
много е важно да говориш на мъжа ти 4е тези хормони те подлудяват и те карат да се държиш ужасно, той ще го разбере това  Hugне се тревожи- мисли си 4е това е просто период  и ти пожелавам скорошно успокоение  bouquet

# 10
  • Мнения: 5 362
Ядосвала съм се през бременността,ама чак да удрям.... Naughty

# 11
  • Мнения: 1 531
на мен какво ли не ми хрумва да направя на който ме ядоса Close  Close  Close
често това е именно мъжо Confused  после обаче не ми е смешно, ами много тъжно, че съм постъпила така и съм развалила спокойствието ни  Cry   някак си не мога да си прощавам толкова лесно и не ми се струва, че е хубаво да се оправдаваме с хормоните си  Rolling Eyes

това, което ми е най-странно (и тъжно) е, че по принцип съм много щастлива (чук-чук) и не виждам причина така да се ядосвам на човека, който именно ме прави щастлива  Heart Eyes

# 12
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Ха... smile3516и на мен ми идват в повечко хормоните. Мъжо ми обаче смята, че се вживявам.....леллллеее smile3511 и като ми го каже това smile3514


 Joy Joy Joy оле голям смях и ние сме същите hahaha нищо че съм в 6-тия вече.Ми като ме дразни  newsm78 или поне аз така го приемам ще яде бой и ще си купува тапи за уши.

# 13
  • Мнения: 10 982
Първите 4 месеца бях много нервна и зла. Сега нещата като че ли поулегнаха  Wink

# 14
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
А забравих днес казах на един шофьор-
-Ей пед.....  да ти е..  май..... каде караш -и му показах онзи пръст по средата дето е. Sick #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт