какво говорите на вашите бебчета?

  • 829
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
аз като начинаеща и нова майка се втурнах да пея песнички ,стихчета и да се опитвам да бърборя на малкото ми създание. правя разни физиономии и маймунджелъци(както се казва),но много бързо се изчерпах,незная какво да говоря,ка да я успокоя като плаче,как да я приспя. вие каво говорите на вашите бебчета,споделете моля newsm78

# 1
  • Мнения: 483
Същото като теб  Laughing
Казвам му, че го обичам...колко е красив и забавен, смея се, пуля се  Blush
Попявям и аз по малко, докато го нося му говоря кое какво е или "виж това или онова и така... Stop

# 2
  • Мнения: 2 047
  Хубаво е да му се говори, без значение какво. Може да изтеглиш още песнички и стихотворения и да си разшириш репертоара  Grinning Първите месеци почти не му говорех, после постепенно почнах да описвам всяко нещо, което правя, песни и танци, общо взето говоря така все едно ме разбира  Laughing

# 3
  • Мнения: 683
Както ти - каквото ми дойде на ум. Постоянно й говорех, все едно е възрастен човек и ме разбира /по-добре е вместо да си говоря сама Simple Smile/

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Куп глупости Wink Каквото ми хрумне.

# 5
  • Мнения: 5 362
Всичко за което се сещах.Обяснявах й постоянно какво правя,това какво е,онова какво е.Пеех й песнички.Постоянно общувах с нея,нищо,че не ми отговаряше,и отстрани сигурно съм изглеждала като маймуна Joy

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ами аз се повтарях.То не може все нови неща да измисляш.Повтарям песничките,стихчетата,говорим си какво ще правим...

# 7
  • Мнения: 999
Казвах и какво ще правим сега или по късно, но общо взето само си пеехме, само така се успокояваше от коликите. Детство мое и беше любима.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
трудно ми е да те посъветвам какво ти да говориш на твоето дете.
ако питаш за текстове на песни и стихотворения - ок, тук можеш да откриеш почти всичко някога измислено... но онези, другите думи, те са си само между вас и е редно да ги почувстваш, преди да ги изречеш. иначе може и статии от вестниците да четеш на глас, ако въпросът е просто да звучи нещо...

# 9
  • Мнения: 1 146
Говоря и много, разкавам й разни неща, пея й песни. Сега уча за изпит и й чета от учебниците - тя слуша, а аз така запомням по-добре. Общо взето доста й говоря, даже май прекалявам Laughing

# 10
  • Мнения: 8 917
Говорила съм всичко, което ми е дошло на ум Grinning

# 11
  • Мнения: 2 159
всичко говоря какво правим в момента, какво ще правим днес, за татко и всякакви глупости, мои мисли и т.н. общо взето дрънкане безкрай Laughing

# 12
  • Мнения: 2 677
Всякакви щуротии, абсолютно несвързани по някой път. Но поне му ги говоря на правилен език, защото съм чувала, че не е хубаво да им се говори на "бебешки", а той ме гледа с едно такова разбиране...  Laughing
Онзи ден се хванах подробно да му обясня кое чудо по компютъра за какво служи.  ooooh! Общо взето, мисля си, че първите думички на това дете ще са "процесор" и "оперативна памет".  Joy

# 13
  • Мнения: 1 382
Много неща, но най-често споменавам 'не там', 'не', 'не пипай'. Много обича песните и повече пеем, а в другите случеи описвам какво правим и ще Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 294
Когато Мимето беше новородена ми беше  много трудно да й говоря често.Не намирах какво мога да кажа на едно абсолютно неотразяващо ме човече LaughingЗа това пък се скъсвах да й пея по цял ден.Резултата от това е че сега с песничка решавам всеки неин проблем.Може да реве та да се къса, но запея ли ....усмивката й се завръща.
Сега контакта с нея е в пъти по-лесен и интересен.Обяснявам й се в любов на първо място Mr. Green,правя и се на маймуна, чета й приказки, като се старая да го правя по-артистично(много й харесва)По-цял ден й дърдоря  нещо-какво правя, за какво мечтая, как се готвят картофи с грах Wink, кой е Климт....
Изненадана съм от себе си!Никога не съм била приказлива а сегааааа ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт